Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Κάθε μέρα της ζωής σου στο εξής, θα είναι χειρότερη από την επόμενη.
Τετάρτη, 1 Μαΐου

Γυμναστικη και κοιλιακοι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #57425 από anasfalhs στις 08 Ιανουαρίου 2010, 8:21μμ

anasfalhs

Εικονίδιο
μέλος από: 6/1/2010
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Γεια χαρα σε ολους...ειμαι καινουργιος και θαυμαστης της <δουλειας> που γινεται εδω..Δεν ηξερα με τι να αρχισω οποτε θα θεσω το εξης ερωτημα..Εδω και καποιους μηνες ειχα αρχισει γυμναστικη μονος μου στο σπιτι ελλειψει και χρονου μια και ειμαι τριτη λυκειου..Κοιλιακοι κυριως καμψεις και βαρακια και διαφορα αλλα που μου ερχονταν στο μυαλο και μπορουσα να κανω χωρις πολυ εξοπλισμο..Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι εφικτο να χασω τν κοιλια που εχω(αχ αυτη η καταραμενη κοιλια) με κοιλιακους και γενικα τι προτεινετε απο αποψη διατροφης και αλλων ασκησεων..Ακου τις αποψεις σας...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #57427 από Bluejack στις 08 Ιανουαρίου 2010, 8:33μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Λοιπόν,
αν έχεις free χρόνο και some money τότε πάντα υπάρχει η λύση του γυμναστηρίου.
Αν όχι :
Συνέχισε την γυμναστική που κάνεις
και κάθε πρωί που ξυπνάς ξεκίνα τρέξιμο,ναι!
Για μένα είναι η καλύτερη γυμναστική.
Κάντο συστηματικά και μαζί με μια πιο natural διατροφή σε ένα μήνα λογικά θα δεις διαφορά.
Το παν για μένα είναι να μην βαρεθείς μέσα σε 1 εβδομάδα όταν βλέπεις πως δεν θα έχει αποτέλεσμα.
Ο επιμένων νικά να λες :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #57428 από Doctoras στις 08 Ιανουαρίου 2010, 8:51μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Ακου τι θα κανεις το λιπος μονο με κυλιακους και δουλεια μεσα στο σπιτι δεν χανεται ευκολα.Θα σου προτεινα να κανεις κανονικα τις ασκησεις σου και αμα εχεις την δυνατοτητα να πηγαινει 2 φορες την βδομαδα για τρεξιμο ειναι πολυ καλο στο θεμα χασιμο λυπους.Επισης να προσεχεις την διατροφη σου τρωγοντας πολους
υδατανθρακες και προτεινες τα οποια σου δυνουν λυπος το οποιο μετατρεπετα σε μυηκη μαζα.Εγω ειμε ακριβως το αντιθετο απο εσενα .
Εχω υψος νομιζω 1.75-76 γενικα εχω γραμωση αλλα θελω να παρω ογκο.
Και πηγαινω σε ενα γυμναστηριο στο οποιο δουλευω καποιες ασκησεις και μια διατροφη για αυτο.Και μπορω να πω οτι σιγα σιγα βλεπω διαφορα.
Τροφες οι οποιες μπορεις να τις τρως αφοβα και που θα σε βοηθησουν προσφεροντα σου καλο λυπος ειναι με βασει το δικο μου προγραμα που το εχω τωρα μπροστα μου.


Προγευμα : 2μπανανες η δυο μηλα με γιαουρτι 0% για εσενα που θες να
χασεις βαρος, και μια κουταλια μελι.(εγω τις μπανανες επιδη πρπεπει να τις τρωω την ωρα που ειμε σχολειο δεν τις τροω επιδη ντρεπομαι)λολ.

Μεσημεριανο: 1)Μπριζολ. μοσχαρ. με 100 γρ ρυζι μπασματι.
              2)1 στηθος κοτοπουλο με 100 γρ ρυζι μπασματι.
              3)300γρ συκωτι με 2 βραστες πατατες
              4)300γρ σολομο η μπακαλιαρο με κουνουπιδι και μια πατατα (συχενομε τον σολομο τρωω μονο μπακαλιαρο)
              5)2 τονους σε νερο με 100 γρ μπροκολο και 50 ρυζι.             
              6)200γρμακαρονια με 1 τονο ακι μια πατατα.
              7)100γρ καλαμποκι και 100 γρ αρακα μαζι με 1 τονο
              8)φακες με 1 τονο και 1 πατατα.

απογευματινο:1)γιαουρτι 0% με μια κουταλια μελι και αμυγδαλα.
              2)1 ποτυρι χυμο πορτοκαλι.

Βραδυνο ενα γευμα απο τα μεσημεριανα.

Λοιπον διαλεγεις την εμρα 1 απο καθε κατηγορια .
Δεν την πειρα αυτη την διατροφη με συνταγη γιατρου ειναι
απλη διατροφη για μυηκη μαζα.Δηλ. το λυπως που περνεις απο αυτες τις
τροφες να μετατερεπετε σε μυηκη μαζα.Και αυτο θα σε βοηθηση να τρως και να χορταινεις και να μην περνεις κακο λυπος.

Αμα θες μπορεις να την σπας αυτη την διαετα μια στο τοσο σε περιπτωση που βγεις με παρεα.Αυτο κανω πολυ συχνα.








προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #57437 από anasfalhs στις 09 Ιανουαρίου 2010, 1:46πμ

anasfalhs

Εικονίδιο
μέλος από: 6/1/2010
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστω παιδια..Φιλε bluejack το τρεξιμο το εχω επιχειρησει μερικες φορες αλλα την μπαλα την κοψαμε καιρο και απο φυσικη κατασταση ειμαστε κατω του μετριου..ωστοσο θα κανω μια προσπαθεια.Οσο για σενα doctora θα προσπαθησω οσο το δυνατον να ακολουθησω αυτα που προτεινεις η εστω παρομοια αλλα να να ξερεις ειμαι γυρω στο 1.87 με 77 καπου εκει τελως παντων.Γενικα παντως προβλημα δεν εχω απλα ειναι το θεμα λιπους στην κοιλια που μου φαινεται καπως.Και παλι ευχαριστω..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #57448 από anasfalhs στις 09 Ιανουαρίου 2010, 11:05μμ

anasfalhs

Εικονίδιο
μέλος από: 6/1/2010
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Ξεχασα να ρωτησω ποιο θα ειναι ανα καλο προγραμμα κοιλιακων?Εννοω ποσες επαναληψεις,σετ αλλα και με τη κλιση περιπου για να γυμνασω τους κατω κοιλιακους.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #57450 από Doctoras στις 09 Ιανουαρίου 2010, 11:18μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Εγω κανω τεσερα 35αρια ροκανισματα.
Και τεσσερα 20σσαρια πλαγιους σε ενα μηχανημα πλαγιων.
Τρια 15νταρια σιτ απσ (sit-ups).
Kαι τρια δεκαπενταρια αυτο που καθεσαι μπρουμητα και σηκονεσε εχωντασ τα χερια πανω απο το κεφαλι.(μου διαφευγη η ονομασια.
Και τα ποθσ απσ δεν ειναι στο προγραμαμου αλλα κανω οσσα αντεξω στο σπιτι .1 σετ και οσο αντεξω.Γυρο στα 35.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #57451 από bluebird στις 09 Ιανουαρίου 2010, 11:51μμ

bluebird

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2009
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
λοιπον, κατα την γνωμη μου, αν θες να χασεις λιπος πρεπει να κοψεις το λιπος απο την διατροφη σου ωστε να αναγκασεις τον οργανισμο σου να καψει το αποθηκευμενο λιπος, που στην δικη σου περιπτωση βρισκεται στην κοιλια. δεν χρειαζεσαι καποια ειδικη διαιτα, απλα να κοψεις τα τηγανητα, να αφαιρεις το ορατο λιπος απο το φαγητο σου, και να περιορισεις τα λιπαρα γλυκα ιδιως τις σοκολατες. να προτιμας τα λαχανικα, και να πινεις πολλα νερα, γιατι ετσι βοηθας τον οργανισμο να καψει πιο γρηγορα το λιπος. αποφευγε τα αναψυκτικα και το αλκοολ, καθως και τα σνακ (πατατακια κλπ). οσο για την γυμναστικη, δεν χρειαζεται να σκοτωνεσαι για να φτιαξεις σωμα, αρκει λιγο και καθημερινα. μπορεις για παραδειγμα να περπατας μιση ωρα καθε μερα (για να πας στο σχολειο), και καθε βραδυ πριν πας για υπνο, να κανεις 30 κοιλιακους. αυτο μπορει να φαινεται λιγο, αλλα αν το συνδιασεις και με καλη διατροφη και αν γινεται και σε καθημερινη βαση, εχει αποτελεσμα. αυτα, και καλη επιτυχια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login