Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το ότι κανείς δε σε καταλαβαίνει δε σημαίνει ότι είσαι και καλλιτέχνης!
Τετάρτη, 24 Απριλίου

σχέσεις στην εφηβεία

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #109396 από PiTSiRiKi στις 13 Σεπτεμβρίου 2012, 9:21μμ

PiTSiRiKi

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/7/2012
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0
Θέλω τις γνώμες σαςς αγαπημένα μέλη του ftou!!
Ποια είναι η άποψή σας για τις εφηβικές σχέσεις στην εφηβεία, δλδ περίπου στην ηλικία 14-18 άντε και 19... Τι εννοώ: σε αυτήν την ηλικία είναι καλύτερο να κάνεις σχεσούλες -στις οποίες ακόμα κι όταν λέτε ότι θα είστε για πάντα μαζί, ξέρετε και οι 2 ότι δεν είναι αλήθεια- και γενικά να κάνεις φάσεις και να περνάς καλά, ή θεωρείτε πως μια μεγάλη και καλή σχέση είναι προτιμότερη;
Γιατί ρε παιδιά τα έχω με ένα παιδί σχεδόν 2 χρόνια (είμαστε και οι δύο 15) και είναι η μόνη σχέση που είχα και έχω. Και ενώ βλέπω όλοι να τα φτιάχνουν με όλες, να τα χαλάνε και να τα φτιάχνουν με άλλες, εμείς εκεί.. όχι ότι δεν έχουμε αναπτύξει μεταξύ μας μια ιδιαίτερη σχέση, αλλά απλώς νιώθω ότι δεν ταιριάζω στη γενιά μου, δεν κάνω δλδ πολλές σχέσεις όπως όλοι οι άλλοι και έχω αφιερωθεί σε ένα και μόνο άτομο.Και δεν λέω μ' αρέσει αυτό που έχουμε και δεν είναι ότι έχω μετανιώσει κάτι, απλώς μου λέει ότι μ' αγαπάει, και ότι για 'μένα θα πέθαινε... και φυσικά του λέω και 'γω το ίδιο επειδή νιώθω το ίδιο... όμως μερικές φορές σκέφτομαι ότι μπορεί να νομίζουμε ότι αγαπιόμαστε αλλά στη πραγματικότητα αυτό που νιώθουμε δεν είναι αληθινό... εννοώ, είμαστε 2 έφηβοι, 2 νιάνιαρα, που δεν ξέρουν ακόμα που παν τα τρία και λέμε ότι αγαπιόμαστε κιόλας;; Είμαι κάπως μπερδεμένη...
Θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψή σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109403 από Makaronas στις 13 Σεπτεμβρίου 2012, 10:26μμ

Makaronas

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
Μωρέ ζήσε τη ζωή όπως τη θες και άσε τους άλλους ! Μία την έχουμε !
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109414 από Geiaaaa στις 13 Σεπτεμβρίου 2012, 11:51μμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
Λοιπον σκεφτομουν τα ιδια εδω και λιγο καιρο και βρηκα απαντησεις απο μεγαλυτερους και απο τη εμπειρια.......σε αυτη την ηλικια το καλυτερο ειναι να κανεις σχεσεις πιο μικρες ας πουμε μεχρι 4 μηνες γιατι δεν αξιζει να τα εχεις με καποιον τοσο καιρο γιατι χανεις τα εφηβικα σ χρονια και εμπειριες οπου θα επερνες αν ειχες και αλλες σχεσεις ετσι ωστε οταν φτασεις στα 20 να εισαι πιο εμπειρος.....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109416 από Noir Désir στις 14 Σεπτεμβρίου 2012, 12:12πμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Βασικα δεν εχει πρεπει και δεν πρεπει..ο καθενας ειναι διαφορετικος, εχει διαφορετικες αναγκες και εξελισσεται αλλιως. Κανεις αυτο που νοιωθεις να σε ικανοποιει, αυτο που θες. Μη σκεφτεσαι τι ειναι σωστο κ τι οχι, γιατι σ'αυτα τα θεματα δεν υπαρχουν αντικειμενικα κριτηρια για ολους, σωστο ειναι αυτο που σου προσφερει αυτο που σε καλυπτει. Αλλοι θα θελουν εμπειρειες , αλλοι θα θελουν την ασφαλεια μιας πιο σταθερης σχεσης. Δε μπορεις να προσαρμοζεσαι σ'αυτα που θελουν αλλοι. Κανεις αυτο που νοιωθεις οτι ταιριαζει σε σενα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109440 από PiTSiRiKi στις 14 Σεπτεμβρίου 2012, 4:20μμ

PiTSiRiKi

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/7/2012
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0
Έχετε όλοι σας δίκιο, αυτό όμως που με προβληματίζει περισσότερο είναι το αν αγαπιόμαστε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. Το θέμα είναι πως, νιώθω ότι τον αγαπάω και πιστεύω και αυτός το ίδιο, όμως δεν ξέρω αν είναι αληθινή αγάπη κ όχι απλά ένα προαίσθημα. Ειλικρινά δεν ξέρω αν κάνω καλά που το συνεχίζω...
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #109441 από Makaronas στις 14 Σεπτεμβρίου 2012, 4:34μμ

Makaronas

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Υποβάλλετε την αγάπη σας σε μια δοκιμασία π.χ. να μη βλέπεστε για λίγο καιρό (ούτε μηνύματα και τηλέφωνα) και αν λείψει ο ένας στον άλλον πάει να πει ότι αγαπιέστε...
Τώρα δε ξέρω αν πρέπει να με πάρεις στα σοβαρά, αλλά αυτή είναι η γνώμη μου...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109489 από PiTSiRiKi στις 15 Σεπτεμβρίου 2012, 10:18πμ

PiTSiRiKi

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/7/2012
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0
Η ιδέα σου μου φαίνεται πολύ καλή, λέω να κάνω μια προσπάθεια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109518 από Makaronas στις 15 Σεπτεμβρίου 2012, 4:33μμ

Makaronas

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
Ελπίζω να σου βγει σε καλό :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130866 από ftou_xd στις 25 Οκτωβρίου 2014, 5:43μμ

ftou_xd

Εικονίδιο
μέλος από: 25/10/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Αφου εσενα σ αρεσει που ειστε μαζι μην προσπαθεις να μημιθεις τους αλους...γιατι να ξερεις πως αν τη μια μερα τα φταχνεις με τον εναν και την αλλη με τον αλλο θα σε θεορουν αναποφασιστη...τουλαχιστον αυτο γινεται στο σχολειο μου....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131178 από eirini_k στις 15 Νοεμβρίου 2014, 11:11μμ

eirini_k

μέλος από: 15/11/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Λοιπον...σε καταλαβαινω απολυτα γιατι κι εγω ειμαι σε μια παρομοια φαση με εσενα...εγω ειμαι 14 κ τα εχω με ενα παιδι εδω κ σχεδον ενα μηνα αλλα ειμασταν κολλητοι δυο χρονια...κι εγω νιωθω παραξενα γιατι ειναι η πρωτη μ σχεση (και βλεπω τους αλλους να τα φτιαχνουν να χωριζουν...τα ξαναφτιαχνουν και μετα? Ξαναχωριζουν!) πιστευω οτι δν υπαρχει σιγουρη αγαπη σε αυτα τα χρονια...ειδικα τα κοριτσια ωρες ωρες ειμαστε τοοοσο πολυπλοκες π ουτε εμεις καταλαβαινουμε τον εαυτο μας... κατα τη γνωμη μ τοσο μακροδιαρκεις σχεσεις σε αυτην την ηλικια πανε ...να στο πω στα ισια χαμενες...αν και εχω εχω δυο φιλους π τωρα ειναι 17 κ τα εχουν 6 χρονια (!) πιστευω οτι σε αυτη την ηλικια δν εχουν σημασια οι μεγαλες σχεσεις...αμα τον αγαπς εννοειται πως πρεπει να μεινεις μαζι του ...αλλα αμα δν τρελενεσαι κι ολας...ισως πρεπει να χωρισεται. :/
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login