Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Από τώρα και για μια ώρα ακόμα, ΕΜΕΙΣ θα ελέγχουμε αυτά που θα βλέπεις και θ' ακούς.
Τρίτη, 23 Απριλίου

Ασπρες τριχες (Αντιμετωπιση?)

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138065 από Ana-menos στις 13 Οκτωβρίου 2016, 3:39μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Καλησπερα παιδια ειμαι σχεδον 20 χρονων και εχω καποιες ασπρες τριχες...ναι καλα ακουσατε και για αυτους που το μυαλο παει οτι ασπρες τριχες βγαινουν μετα τα 30 εγω εχω ηδη απο τωρα. Μεχρι στιγμης δεν εχω καποιο θεμα γιατι δεν ειναι τοσο ορατο(τουλαχιστον απο μακρια) . Απλα φοβαμαι γιατι στα 25 λογικα θα εχει πυκνωσει περισσοτερο και πραγματικα δεν μαρεσει καθολου ουτε η σκεψη. Σκεφτομουν καποια αντιμετωπιση (εκτος βαφης γιατι δεν θελω να τα βαψω) οπως ειδικες βιταμινες που βοηθανε για μελανινι στα μαλλια η τιποτα τετοιο...Οποιος μπορει και ξερει κατι ας απαντησει γιατι με εχει ριξει ψυχολογικα ειτε ακουγεται γελοιο ειτε οχι, οσο το σκεφτομαι με πιανει ενα αγχος

Υ.Γ: Ειναι κληρονομικο δηλαδη ο πατερας μου ειχε απο μικρος οπως και ο παππους μου αλλα δεν ξερω αν εγω μπορω να το αντιμετωπισω αυτο χωρις βαφες.

Υ.Γ 2: Δεν καπνιζω καθολου μονο εαν τυχει για να παμε με την παρεα μου για κανα ναργιλε αλλα και αυτο σπανια

Ευχαριστω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138066 από aglina στις 13 Οκτωβρίου 2016, 4:49μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Αν κ δεν μπορώ να σε βοηθήσω ακριβώς σε αυτό που ζητάς έχω να σου πω πως το άγχος επιδεινώνει το πρόβλημα αυτό. Δηλαδή κάποιες φίλες μ αρκαιτα αγχώδης έβγαλα άσπρες τρίχες την χρονια που έδιναν πανελλήνιες.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #138067 από GiannakosBAcK στις 13 Οκτωβρίου 2016, 7:40μμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αν δεν βρεις κάτι ίσως μπορείς να υποστηρίξεις τις άσπρες τρίχες έχω δει νέα παλικάρια άλλα που τα βάφουν άσπρα/γκρι ή άλλα που το έχουν εκ φυσικού και μπόρεσαν να το υποστηρίξουν όμορφα ίσως σ'αυτό να σε βοηθήσουν κάποια συγκεκριμένα στυλ κουρέματος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138068 από Ana-menos στις 13 Οκτωβρίου 2016, 10:22μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια...Μην φανταστειτε οτι εχω ασπρες τριχες οι οποιες καλυπτουν ενα μεγαλο ποσοστο...απλα ρε παιδι μου μπορεις να παρατηρησεις καποιες, και ελεγα οπως σε αυτους που εχουν τριχοπτωση αγοραζουν καποια συγκεκριμενα σαμπουαν και βιταμινες για την αντιμετωπιση ,μηπως υπηρχε και κατι αναλογο στην δικη μου περιπτωση. Θα επισκεφθω και καποιον δερματολογο καποια στιγμη απλα ηλπιζα μηπως εβρισκα καμια γρηγορη λυση :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138105 από tolisk99 στις 17 Οκτωβρίου 2016, 1:15πμ

tolisk99

μέλος από: 14/7/2014
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
yo, ειμαι 17 κι εγω εχω μερικες ασπρες και φαινονται λιγο αλλα ειναι 2-3..
Αλλα δεν με πειραζουν γτ κανω τα μαλλια προς τα πανω και μου εχουν πει οτι φαινεται ωραιο.. ;)
τωρα δεν νομιζω να σου γινει περισσοτερο απο τοσο νωρις.. απλα ισως να ετυχε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138137 από holahola2002 στις 25 Οκτωβρίου 2016, 4:28μμ

holahola2002

Εικονίδιο
μέλος από: 25/10/2016
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
εγω ειμαι 14 και εχω 2 3 ασπρες τριχες αλλα ειναι απο το αγχος για αυτο χαλαρωσε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138143 από kapoios* στις 25 Οκτωβρίου 2016, 11:53μμ

kapoios*

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2013
μηνύματα: 134 αποδεκτές 0
Και εγώ έχω 2-3 άσπρες τρίχες και είμαι μόνο 18,είναι φυσιολογικό για αυτό φιλαράκι κούλαρε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login