Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μένιο, μην το κάνεις αυτό, μ' ενοχλεί!
Δευτέρα, 18 Μαρτίου

Πρόβλημα με παιδιά στο σχολείο..:)

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #87960 από Gama_alfa στις 26 Οκτωβρίου 2011, 12:30πμ

Gama_alfa

Εικονίδιο
μέλος από: 24/10/2011
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Γειά σας παιδιά,γεια στην μεγάλη παρέα του φτου.γρ..τι κάνετε..?Λοιπον ας ξεκινήσω στην ζωη μου δεν είχα πότε κανέναν φίλο (γενικά δεν με έκανε κανένα παιδί παρέα)..Τα πράγματα πιστεύω και ελπίζω να αλλάξουν στο λύκειο..:)Λοιπόν είμαι καστανός,ανοιχτοχρωμος,πράσινα μάτια,1,77 και 72 κιλά (λγ χοντρος) και γενικά άσχημος..Για αυτο δεν έχω κάνει μέχρι στιγμης 5 σχ΄σεις απο το φβ..Στο λυκειο έχω έρθει κοντά με μια συγκεκριμένη παρέα απο ένα συγκεκριμένο γυμνάσιο..:) Μια χαρά τα πηγαινω με αυτα τα παιδια αλλά μερικές φορές μ λένε παράτα με και τέτοια,και μ λενε οτι γίνομαι κουραστικός και τέτοια,φύγε και άλλες φορές μ μιλάνε μια χαρά...:) Με 4 παιδιά (κορίτσια) απο τα μάγκικά π είναι στην τάξη μ ακούω π λένε οτι ειμαι μια χαρα παιδι φαινομαι αλλα μακουσεις να μιλάω με αυτη την φωνη και αυτα π λεω οτι ειμαι ηλιθιο...Με ενα αλλο κορίτσι της εκανα βλακείες και εχουμε μαλώσει..:)Της ζηταω συγνωμη κα λεει παραταμε και μ λεει βλακειες..με αυτα τα 4 κορίτσια πως μπορω να της πλιασιάσω και να της κάνω να με συμπαθήσουν??Γτ μ συμπεριφέρονται ετσι τα παιδια της τάξής μμ??Ειναι τόσο κακο π δεν έχω βγει μαζι τους ακομά πριν 5 μέρες π τους ειπα στην παρεα απο το 1 γυμνάσιο,σε 2 βασικά π τους το ειπα είναι να ερθουν σπιτι μ να δουμε ταινια και μ παν οτι ειχαν αγγλικά...Εχω αρχίσει και μιλάω μ ενα κορίτσια πο αλλο τμημα..μ ειπε να βγουμε το σαββατο και δεν ξέρω πως να συμπεριφερηθώ καθόλου,γτ δεν εχω ξαναβγει εξω με παιδια..?τι θα λέω??πως θα είμαι???δεν ξέρω καθόλου?τι στυλ πρέπει να χω?Και μην μ πειτε να ειμαι ο ευατος μ γτ τότε θα ετρωγα το βρισιμο π ετρωγα στο γυμνασιο..ευτυχως στο λυκειο δεν ξερω κανεναν απο τα προηγοιυμενα χρονια..:)
Τι να κάνω??Σας παρακαλώ.ειμαι ολο μέσα σπιτι και ιντερνετ και δεν μπορω αλλο..:) Δεν ειμαι καλά θέλω να βγω και να κάνω παρέες...
Τι να κάνω?Απαντήστε μ σε όλα τα ερωτηματα μ αμα μπορείτε γιατί εχω σκεφτεί μέχρι και να αυτοκτονήσω αμά δεν κάνω φίλους,γτ ολο σχολειο και σπίτι δεν μπορώ..Ευχαριστω εκ τον προταιρον:;) !!! :P

*Α λυκειου ειμαι!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87962 από Gama_alfa στις 26 Οκτωβρίου 2011, 12:51πμ

Gama_alfa

Εικονίδιο
μέλος από: 24/10/2011
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
τι λετε?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87963 από EricCartman στις 26 Οκτωβρίου 2011, 2:52πμ

EricCartman

μέλος από: 13/11/2010
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Καταρχας καλως ηρθες!!
Αρχικα το πρωτο πραγμα που μπορω να σου προτεινω εγω ειναι να κατσεις να το συζητισεις στο χαλαρο παντα με τα παλικαρια με τα οποια κανεις παρεα,να δεις ρε παιδι μου τι παιζεται.Τωρα αν καταλαβα καλα σου ειπε μια κοπελια να βγειτε?αν ειναι αυτο κατ'εμε να εισαι οσο ποιο χαλαρος γινεται,μην φρικαρεις η το οτιδηποτε,και το βασικοτερο για το οποιο πιστευω θα με βρισεις ειναι να εισαι ο εαυτος σου,πιστεψε με δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο αυτο.Αν σε δεχτει σε δεχτηκε αν οχι,ηρεμησε δεν χαλασε και ο κοσμος,.Τωρα οσο για το θεμα του στυλ,αραξε οπως θες εσυ θα εισαι. ελπιζω να βοηθεισα εστω και λιγο!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87966 από Gama_alfa στις 26 Οκτωβρίου 2011, 7:31πμ

Gama_alfa

Εικονίδιο
μέλος από: 24/10/2011
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Eυχαριστώ αλλά δεν με κάλυψες..γτ αυτό κάνω ήδη προσπαθώ αλλα παιδια?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87970 από Gama_alfa στις 26 Οκτωβρίου 2011, 1:37μμ

Gama_alfa

Εικονίδιο
μέλος από: 24/10/2011
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
τι λετε αλλοι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88053 από ptheolo στις 27 Οκτωβρίου 2011, 11:29μμ

ptheolo

μέλος από: 19/10/2011
μηνύματα: 260 αποδεκτές 0
Άκου τι λεω εγώ...

1) Αρχισε γυμναστικη αν εχεις την δυνατοτητα(σου προτεινω μπασκετ οπως εγω) γιατι κακα τα ψεματα αν δεν εχεις σωμα τα κοριτσια δεν σε πολυγουσταρουν αλλα οπως ειπες εισαι λιγο χοντρος οποτε μπορεις απλα να συμμαζευτεις και να μην τρως, YOUR CHOICE!

2)Τώρα για την παρέα... δες τα παιδια στην ταξη σου γιατι αν γινετε φιλοι θα ειστε και στην ταξη και θα γινετε χαβαλες. Προσεξε να βρεις παιδια που γενικα να εχετε καποια κοινα (βεβαια δεν ειναι και πολυ σημαντικο,πχ του κολλητου μου του αρεσει το ποδοσφαιρο, εμενα οχι!), μην αλλαξεις για να τους κανεις παρεα, δες αν θελουν να γινετε φιλοι και αν δεν θελουν ρωτα τους τι προβλημα εχουν(οπως ειπε και ο EricCartman) και αν δεν γουσταρουν 1 εσυ δεν γουσταρεις 10, παμε γι' αλλα. Βρες αλλους φιλους (απο το φροντηστιριο, αλλες ταξεις, βγες σε καμια πλατεια κλπ)

3) Ντυσου καλα και μην βγαινεις σαν γυφτος, περιποιησου το σωμα σου και το μαλλι σου(τωρα ειναι της μοδας το μαλλι πανω, βαλε ζελε, εγω εχω περιπου ετσι το δικο μου)

4)Τωρα για τα κοριτσια πρεπει να ακολουθησεις οτι σου ειπα στο 3 και περιπου οτι και στα 1 και 2. Πας και της λες της αλλης να βγειτε(βλεπεις πρωτα αν ειναι στα κυβικα σου και την κοβεις αν θελει και μετα κανεις κινηση, γιατι στο ξεκαρφωτο θα φας χυλοπιτα) πατε καπου ωραια και μιλατε, αν ειναι και λιγο ελαφρων ηθων ριχνεις και ενα φασωμα.

Το κυριοτερο ειναι να προσεχεις την εμφανιση σου γιατι αυτη ειναι η πρωτη εντυπωση και σε κοβει ο/η αλλος/η και βλεπει αν θα σε κανει παρεα!

Αυτα απο εμενα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88063 από Gama_alfa στις 28 Οκτωβρίου 2011, 9:51πμ

Gama_alfa

Εικονίδιο
μέλος από: 24/10/2011
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολλή μπορεις να μ πεις πως να ειμαι το σαββατο που θα βγω και τι α λεω?Και τι υφάκι να χω??Οποιος μ το πει θα πάρει αποδεκτική :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88064 από ptheolo στις 28 Οκτωβρίου 2011, 9:56πμ

ptheolo

μέλος από: 19/10/2011
μηνύματα: 260 αποδεκτές 0
Ρε φιλε και εγω που σου ειπα τα αλλα τι ειμαι ηλιθος?
και ειναι αποδεκτη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88068 από Gama_alfa στις 28 Οκτωβρίου 2011, 11:51πμ

Gama_alfa

Εικονίδιο
μέλος από: 24/10/2011
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Aπάντα μ εσύ σε αυτά και σου δινω αποδεκτη..σε σένα π΄γηγαινε για την αποδεκτη..:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88254 από Sagia7325 στις 30 Οκτωβρίου 2011, 11:08μμ

Sagia7325

Εικονίδιο
μέλος από: 30/10/2011
μηνύματα: 114 αποδεκτές 0
Καταρχας,μάθε να αγαπάς τον εαυτό σου, γι' αυτό που είσαι. Μπορεί να μην είσαι ο πιο ωραίος στην παρέα ή το σχολείο, αλλά φρόντισε να αναδείξεις τα καλύτερά σου σημεία ή ταλέντα. Έχεις χιούμορ, γίνε δημοφιλής για τα ανέκδοτά σου. Μπορείς να κάνεις καλή διαχείριση των οικονομικών, γίνε ταμίας στο τμήμα σου. Με αυτόν τον τρόπο θα κερδίσεις αυτοεκτίμηση,κάτι που φαινεται και εκτιμούν οι άλλοι.'Αλλο έχω αυτοπεποίθηση άλλο είμαι αλαζονικός. Πολλοί στην προσπάθειά τους να το παίξουν μάγκες, καταλήγουν να γίνουν όχι δημοφιλείς αλλά αντιπαθητικοί. Αξιοποίησε την αυτοπεποίθηση που διαθέτεις για να γίνεις επικοινωνιακός και όχι να κλείνεσαι στο σπιτι σου όπως λες.Γλέντησέ το όπου μπορείς. Μην είσαι κατατονικός και καταθλιπτικός. Κανείς δεν θέλει στην παρέα του κάποιον που δεν ικανοποιείται με τίποτα, γκρινιάζει για τα πάντα και είναι στρυφνός με τους πάντες. Έτσι απλά κινδυνεύεις να γίνεις δημοφιλής για αντίθετους λόγους απ΄ότι θα ήθελες. Άλλωστε, οι πιο δημοφιλείς άνθρωποι είναι οι έξω καρδιά και οι γεμάτοι ενεργητικότητα. Πες ναι στις ομαδικές δραστηριότητες: σπορ, γυμναστήριο,και όποιο άλλο χόμπι περιλαμβάνει την κοινωνικοποίηση.Εκτός απο το οτι γνωρίζεις καινούριους φίλους,όταν κανεις πράγματα 'γεμίζεις' εσωτερικα και νιώθεις πολυ όμορφα μετά.χρησιμοποίησε όλα τα όπλα γοητείας που διαθέτεις. Άκου προσεκτικά τους συνομιλητές σου και συγκράτησε μικρές λεπτομέρειες όσων σου εκμυστηρεύονται.'Oσο περισσότερη περιποιήση προς τον εαυτό σου τόσο πιο δημοφιλής. Δεν χρειάζεται να είσαι κούκλος ή 'θεός' για να γίνεις δημοφιλής. Απλά, φρόντισε να περιποιήσε τον εαυτό σου όσο περισσότερο μπορείς. Μπορείς να ξεχωρίζεις για πολλά πράγματα οπως το στύλ σου στα ρούχα! Ελπίζω να βοήθισα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login