Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Θυμάσαι μικρός που κατουρήθηκες πάνω σου μια φορά;
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Φαρμακευτική αντιμετώπιση ακμής

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126418 από pi8hkos97 στις 14 Απριλίου 2014, 2:48μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Γειά σας μέλη του ftou, εδώ και αρκετό καιρό (περίππου 2,5-3 χρόνια) έχω θεμα ακμής. Καταρχάς δεν έχω μόνο κόκκινα σπυράκια, αλλά και μαύρα στίγματα (μπιμπίκια). Κατά τη γνώμη μου δεν είναι σοβαρή μορφή, αλλά αισθητικά δεν μαρέσει καθόλου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς έχει κάνει θεραπεία με φάρμακα, πόσο καιρό κράτησε και αν ήταν αποτελεσματική. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #126426 από Dieftharmenos στις 14 Απριλίου 2014, 9:57μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Για τα μπιμπικια πανε σε αισθητικο...θα στα καθαρισει εντελως και θα σου παρει ενα 30αρι-40αρι.Για τα σπυρακια θα σου προτινα να πας σε εναν γιατρο για να σε εξετασει και να σου δωσει την καταλληλη κρεμα αλλα σε προειδοποιω οτι δεν θα εχεις γρηγορο αποτελεσμα.

Αυτες οι κρεμες συνηθως ειναι αντιμικροβιακες και καθαριστικες και σου καθαριζουν το προσωπο στην ουσια.Τα σπυρακια δεν φευγουν τοσο ευκολα οταν εχεις ακμη.Ακομα και εγω που εχω μπει στα 18 εχω 1-2 που και που αλλα ευτυχως βγαινουν κατω απο τα μουσια οποτε δεν φαινονται τοσο πολυ :D

Παντως αν εχεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα σε πολυ ειδικες περιπτωσης που ο γιατρος φοβαται παραμορφωση του προσωπου χορηγειται ενα χαπι που ναι μεν ελαφρυνει κατα πολυ το προβλημα αλλα οι παρενεργειες του ειναι οδυνηρες πολλες φορες...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126453 από pi8hkos97 στις 15 Απριλίου 2014, 6:05μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Όχι δεν έχω τεράστιο πρόβλημα, ΄λίγη είναι αλλά και πάλι αρκετά σπαστική. Φαρμακευτική αγωγή δεν υπάρχει για πλήρη εξάλλειψη;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126454 από Dieftharmenos στις 15 Απριλίου 2014, 6:52μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
οχι...μονο αυτο το χαπι...μετα μονο κρεμες και τετοια που δεν λενε και πολλα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126465 από baby97 στις 16 Απριλίου 2014, 11:14πμ

baby97

banned
μέλος από: 4/4/2014
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Η ακμη φεύγει από μόνη της..από δική μου εμπειρία οτι κ να εκανα δεν έφευγαν!τα παράτησα για λιγο καιρό και μετά άρχισαν να μειώνονται!οσο για τα μαυρακια που λες ειναι τα λεγόμενα στίγματα..εγω προσωπικά τα βγάζω μόνη μου μετά το μπάνιο που έχουν μαλακώσει τα πιεζω ενα ενα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login