Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Δηλώνω ότι θα παρατήσω κάθε σχέση με τα pc και θα γίνω κωδωνοκρούστης σε εγκαταλελειμμένο μοναστήρι στη Συγγρού! ©NoCTuRNe, irc.ftou.gr
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Σχέση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129101 από panosmrs στις 25 Ιουλίου 2014, 1:10πμ

panosmrs

Εικονίδιο
μέλος από: 25/7/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γειά παιδιά είμαι νέος στο ftou,είμαι 14,θα πάω για 3η γυμνασίου και δεν έχω φιλήσει ποτέ/δεν είχα ποτέ μου σχέση.Θέλω οπωσδήποτε να κάνω κάτι φέτος γιατί έχω βελτιώσει την εμφάνισή μου,παλιά δεν ήμουν καθόλου εμφανίσιμος,τώρα πάω μπάσκετ+γυμναστήριο(εδώ και 7 μήνες).Το θέμα μου είναι οτι δεν ξέρω πώς,ΚΑΘΟΛΟΥ :(.Στην τάξη μου έχουμε μόνο 2 κορίτσια που να μην έχουν σχέση και να είναι και ωραίες ταυτόχρονα,αλλά το θέμα μου είναι πώς δεν ξέρω πώς να τις πλησιάσω...να τονίσω πώς στους κολλητούς μου είμαι πολύ ανοιχτός και αστείος,ενώ με άτομα που δεν κάνω παρέα τα πράγματα είναι άβολα όσο δεν πάει.Βέβαια,πιστεύω μετά από την αλλαγή μου να έχω και πιο πολύ αυτοπεπείθηση
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129105 από pi8hkos97 στις 25 Ιουλίου 2014, 8:37πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Θα ξεκκινήσεις να μιλάς σε όποια σου αρέσει για απλά θέματα (π.χ. μαθήματα) ώστε να σπάσει ο πάγος και να μην ντρέπεσαι όταν πας να της μιλήσεις (το πιο δύσκολο σημείο αλλά θα σε ανταμείψει). Μετά από αυτό, όταν έχετε εξοικιωθεί μεταξύ σας μπορείς να πας να κάτσεις δίπλα της στην τάξη, να της λες κάνα αστείο, να την πειράζεις καμιά φορά (αρέσει στα κορίτσια), να συμπαρασταθείς σε κάποιο πρόβλημά της (θα το εκτιμήσει και θα μετρήσει πολύ) και κάνε της και λικε στο φβ. Ε μετά της λες για κάνα καφέ, πάτε βόλτα, της λες τα αισθήματά σου σε ένα μέρος χωρίς πολύ κόσμο και το προφανές είναι ότι θα σου κάτσει. Μην ντρέπεσαι μόνο. Για να έχεις και μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση, ρώτα μία κολλητή σου ή τέλος πάντων μία συμμαθήτριά σου που εμπιστεύεσαι (και κατά προτίμηση να μην είναι μπάζο) πώς της φαίνεσαι εμφανισιακά και τί αλλαγές πρέπει να κάνεις αν χρειάζεται. Δεν νομίζω να σου πει ότι δεν είσαι ωραίος, αλλά για να ανέβει η αυτοπεποίθησή σου είναι απαραίτητο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login