Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Εμείς εδώ εφηύραμε αυτό που λέτε τώρα Web 2.0, και ξέρουμε τα χάλια του.
Τρίτη, 23 Απριλίου

φιλια ή κατι παραπανω;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134088 από shade στις 24 Ιουνίου 2015, 1:26πμ

shade

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/6/2015
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Ειμαι κολλητη με ενα παιδι εδω και πολλα χρονια.Ποτε δεν υπηρχε αναμεσα μας τιποτα το ερωτικο.Πριν απο λιγο καιρο ομως χωρισε και απο τοτε εχει λυσσαξει στα υπονοουμενα και τις προτασεις(να κοιμηθουμε μαζι,να παμε εκδρομη μαζι,να ανεβει σπιτι μου).Εγω δεν τον εβλεπα ποτε διαφορετικα,ειμασταν παντα φιλοι και δεν ξερω αν και αυτες οι προτασεις ειναι φιλικες η κατι παραπανω.Μπορει οντως να ηταν φιλικες κι εγω να παρεξηγησα.Ενα βραδυ που βγηκαμε μαζι συναντησαμε εναν γνωστο μου,ο οποιος μας περασε για ζευγαρι και το αφησαμε και οι δυο να περασει στο ντουκου,χωρις να τον διαψευσουμε.Δεν ξερω για ποιο λογο δεν το αρνηθηκα και σε καποια στιγμη επιασα τον ευατο μου να ευχαριστιεται την ολη φαση που επικρατουσε εκεινο το βραδυ με εμας σαν ζευγαρι.Απο τοτε τον σκεφτομαι καπως διαφορετικα,βγαινουμε μαζι και μιλαμε πιο ανοιχτα απο οτι παλαιοτερα.Δε θελω να κανω κατι γιατι η φιλια μετραει πολυ περισσοτερο για μενα απο μια σχεση,αλλα πως να διωξω αυτα τα αισθηματα;
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #134090 από lenaki19 στις 24 Ιουνίου 2015, 2:33πμ

lenaki19

Εικονίδιο
μέλος από: 5/6/2013
μηνύματα: 255 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

απο τη στιγμη που ειδη εχεις μπει σε τετοιες σκεψεις, δεν υφισταται φιλια απο τη μερια σου αλλα απο οτι καταλαβαινω ουτε και απο τη δικη του μερια λαμβανοντας υποψιν αυτα που κανει.. Οταν διβασα το κειμενο σου ειπα αυτη η κοπελα βιωνει οτι πρωτο βιωσα εγω πριν απο λιγα χρονια. Κι εμενα με το αγορι μου που παλι ειμασταν κολλητοι, οποιος και να μας εβλεπε μας περνουσε για ζευγαρι και ναι κι εμεις δεν το αμφισβητουσαμε οπως κι εσεις, μπορω να σου πω οτι το γουσταραμε και πολυ μαλιστα αν και τοτε υπηρχαν πολλα σημαδια για τη μεταξυ μας κατασταση αλλα σα χαζα που ειμασταν δε το παραδεχομασταν ουτε στον εαυτο μας και δεν καναμε καμια κινηση γιατι πιστευαμε οτι θα χαλουσαμε τη φιλια μας, οταν ομως δεν αντεξαμε πια αλλο και το παραδεχτηκαμε πια, καταλαβαμε απο τη στιγμη που αρχισαμε να σκεφτομαστε ερωτικα ο ενας τον αλλο, τοτε σταματησε και η φιλια. οσο για τα συναισθηματα δε θα μπορεσουν να σου φυγουν ευκολα, κι αν πανε να σου φυγουν, θα ξανα εμφανιστουν τη στιγμη που θα δεις οτι απειλησε απο καποια αλλη που θα τον πλησιασει ισχυει ή δεν ισχυει αυτο. Ναι το ξερω οτι σου εκανα την καρδια περιβολι αυτη τη στιγμη, απλα ηθελα να στα πω αυτα γιατι τα ειχα ζησει.αυτα απο εμεναααα!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134225 από underme8 στις 03 Ιουλίου 2015, 11:50πμ

underme8

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Ειναι πολυ κοινο θεμα μεταξυ φιλων διαφορετικου φυλου αυτο...εγω -κυριως γιατι εχω υπαρξει σε τετοιο διλλειμα- πιστευω ειναι κατι σαν ενθουσιασμος...περνας ωραια με τον αλλον,κανετε πλακα,σε καταλαβαινει -ηδη εχουμε πιασει ολα σχεδον τα ψυχικα προσοντα που ζητατε οι γυναικες- και αν σου κανει και λιγο κλικ ολα ειναι πιθανα.Αλλα οποτε το εχω βιωσει εγω εχει καταληξει σε ενθουσιασμο...γιατι αγορακια ειμαστε εχουμε και καποιες ορμες επιπλεον και αν δουμε εμφανισιμη κοπελα με την οποια θεωρουμε πως εχουμε ελπιδες κολλαμε θεωρητικα ευκολα...τωρα απο τι δικη σου μερια πιστευω πως παιζουν και τα δυο πιθανα σεναρια...1)να σου αρεσε αλλα το ολο κολλητιλικι να το ειχε θαψει και να βγηκε παλι οταν αρχισες να τους αρεσεις και εκεινου η 2)να ειναι ενας απλος ενθουσιασμος...οπως και να εχει η φιλια ειναι πολυ σημαντικη -κατ'εμε απο τα σημαντικοτερα πραγματα στη ζωη μας- αν τον βλεπεις ερωτικα σιγουρα δειξτου το,αν οχι ξεκκαθαρισε τι θεση σου
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login