Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σε ζητάνε από το χωριό σου. Θέλουν τον τρελό τους πίσω.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

το αγορι μου δεν μου φερετε ενταξει

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #123478 από anna_pap στις 11 Οκτωβρίου 2013, 10:45μμ

anna_pap

Εικονίδιο
μέλος από: 11/10/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Γεια σας ειμαι η Αννα απο καλαματα εχουμε 2 χρονια σχεση με το αγορι μου και ολα ηταν μια χαρα. Τωρα με την δουλεια του τωρα τελευταια εχει αλλαξει πολυ η συμπεριφιρα του απεναντι μου. Εχω να τον δω 5 μερες και μιλαμε απο το τηλεφωνο μονο το βραδυ και αυτο 2 λεπτα...μου λεει τι κανω και οταν τον λεω πως μου λειπει και πως στεναχωριεμαι γιατι ολη μερα δεν μιλαμε και το βραδυ τον ακουω μονο 2 λεπτα και αυτο με το ζορι γιατι δεν μου μιλαει καθολου καλα νευριαζει και μου το κλεινει στα μουτρα..του λεω πως τον καταλαβενω πως κουραζετε αλλα σε μενα δεν δινει καθολου σημασια και με γραφει..δεν μπορω να του μιλησω καν αντιδραει ασχημα και με λιγα λογια με γραφει πατοκορφα και αυτο γινετε καθε μερα και ολο μου λεει αννα με κουρασες ολο βλακειες λες αλλαξε συμπεριφορα μην εισαι γρινιαρα ενω εγω αμα ειναι να γκρινιαξω ειναι επιδη κατι δεν μαρεσει στην συμπεριφορα του και παντα με βγαζει οτι ειμαι αδικι..ειναι κριμα γιατι εχουμε κληση 2 χρονια σχεση και καθε μερα μου εδειχνε οτι ειναι ολο και πιο πολυ ερωτευμενος μαζι μου και ακομα το διχνει μου λεει πως δεν θελει ποτε να με χασει και πως ειμαι ολη του η ζωη και ωρες ωρες κλαιει οταν μου τα λεει αυτα και πως οσο και να τον νευριαζω αυτος συνεχιζει και μαγαπαει ολο και πιο πολυ....το ιδιο ισχυει και για μενα και γω τον αγαπαω και θελω οσο τιποτε αλλο να ειμαι μαζι του αλλα η συμπεριφορα του με φοβιζει και σκεφτομαι παραλογα πως ισως δεν θελει να ναι αλλο μαζι μου και καπως πρεπει να το διξει ...πειτε μου τι να κανω???να αδιαφορισω??λετε ετσι να καταλαβει την λαθος συμπεριφορας του απεναντι μου ?να συνεχισω να τον παιρνω και να μου μιλαει ετσι μεχρι να τον συναντισω απο κοντα? πως να του φερθω για να κολλησει μαζι μου να καταλαβει πως πρεπει να δωσει και σε μενα σημασια και οχι μονο στην δουλεια του και να καταλαβει πως δεν μου φερετε ενταξει...?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #123480 από anna_pap στις 11 Οκτωβρίου 2013, 11:17μμ

anna_pap

Εικονίδιο
μέλος από: 11/10/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
μια γνωμη παρακαλω?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #123482 από eliz19 στις 12 Οκτωβρίου 2013, 7:23πμ

eliz19

Εικονίδιο
μέλος από: 12/10/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Άννα, ηρέμησε και μη σε πιάνει πανικός! Καταλαβαίνω ότι μία σχέση 2 χρόνων είναι πολύ σημαντική για σένα και θέλεις να παλέψεις για αυτή, αλλά για να το πετύχεις αυτό θα πρέπει να δεις τα πράγματα ψύχραιμα και αντικειμενικά..Όσες γνώμες και αν ζητήσεις και όσα και αν σου πουν, κανείς δε γνωρίζει την αλήθεια καλύτερα από εσένα..Είσαι με το αγόρι σου 2 χρόνια, που σημαίνει ότι γνωρίζεις καλά το χαρακτήρα του, τον τρόπο που φέρεται και αντιδρά,δεν μπορεί να άλλαξε κάτι ξαφνικά..Εγώ θα σου πω κάποια ενδεχόμενα που σκέφτομαι και μαλλον κάποια σκέφτεσαι και εσύ..
Ενδεχόμενο 1ο: Μήπως όντως είναι φορτισμένος με τη δουλεία του και τον αδικείς? Μήπως είναι κλειστός τύπος και γενικά δε θέλει μιλάει για τα προβλήματα του? Τότε το τελευταίο πράγμα που θέλει είναι να ακούει και τη δική σου γκρίνια..Αν όμως σου ανοίγεται εύκολα και σου λέει όλα του τα καθημερινά προβλήματα, μάλλον το ενδεχόμενο αυτό απορρίπτεται..
Ενδεχόμενο 2ο: Μερικοί άντρες περνούν κάποιες φάσεις που θέλουν να είναι μόνοι τους..δεν το κάνουν επειδή σε βαρέθηκαν ή επειδή ψάχνουν ή έχουν βρει κάτι άλλο, απλά θέλουν για κάποιο διάστημα να μην αισθάνονται πάνω από το κεφάλι τους τις υποχρεώσεις μιας σχέσης..Και αυτό σου το λέω εξ ιδίας πείρας, έχω κάποιους φίλους που φέρονται κατά καιρούς έτσι στις σχέσεις τους..Σκέψου, μήπως και στο παρελθόν είχε επιχειρήσει ανάλογα "διαλείμματα" και είχε απομακρυνθεί λίγο από εσένα..τότε το ενδεχόμενο αυτό είναι και το πιο πιθανό..το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς σε τέτοιες περιπτώσεις? Για μένα η έξυπνη λύση είναι υπομονή, αν θέλουμε όντως να κρατήσουμε τη σχέση..Αλλά!!!! σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να καταπιέζεσαι!!! Πρώτον, αντί να κάθεσαι τα βράδια και να τον σκέφτεσαι, βγες έξω και διασκέδασε και γενικά κάνε πράγματα που θέλεις αλλά δεν μπορούσες ούτε εσύ να κάνεις όταν του αφιέρωνες όλο σου το χρόνο (και φρόντισε να το μάθει ότι περνάς καλά..)Δεύτερον, μην του είσαι φορτική! μην τον πρήζεις όλη την ώρα και μην τον παίρνεις συνέχεια εσύ τηλέφωνα..μήν του δείχνεις ότι κρέμεσαι πάνω του..αν χάσεις την αξιοπρέπεια σου, θα χάσεις σίγουρα και εκείνον..επιπλέον είναι ένας τρόπος να δεις την αλήθεια κατάματα..μην τον παίρνεις τηλέφωνο όσο και να σε πονάει, αφησέ τον να σε παίρνει εκείνος..μπορεί να αργήσει να πάρει, αλλά αν ενδιαφέρεται θα πάρει..αν περάσουν μέρες και δεν πάρει ή αν εσύ αισθάνεσαι ότι δεν είσαι σε θέση να περιμένεις άλλο, τότε η καλύτερη λύση είναι να του μιλήσεις ευθέως, σοβαρά όμως χωρίς γκρίνια..και ίσως πρέπει να σκεφτείς και το
3ο ενδεχόμενο: το οποίο είναι δυστυχώς ότι μπορέι να θέλει να φύγει από αυτή τη σχέση, πράγμα το οποίο από αυτά που μου λες δεν το πιστέυω..θέλω να πω, αν ήθελε να φύγει, θα σε απεύφευγε, θα απεύφευγε να απαντήσει στα παράπονά σου, δε θα σου έλεγε ότι λες βλακείες ή ότι δε θέλει να σε χάσει..
Όπως καταλαβαίνεις, εγώ είμαι υπέρ του δεύτερου ενδεχόμενου, που σημαίνει ότι πρέπει να πάψεις να σκέφτεσαι τη δική του συμπεριφορά και να σκεφτεί τι λάθος έχει η δική σου..Τ α παράπονα πρέπει να τα κάνει με γλυκό τρόπο, ίσως και με λίγο νάζι, πρέπει να τον κάνεις να αισθάνεται λίγο άσχημα όχι να τον νευριάζεις και να τον βοηθάς να βγαίνει από πάνω, έτσι χάνεις το δίκιο σου.. Αν θες πολύ να βρεθείτε από κοντά, πρότεινε του να πάτε να δείτε καμία ταινία, θα το δεχτεί πιστεύω γτ δε θα χρειάζεται να μιλάτε και έτσι θα νιώθει πιο χαλαρά και δε θα φοβάται μήπως του αρχίσεις τα παράπονα..Ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο να σου πω, ελπίζω να πάνε όλα καλά, και αν θες πες μου αν προκύψει κάτι νεότερο.. Φιλιά!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #123483 από anna_pap στις 12 Οκτωβρίου 2013, 3:07μμ

anna_pap

Εικονίδιο
μέλος από: 11/10/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Ευχαριστω πολυ που μου απαντησες.Κοιτα στην σχεση μας την αρχη κρυβαμαι πραγματα ο ενας απο τον αλλο μετα τους 6 μηνες σχεσης τα πραγματα αρχισαν να σοβαρευουν του ελεγα τα προβληματα μου του ανοιγομουν το ιδιο και αυτος και ισχυει μεχρι σημερα δεν τον αντιμετωπιζω μονο σαν αγορι μου αλλα και σαν φιλο μου το ιδιο ισχυει και για αυτον δεν κρυβουμε πραγματα ο ενας απο τον αλλο νιωθουμε ανετα μεταξυ μας και φερετε φυσιολογικα μπροστα μου οπως και θα φεροτανε και με τον καλητερο του φιλο...αρα και γω στο ενδεχομενο 2 θα κατελιγα...ειναι η πρωτη μου σχεση και επιδη δεν ειμαι εμπειρη στο να μπορω να ξερω καλα ενα αγορι αναλογα με την συμπεριφορα του απεναντι μου δεν μπορω να καταλαβω καποια πραγματα καλα...οσο για το οτι καλω ειναι να κανω υπομονη και να βγενω και να μην τον παιρνω μακαρι να γινοταν αυτο αλλα δυστιχος δεν γινετε καταρχας μολις τελειωσα το λυκειο οι κολλητες μου φιλες ολες σπουδαζουν και οσες ειχα εδω δεν τα παμε καλα πλεον και δεν μιλιομαστε γιατι δεν ηταν ενταξει απεναντι μου ειμαι μονη σε ολο αυτο μακαρι να χα τις φιλες μου εδω και θα μπορουσα να αδιαφορισω και να μην τον παιρνω και τηλεφωνα..βεβαια αυτο που δεν ειπα ειναι οτι εγω δεν τον πιεζω στα τηλεφωνα αντιθετος μαλιστα...τις προαλλες δεν τον επαιρνα τηλεφωνα στην δουλεια και οταν βρεθηκαμε ηταν μουτρομενος και μ ελεγε γιατι δεν με πηρες ενα τηλεφωνο του ειπα φυσικα πως δεν θελω να ενοχλω στην δουλεια του γιατι και που παιρνω μου λεει κλεισε εχω δουλεια ποιος ο λογος οταν τελειωσει να με παρει αυτος και μου λεει εγω θελω να μαι παιρνει να βλεπω πως με νοιαζεσε γιατι οταν δεν το βλεπω στεναχωριεμαι και ας μην μπορω να το σηκωσω ή να σου μιλησω εσυ παρε με να το δω...για αυτο και τον παιρνω αλλιως δεν θα ημουν ετσι. Το οτι μπορει να μαι και γω πιεστικη μπορει να ναι και αληθεια αλλα ειμαι επιδη δεν μου φερετε καλα αμα μου φεροταν ενταξει δεν θα εκανα ετσι θα περιμενα να τελειωση ολη αυτη η δουλεια που τον κραταει μεχρι αργα εκει και μετα θα μασταν οπως και πριν αλλα οταν ολη μερα δεν μιλαμε και που τον παιρνω μου λεει κλεισε και το βραδυ να με παιρνει και εκει που τον λεω σαγαπαω και τετοια να με λεει μεν και γω αλλα να βαριεται να μου μιλαει και να φενετε και να μου λεει ποναει το χερι μου να κραταω το κινιτο τα λεμε αυριο και το κλεινει εγω πως να νιωσω??χαρουμενη??επιδη με ειπε ενα και γω μα δεν μου μιλαει καλα του το πα προχτες και μου λεει οχου παλι αρχισες νταξει τον λεω καταλαβενω εισαι κουρασμενος δεν εχεις δυναμη αλλα ανθρωπος ειμαι και γω οτι και να εχεις δεν ειναι συμπεριφορα αυτη να μου το κλεινει στα μουτρα χωρις να απαντησει να τον παιρνω να του πω εστω μια καληνυχτα και να βριζει και αφου τελειωσει το βρισιδι και δεν με αφισει να πω τιποτα μου λεει τα λεμε αυριο και το κλινει εγω βεβαια δεν τον ξανα παιρνω αλλα ολη μερα ετσι παει δεν μπορω να κατσω νατου μιλισω γιατι δουλευει απο το πρωι μεχρι 9 με 10 το βραδυ και ετσι θα παει μεχρι και την τριτη μου ειπε η δουλεια αρα μια βδομαδα δεν μιλιομαστε σε εισαγωγικα..αμα δεν τον παρω μπορει να μην με παρει και αυτος απο πεισμα και να περιμενει να τον παρω εγω ειχε πεχτει και κατι τετοιο εε ειχαν περασει 3μερες και τιποτα αλλα τον πηρα μετα εγω ...τωρα αμα δεν τον παρω μπρει να μην με παρει και να περασουν και μερες λεω εγω τωρα και να με παρει και να μου πει αυτο ειναι που μαγαπας ουτε ενα τηλεφωνο δεν παιρνεις να το ριξει πανω μου σαν να λεμε. Ειχε γινει κατι παρομοιο πιο παλια για αυτο το λεω..δεν ξερω απλα τι να κανω αλλο πια..θελω να κανω κατι δραστικο που να τον κανει να στεναχωριθει ή εστω να καταλαβει πως ενω ειχε πολυ δουλεια παραμελησε σε μεγαλο βαθμο εμενα και προπαντων δεν μου φεροταν καλα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #123485 από eliz19 στις 12 Οκτωβρίου 2013, 5:22μμ

eliz19

Εικονίδιο
μέλος από: 12/10/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Ωραία, εφόσον θέλει να τον παίρνεις τηλέφωνο, να το κάνεις κάθε βράδυ, αλλά να του μιλάς γλυκά, σα να μην τρέχει τίποτα, να τον ρωτάς για τη μέρα του , να του πετάς και κανένα αστείο και εν ανάγκη υποκρίσου ότι περνάς καλά, όσο κι αν πονάς, και όταν θα βρεθείτε απο κοντά τότε να του μιλήσεις πιο ανοιχτά (αλλά πάντα με γλύκα..)Το καταλαβαίνω ότι θέλεις να κάνεις κάτι δραματικό για να τον ταρακουνήσεις και ίσως ακόμη και να τον στεναχωρήσεις..όλες το έχουμε σκεφτεί αυτό σε ανάλογες περιπτώσεις, αλλά η ιστορία έχει αποδείξει ότι στην τελική εμείς πληγωνόμαστε περισσότερο..Μια δραστική σου κίνηση αυτή τη στιγμή , θα είναι κίνηση απόγνωσης και δε θα σου βγει σε καλό και ειλικρινά δεν έχω κάτι να σου προτείνω..Επειδή όμως σε βλέπω ότι είσαι πολύ στρεσαρισμένη και είμαι σίγουρη ότι μπορεί να περνούν από το μυαλό σου πολλές τέτοιες κινήσεις, τις οποίες δεν ξέρεις πως να τις κάνεις πράξη, πες μου αν θέλεις τι δραστική κίνηση σκέφτεσαι εσύ να κάνεις και εγώ που βλέπω τα πράγματα από έξω μπορώ να σου πως πως να το κάνεις ώστε να έχει αποτέλεσμα και να μη αποδειχθεί λάθος για σένα στην τελική..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #123487 από anna_pap στις 12 Οκτωβρίου 2013, 6:33μμ

anna_pap

Εικονίδιο
μέλος από: 11/10/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Στην αρχη σκεφτηκα να τον γραψω εντελος δηλαδη να μην ασχολουμε και να περιμενω να με παρει αυτος τηλεφωνο και να του μιλαω ξερα οπως κανει και αυτος μπας και καταλαβει πως εχω χαλαστει απο ολη αυτη του την συμπεριφορα..μετα λεω μπορει να θυμωσει και παλι να μου ριξει πως δεν τον καταλαβενω και πως γρινιαζω και τετοια... να σου πω την αληθεια ειμαι πολυ ζηλιαρα και φοβαμαι μην τον χασω που ωρες ωρες σκεφτομαι και παραλογα μηπως μου κρυβει και τιποτα γιατι πρωτη φορα μου φερετε ετσι..οπως σου ειπα και πριν ειναι η πρωτη μου σχεση και δεν εχω και εμπειριες αλλες για να βγαλω ενα σωστο συμπερασμα για ολα...εσυ πιστευεις πως αμα τον παρω το βραδυ και το παιξω τρελιτσα και οτι ολα ειναι καλα να αλλαξει αυτη η συμπεριφορα??μεχρι να τα πουμε απο κοντα εστω γιατι απο κοντα θα του μιλισω ανοιχτα να ξεκαθαριστουν ολα γιατι απο το τηλεφωνο νευριαζει και δεν με ακουει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #123492 από eliz19 στις 12 Οκτωβρίου 2013, 10:01μμ

eliz19

Εικονίδιο
μέλος από: 12/10/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Εγώ αυτό θα έκανα στη θέση σου ναι και στο κάτω κάτω και το πιο άσχημο σενάριο να ισχύει, δε σου αξίζει τότε και δεν αξίζει να χαλιέσαι, θα τον ξεχάσεις..αν σε κάνει πραγματικά να αισθάνεσαι άσχημα γιατί να μένεις σε αυτή τη σχέση, αν το συνεχίσει για πολύ ακόμη, βγάλε και εσύ τις παρωπίδες σου και κοίτα γύρω σου, υπάρχουν κι άλλοι, για πιο λόγο να είσαι κολλημένη?? δε σου λέω να χωρίσεις, σου λέω απλά να μην είσαι κολλημένη πάνω του..όπως σου φέρεται να του φερθείς..αυτή τη στιγμή μπορεί κάτι να του συμβαίνει και να μη θέλει να το μοιραστεί, αλλά αν το συνεχίσει, μετά είναι δική σου χαζομάρα να το ανεχεσαι..δεν είμαστε σε μία σχέση για να αισθάνεται ο αλλος καλά αλλά για να είμαστε εμείς καλά..και δεν είναι θέμα εμπειρίας στις σχέσεις είναι θέμα σεβασμού προς τον εαυτό μας..τέλοσπάντων, αυτά θα σου ακούγονται λόγια του αέρα και εσύ θέλεις πράξεις τώρα..αυτό που θα κάνεις είναι να το παίξεις όλα καλά τωρα και από κοντά να τα πείτε, αλλά μην αρχίσεις και από κοντα τη γκρίνια..γλυκά θα του τα πεις είπαμε..και προς Θεού μην του δώσεις αφορμη να σου ζητήσει αυτός να χωρίσετε!!!!!και μην τολμήσεις να το ξεστομήσεις ούτε εσύ..μη σου ξεφύγει αυτό σε καμμία περίπτωση!!Τα υπόλοιπα,τα λόγια που σου είπα, σου τα είπα για να τα θυμάσαι και να τα λες στον εαυτό σου όταν είσαι μόνη σου και νιώθεις άσχημα..να τα λες στον εαυτό σου και να τα πιστεύεις..εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #123495 από anna_pap στις 12 Οκτωβρίου 2013, 11:08μμ

anna_pap

Εικονίδιο
μέλος από: 11/10/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου και την γνωμη σου...να σαι καλα μακαρι να πανε ολα καλα ..φιλια!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132956 από maria_chariton στις 30 Μαρτίου 2015, 7:00μμ

maria_chariton

μέλος από: 30/3/2015
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γεια σας κορίτσια! Το ξερω οτι έχουν περασει δυο χρονια περιπου απο τοτε που δημοσιεύτηκε το πρόβλημα σου,αλλα ψάχνωντας στο διαδύκτιο,έπεσα εδω και μπορω να πω οτι ταυτίζομαι απιστευτα..διάβαζα τα παράπονα σου,τις σκέψεις και τα προβλήματα σου και βρισκομαι ακριβως στην ιδια κατασταση με το αγόρι μου.. (Ειμαστε δυο χρονια και εμεις μαζι..και τον αγαπώ οσο δεν παει).Δουλεύει παρα πολυ,με αποτέλεσμα να μην βρισκόμαστε πολυ,αφού ειναι κουρασμενος και να μην μιλαμε,εχει διαφορά προσωπικά προβλήματα,στα οποία θελω να τον στηρίξω ,αλλα δυστυχώς δεν εχει χρονο ουτε για να τον βοηθησω Σαυτα που περναει,ποσο μαλλον να βγουμε,να μιλήσουμε στο τηλ η να περάσουμε χρονο μαζι..απο την αλλη εγω ειμαι σε μια περίεργη φαση της ζωής μου όσο αφορα τον φιλικό τομέα,αφού εχω τσακωθεί με τις φίλες μου..το βασικό μου θεμα ειναι οτι δεν ειμαι αρκετά δυνατή ψυχολογικά ετσι ωστε να μπορω να τον βοηθησω στα προβλήματα που εχει,να πω οτι ειμαι ενταξει που δεν εχει χρονο για εμενα,οτι δεν θα γκρινιάζω,να πείσω δηλαδη τον εαυτό μου οτι ολα καλα και να το περασω όλο αυτο το θεμα που εχει προκύψει με Τις φίλες μου μονη μου.. Θα ηθελα μια γνωμη,αν μπορειτε..
Και αν μπορούσες να μας πεις τι εγινε στην συνέχεια με το αγόρι σου..
Σας ευχαριστω..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login