Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή, επί 2 μήνες κάθε βδομάδα το ίδιο επεισόδιο, επειδή τσακώθηκαν οι ηθοποιοί
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Γουστάρω ενα παιδι τι να κανω;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #132951 από Sonialaz στις 30 Μαρτίου 2015, 11:37πμ

Sonialaz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/3/2015
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Λοιπόν εχω ενα μικρό θεματάκι.....ειμαι 18 χρόνων και πάω Τρίτη λυκειου. Και δεν εχω ξανακάνει σχέση ποτε στη ζωη μου. Φετος που άλλαξα σχολείο και πηγα σε ενα αλλο εκει υπάρχει ενα αγόρι το οποίο μου αρέσει και λιώνω για αυτόν....του μίλησα στο σχολείο τι αισθάνομαι για αυτόν αλλα δεν μου έδωσε και ακριβή απάντηση αν με θελει η οχι η αν τον περιμένω μετα τις πανελληνιες....εχω σκεφτεί παλι να του μιλησω να ξεκαθαρίσω τα πράγματα και δεν ξερω τι να κανω να μιλησω η οχι;....επίσης έμαθα οτι του αρέσει καποια άλλη δεν ξερω ποια....μπορείτε να βοηθήσετε; Περιμένω απάντηση σας....
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #132957 από shooter_girl στις 31 Μαρτίου 2015, 1:32πμ

shooter_girl

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2015
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καταρχάς, εγώ πιστεύω ότι πρέπει πρώτα να τον προσεγγίσεις φιλικά, έτσι ώστε όταν γνωριστείτε καλύτερα, να ξες ποιο πολλά γιαυτόν και έτσι πιο εύκολα θα τον κατακτήσεις. Στο σχολείο δεν έδωσε ξεκάθαρη απάντηση, γιατί προφανώς δεν είναι και ο κατταλληλότερος χώρος να του πεις κάτι τέτοιο, μπορεί να ήταν με την παρέα του, και να ήταν κάπως αμήχανα, ή ακόμα μπορεί και να κομπλάρει από τον καθένα που είναι γύρω του και χώνει τη μουράκλα του στις δουλειές του διπλανού. Αν έχετε κοινά ενδιαφέροντα ή πχ. πάτε φροντιστήριο μαζί,τον προσεγγίζεις εκεί, χωρίς να του πεις ευθέως κάτι, εφόσον του το έχεις πει ήδη μια φορά, μην γίνεις και κουραστική. Αν δεν έχετε, προσπάθησε να κανονίσεις έξοδο, με κοινές παρέες, ή ακόμα και οι 2 σας, και εκεί κάνεις κίνηση. Στην αρχή απλά θα προσπαθείς να του δείχνεις με τον τρόπο σου, βλέπε ναζάκια, κομπλιμέντα κτλπ. ότι ενδιαφέρεσαι. Δεν είναι χαζός θα καταλάβει. Μπορεί να τον κόμπλαρε ο τρόπος που βγήκες και του τα είπες όλα στη φόρα. Αν και δεν το νομίζω, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Πιστέυω ότι άμα τον πλησιάσεις θα σου δώσει ο ίδιος την απάντηση που θες. Αν συνεχίσει στο ίδιο στυλάκι, του τα ρίχνεις στην ψύχρα, και ότι γίνει. Επίσης, τώρα που είναι φρέσκο το πράγμα, μπορείς να φέρνεις τη συζήτηση εκεί, με υποννοούμενα, να δεις πως θα αντιδράσει. Εκεί εσύ θα κόψεις πως το παίρνει. Τώρα αυτό που λες, ότι του αρέσει κάποια άλλη, δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι και μαζί σου. Άλλωστε δεν ξέρουμε κατά πόσο έγκυρη είναι η πηγή σου, αλλά και πάλι χέστηκε η Φατμέ στο Γενί Τζαμί!! Και μένα μου αρέσει ο Μπράντ Πιττ. Προσέγγισέ τον εσύ, πάντα να θυμάσαι ότι είσαι καλύτερη από την άλλη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132970 από Sonialaz στις 01 Απριλίου 2015, 12:13πμ

Sonialaz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/3/2015
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Βασικά νομίζω οτι βιάστηκα να του μιλησω έπρεπε να του μιλούσα πολυ πιο αργότερα απο οτι ειχα μιλήσει....οταν του μίλησα στο σχολείο ήμασταν οι δυο μας μόνο κανένας άλλος..το θέμα ειναι για να βγω υπάρχει θέμα στο σπίτι δεν αφήνουν να βγαίνω οι γονείς μου παρόλο που πάω Τρίτη λυκειου. Βασικά το πιστεύω οτι να κομπλάρε διότι απο το πουθενά ακούει μια ερωτική εξομολόγηση....:) εχω σκεφτεί μια μερα να παμε για καφε οι δυο μας να μιλήσουμε και να φέρω με κάποιον τροπο τη συζήτηση που του ειχα κανει. Ουτε κΙ εγω ξερω κατα ποσό τη γουστάρει η οχι μπορει απλά να κόλλησε οπως και εγω....
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login