Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Υπάρχει ζωή πριν απ' το θάνατο;
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Μου αρέσει, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #96195 από butterfly123 στις 16 Μαρτίου 2012, 2:47μμ

butterfly123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2012
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0


Εδώ και κάτι μήνες μου αρέσει ένα αγόρι. Πάμε στο ίδιο σχολείο, στην ίδια τάξη, αλλά σε διαφορετικά τμήματα. Το θέμα είναι πως εμένα μου αρέσει πάρα πολύ, τον σκέφτομαι συνεχώς, έχω πρήξει τις φίλες μου με το να πηγαίνουμε πιο κοντά του....Ξέρω το όνομά του, αλλά σχεδόν τίποτα άλλο για αυτόν και γενικά δεν μιλάμε. Νιώθω πως με γουστάρει και θα σας πω μερικά πράγματα που έχουν γίνει για να καταλάβετε. Καταρχάς στα διαλείμματα κοιταζόμαστε συνεχώς, αν και βέβαια όταν ερχόμαστε αρκετά κοντά εγώ κοιτάω αλλού(δεν ξέρω γιατί το κάνω αυτό). Στην προσευχή προσπαθεί πάντα να σταθεί κοντά μου, δηλαδή εάν αυτός είναι πολύ μπροστά, γυρίζει πίσω, με βλέπει που είμαι πολύ πίσω και έρχεται ακριβώς μπροστά μου(ή πίσω μου) και όταν είναι μπροστά μου, γυρίζει το κεφάλι του όσο πιο πολύ μπορεί και με κοιτάει...
Επίσης έχω παρατηρήσει πως οι κολλητοί του με κοιτούν με έναν τρόπο που φαίνεται σαν να τους έχει πει ότι του αρέσω και αυτό φαίνεται και από τα παρακάτω συμβάν:
Μια μέρα που ήμουν με την παρέα μου, έτσι στα καλά καθούμενα, έρχεται κοντά μου με έναν φίλο του, και επειδή γέλασα, μου κάνει " δε γελάμε" και αμέσως φεύγουν...
Μία άλλη μέρα, πριν την προσευχή, όταν έμπαινε, για πρώτη φορά, αντί να πάει μέσα να αφήσει την τσάντα του, στάθηκε στην είσοδο λίγο πιο δίπλα από εμένα σαν να σκεφτόταν κάτι και μετά από λίγο, όταν ήρθαν οι φίλοι του, κάτι συζητούσαν χαμηλόφωνα και εγώ κατάφερα να ακούσω να του λέει ένας φίλος του "να της το πω όταν τη δώ?".
Επιπλέον, μία μέρα, που το τμήμα μου είχε οργανώσει κοπάνα, ενώ έφευγα, με πλησιάζει αυτός ( λίγο πιο πίσω ήταν ένας φίλος του) και με ρωτάει εάν σχολάω κανονικά ή κάνω κοπάνα ( λες και δεν το'ξερε).
Επιπρόσθετα, όταν είναι να σχολάσουμε, όταν βγαίνει αυτός πρώτος, περιμένει μέχρι να με δει, και έτσι να έρθουμε πιο κοντά και μετά φεύγει (ακριβώς μετά από μένα).
Ας μην ξεχάσω να πω πως όσες φορές το τμήμα του έφευγε π.χ. 6ωρο και το δικό μου είχε γυμναστική, αυτός καθόταν με δυο φίλους του και με κοιτούσε συνεχώς που έπαιζα...
Τέλως πάντων, να μην τα πολυλογώ, νιώθω φοβερά πως με γουστάρει...δεν ξέρω τι γνώμη έχετε εσείς, αλλά εγώ έτσι νιώθω...
Το αρνητικό είναι πως ένας από τους φίλους του είναι ένα παλιόπαιδο που το ξέρω πολλά χρόνια και έτσι και το μάθαινε ότι του αρέσω, θα έκανε τα πάντα για να με γελοιοποιήσει σε αυτόν και γενικά να με κοροιδέψει και να πει τα χειρότερα λόγια για μένα....
Εσείς πιστεύετε ότι του αρέσω?Τι πρέπει να κάνω?
Υ.Γ.Τις τελευταίες μέρες, όμως, δεν με κοιτάει τόσο πολύ...
Γενικά πιστεύετε πως είναι αρνητικό το γεγονός ότι κάνει πολλή παρέα κ με κοπέλες?
Επίσης, δεν ξέρω αν αυτό που πρέπει να κάνω είναι να τον πλησιάσω ή όχι. Κι αν ναι, πώς? Αφού δεν μιλάμε κ είμαι κ φοβερά αντικοινωνική!!! Πρέπει οπωσδήποτε να μου απαντήσετε!!!

(σορυ για το τεράστιο κείμενο)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97001 από GangstaBoy στις 28 Μαρτίου 2012, 9:21μμ

GangstaBoy

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2012
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Λοιπον ακου εμενα που ειμαι και αγορι. Μου αρεσει ενα κοριτσι απο την ταξη μου και κανω οσα ειπες και εσυ ποιο πανω το αγορι που σου αρεσει. Δηλαδη, αυτο παει να πει οτι κατα 90% σε γουσταρει, αλλα προσπαθησε να κανετε περισσοτερη παρεα και να του δειξεις οτι κατι παιζει μεταξυ σας. Ετσι αυτος θα το καταλαβει και τελος θα σου τα ζητησει. Αν δεν το κανεις αυτο, θα νομισει το αντιθετο και ετσι δεν θα γινει η δουλεια. Αν θες να εισαι πιο σιγουρη οτι σε γουσταρει, κανε τον να ζηλεψει δηλαδη να φλερταρεις αλλο αγορι μπροστα του. Αν αυτος κοιταει καπως περιεργα, σημαινει οτι σε γουσταρει. Πιο απλα δωστου να καταλαβει πως τον γουσταρεις!!! Τα υπολοιπα θα γινουν μονα τους... Νομιζω οτι αυτο πρεπει να σε βοηθησε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97011 από gravedigger στις 29 Μαρτίου 2012, 12:10πμ

gravedigger

banned
μέλος από: 15/2/2012
μηνύματα: 190 αποδεκτές 0
Μπορεί και να σε γουστάρει.
Πωω...θυμάμαι και γω κατι τετοια στο σχολειο.
Ηταν ενας που με κοιτουσε συνεχεια..
μια καθηγητρια στριμμενη ειχε ενα συστημα να μας λεει τους βαθμους μας χωρις να τους ακουνε οι αλλοι.και μολις μου ελεγε το βαθμο η καθηγητρια αυτος ελεγε..τι πηρες;; και η καθηγητρια ελεγε γιατι σε νοιαζει;; και αυτος ελεγε..με νοιαζει!
μια φορα καθομουν στο θρανιο και ηρθε και με επιασε απτους ωμους...οπως το μασαζ...ετσι στο ακυρο και μετα εφυγε..χαχα   
στην ταξη στις κρεμαστρες θυμαμαι εβαζα το μπουφαν μου σε ενα σημειο και αφου το ειχε κρεμασει ηδη το δικο του...πηγαινει και το ξεκρεμαγε και το εβαζε διπλα στο δικο μου. χααχαχα
καναμε μια φορα δοκιμαστικη παρελαση χωρισμενοι σε κοριτσια αγορια και ετσι οπως περνουσε η σειρα ερχοταν και με χτυπουσε στον ωμο με τον δικο του ωμο.χαχα ελεος.
μια φορα ημουν επιμελητρια και μπηκε μεσα να παρει κατι ταχα μου και μετα εφυγε.
για μια εργασια που ειχα κατι φυλλαδια και τα μοιραζα απο θρανιο σε θρανιο ηρθε πριν του το παω και μου ειπε..δωσε μου ενα..λες και εγω δε θα του πηγαινα..χαχα
τρελα βλεμματα επαιζαν μεταξυ μας.
παντα ερχοταν και στεκοταν διπλα μου ή εκανε πως περνούσε τυχαια.
στο λεωφορειο καθομουν σε μια θεση στο σχολασμα και ηρθε και σταθηκε διπλα στην κολωνα ακριβως μπροστα μου.
μια φορα στη γυμναστικη στο τρεξιμο ημουν μπροστα και γυρναω σε μια φαση και τον βλεπω απο πισω μου με εναν φιλο του και κατι ελεγαν και μολις τον κοιταξα στα ματια με κοιταξε κιαυτος.
μια αλλη φορα στεκομουν εξω απτην αιθουσα και βγαινει αυτος και χωρις να ξερω ποιος ειναι..γυρναω να δω και κοιτιομασταν στα ματια μπορει και για συνεχομενα 15 δευτερολεπτα..τρατζικ! χαχα
εσεις τι πιστευετε;;; ήταν παιδικη φαντασια ή ενιωθε κατι για μενα;;

παντα με κοιτουσε και παντα τον κοιτουσα..αλλα κανεις δεν εκανε βημα.
καλα ναναι τωρα το παιδι...πιστευω να βρηκε καμια κοπελα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97414 από butterfly123 στις 06 Απριλίου 2012, 2:30μμ

butterfly123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2012
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Bασικά, πριν απο μερικές εβδομάδες έγινε και κάτι άλλο. Δύο φίλες μου πήγαν χωρίς να μου το πουν και τον βρήκαν σε ένα διάλλειμα, του έδωσαν τον αριθμό μου και του είπαν ότι μια κοπέλα τον γουστάρει, εάν ενδιαφέρεται να πάρει τηλέφωνο(!) Το ξέρω, ήταν μια ανώριμη βλακεία, αλλά τι να κάνουμε. Αυτός λοιπόν, χαμογέλασε, το πήρε, πήγε σε κάτι φίλους του και μετά το πέταξε. Πιο μετά κάτι έλεγε σε μια φίλη του και αυτή με κοιτούσε πολύ έντονα. Γενικά από εκείνη την ημέρα συνέχιζε να με κοτάει... Αυτές τις ημέρες όμως, με γράφει κανονικότατα, αλλά χθές, όταν σχολάγαμε, ήρθε δίπλα μου στο πεζοδρόμιο, με κοιτούσε, μετά με προσπέρασε κ γυρνούσε συνεχώς κ με κοιτούσε! Σήμερα, ενω δεν με κοιτούσε κ πάρα πολύ, ερχόταν μαζί με φίλους του πάρα πολύ κοντά στην παρεα μου... Έχω μπερδευτεί τελείως! Τι συμβαίνει κ τι πρέπει να κάνω???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97815 από DimakosBTR στις 13 Απριλίου 2012, 2:21μμ

DimakosBTR

Εικονίδιο
μέλος από: 13/4/2012
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Λοιπον! Τα εχω περάσει και εγω αυτα με μια φιλη μου! Η ιδια υποστηριζει οτι την γουσταρει γιατι ο τροπος τοθ αυτο υπονοέι. Αλλά επειδη δεν κάνει κατι εχουμε αμφιβολιες. Λοιπον... Εφοσον βλεπεις οτι δεν γινεται κάτι έχεις 3 επιλογες.
1) Θα τον πλησιασεις ΕΣΥ και θα προσπαθησεις να μαθεις πολλα για αυτον και μερα με την μερα θα μαζεψεις κουράγιο να του το πεις.
2) Θα τον πλησιασεις και θα του ανοιχτεις και θα αφησεις να υπονοηθει οτι τον γουσταρεις έτσι ωστε να το καταλαβει και αν νιω6ει το ιδιο να κανει αυτος την πρωτη κινηση
3) Να περιμένεις...

Εγώ κάνω παντα το 2 ή βα2ω καποιον γνωστο μου να τους τα λεει αλλά δη6εν οτι εγω δεν εχω ιδεα οτι θα το πει.
Περιμενω απαντηση σου γιατι η περιπτωση σου ειναι σοβαρη.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #97818 από mimaki στις 13 Απριλίου 2012, 2:37μμ

mimaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2012
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

γεια σου πεταλουδιτσα.....
Η φιλη για την οποια μιλα ο dimakos btr ειμαι εγω
Η κατασταση με αυτον που αρεσει εχει ως εξης:
Μου αρεσει ενα αγορι εδω και 2 χρονια με το οποιο παμε στο ιδι σχολειο ιδια ταξη αλλα διαφορετικα τμηματα. Τα τελευταια δυο χρονια αρχισε και αυτος να μου δινει σημασια βγαζοντας μου παρατσουκλια και με πειραζε συνεχει.Επισης οταν τον κοιτουσα τον εβλεπα να με κοιταει και αυτος αλλα τοτε γυριζε το κεφαλι. Επιπλεον με ακουλουθει οπου παω π.χ.καθοταν συνεχεια πισω μου η διπλα και οταν δεν ηταν κοντα μου κρατουσε οπτικη επαφη....Οι φιλοι του με κοιτανε σαν να μου λενε οτι ξερουμε οτι σου αρεσει και οιτ τους εχει πει οτι του αρεσω.Πεταγε διαφορες σποντες του τυπου με ερεθιζεις καθε φορα που σου μιλαω και θα ηθελα στο χερι σου να γραφεις το ονομα μου......Πολλα παιδια με εχουν ρωτησει αν τα εχουμε και οτααν τους ρωτουσα απο που το καταλαβααιναν μου λεγανε απο τον τροπο που σε κοιταει και το οτι εισται συνεχεια μαζι ......Στην αρχη της φετινης χρονιας τα ειχα φτιαξει με ενα παιδι εκτος σχολειου .Καθε φορα που τον επαιρνα τηλεφωνο και ηταν κοντα (συνηθως με τους φιλους του)τους ελεγε να σταματησουν και εστγνε αυτι να ακουσει τι λεω.......Οταν εμαθε οτι χωρισα απομακρυνθηκε λιγο (δεν ξερω το λογο).τωρα καθε φορα που μιλαμε για αυτο το παιδι 9επιτηδες για να δουμε την συμπεριφορα του)μπαινει στην συζητηση και στηνει αυτι......Αυτο που με μπερδευει λιγο στην συμπεριφορα του ειναι οτι κανει πολυ παρεα με κατι κοριτσια (τσουλιτσες)λογω του οτι ενας απο τους φιλους του τα ειχε με μια απο αυτες.Αυτος ο οποιος μου αρεσει πριν 3 χρονια γουσταρε μια απο αυτες.....Βεβαια τωρα που ρωταω παιδια που τον ξερουνε καλα μου λεει οτι ειναι απλα φιλοι.Αυτο που με παρηγορει οταν ειναι μαζι με αυτες ειναι οτι κοιταει εμενα.Πιστευεται οτι πρεπει να κανω κατι ή να τον αφησω μηπως κανει αυτος???
Επίσης θέλω να συμπληρώσω ότι πολλές φορέστε λεωφορείο έρχεται και κάθεται πίσω μου η απέναντι κου για ξα με κοιτάει και να με πειραζει.....και πολλές φόρες ενώ περπατάω έρχεται δίπλα μουγυρίζει το κεφάλι του για να με κοιτάει και συνεχίζει να περπατάει δίπλα μου. Τέλος πριν λίγο καιρό έβρεχε αρκετά και είχα φέρει ομπρέλα και βρήκε την ομπρέλα ως πρόφαση για να περπατήσουμε μαζί. Μετά από λίγο ως και ενώ είχαμε έρθει πολύ κοντά έρχεται ένα άλλο παιδί του σχολείου να κάτσει κάτω από την ομπρέλα. Αυτός που μου αρέσει του έλεγε συνέχεια φίλους και φύγε αλλά αυτός τπτ. Εκείνη την μέρα ένιωσα πραγματικά ότι θα κου το έλεγε αλλά......
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97822 από butterfly123 στις 13 Απριλίου 2012, 3:07μμ

butterfly123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2012
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Βασικά, δεν έχω ιδέα πως να τον πλησιάσω, δεν μπορώ να βρω ούτε μια άκυρη φράση...Η αλήθεια είναι πως βαρέθηκα να περιμένω. Αλλά, αυτό που με προβληματίζει είναι το ότι, γιατί πέταξε το σημείωμα? Τι ηθελε να δείξει με αυτό το τρόπο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97837 από gravedigger στις 13 Απριλίου 2012, 4:15μμ

gravedigger

banned
μέλος από: 15/2/2012
μηνύματα: 190 αποδεκτές 0
Βλακεία..οντως γιατι το πεταξε;;
Λοιπον οντως ηταν ανωριμο αυτο με το χαρτακι.
Γουσταρεις καποιον.Πανε και πες το στα ισια.
Μην μπλεκεις τον ενα και τον αλλο μεσα.Τα πραματα θα χειροτερεψουν.
Τωρα το πως θα το πεις δεν ξερω.Βρες κατι.Μιλα του.Πετα υποννοουμενα.
Μην δειξεις απελπισμενη ομως γιατι θα καβαλισει το καλαμι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97881 από DimakosBTR στις 13 Απριλίου 2012, 6:59μμ

DimakosBTR

Εικονίδιο
μέλος από: 13/4/2012
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Μπορεί να φοβαται την απορριψη... Δεν ειναι και οτι το πιο ευκολο να φασ "Χ". Εγω προτείνω να πετας υπονοουμενα για να υποψιαστεί οτι τον γουσταρεις, μετα να πιασετε συ2ητηση και με καποιον τροπο να καρφωθεις ετσι ωστε και να μην γινεις ρεζίλι εαν αυτο φοβασαι και να παρει αυτος το θαρρος να κάτι κίνηση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #98128 από mimaki στις 16 Απριλίου 2012, 3:29μμ

mimaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2012
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
Σε καταλαβαινω απολυτα........τα ιδια ακριβως περναω και εγω περιμενω 2 χρονια να μου το πει αλλα τπτ......με εχει πλησιασει πολλες φορες και ειναι αρκετα γλυκος μαζι μου αλλα ποτε δεν μου το εχει πει μονο ειπονοουμενα πεταει...........Υπαρχουν 2 λυσεις ή το λες ή περιμενεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login