Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν θες να προσέχουν οι άλλοι κάθε κουβέντα που θα πεις, τότε παραμίλα στον ύπνο σου.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

γυμναστικη κ σώμα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135635 από Surfer123 στις 21 Νοεμβρίου 2015, 1:33πμ

Surfer123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Γεια σας αγαπητα μελη:)
Ειμαι 17 χρονών, 1.80 και ειμαι αρκετα αδύνατος, μονο 60 κιλα... Μπορει καποιος εμπειρος να μ προτεινει διατροφη κ ασκήσεις περι του θεματος, ωστε να παρω μυϊκό ογκο και μερικα επιπλεον κιλα?

Ευχαριστω προκαταβολικά
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #135637 από swagger στις 21 Νοεμβρίου 2015, 10:03πμ

swagger

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2015
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Προσωπικά ήμουν 60 κιλά, 1.71 ύψος στα 17 χρόνια μου και άρχισα γυμναστήριο. Έτρωγα τα πάντα από σουβλάκια και χοτ ντογκ μέχρι πίτσες και σαλάτες. Πήγαινα κάθε μέρα στο γυμναστήριο και έκανα κανονικά το πρόγραμμά μου με περισσότερα κιλά από όσα μπορούσα να σηκώσω κανονικά και ψιλοπιεζόμουν. με τον καιρό δυνάμωνα. Μετά από 7 μήνες ήμουν 73 κιλά χωρίς λίπος σε αυτά τα 13 επιπλέον κιλά και με πολύ περισσότερο όγκο.
Γενικά τρώγε όσο θες για κιλά, αν δεν θες λίπος προσπάθησε να τρως άλυπα όπως καρύδια, μέλι, γιαούρτια 0% . Αν γυμνάζεσαι όμως κάθε μέρα σου συστήνω να τρως ότι θες και ποσότητα.
Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες ασκήσεις για να πάρεις όγκο. Απλά ότι άσκηση κάνεις είτε αυτή είναι πουσαπς είτε είναι βαράκια, πρέπει να κάνεις τις επαναλήψεις αργάαα αργάαα... όχι γρήγορα πάνω κάτω... το 1 πουσαπς παράδειγμα να σου παίρνει 5 δευτερόλεπτα για να πας από πάνω κάτω και πάλι πάνω.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135638 από nonreligius στις 21 Νοεμβρίου 2015, 10:52πμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Τρώγε ΠΟΛΥ και ΚΑΛΑ. Μακριά από λιπαρά (όλα τα fastfood, γαριδάκια, πατατάκια, δρακουλίνια, τηγανητά κλπ). Αν θες τρώγε γλυκά χωρίς πολλά λιπαρά (π.χ. κανταίφια, μπακλαβάδες, λουκούμια) με μέτρο όμως γιατί κάνουν ακμή. Πίνε πολύ νερό εννοείται. Μην το ρίξεις στα junk γιατί θα γίνεις τεράστιος (από θέμα λίπους). Το παιδί από πάνω είναι εξαίρεση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135641 από Surfer123 στις 21 Νοεμβρίου 2015, 2:53μμ

Surfer123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ και στους 2 :)
Θα στηριχτω σε σενα swagger
Mιας που ειχες και συ το ιδιο θεμα μ μενα :D

Αλλα πες μου αν μπορεις..
Ποσες ωρες γυμναστηριο? Και καθε μερα?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135668 από τραγικός στις 22 Νοεμβρίου 2015, 9:06μμ

τραγικός

Εικονίδιο
μέλος από: 26/3/2013
μηνύματα: 76 αποδεκτές 0
Γεια σου φίλε και καλή αρχή.Λοιπόν 1ο πράγμα είναι να κόψεις το junk food όπως είπαν και τα παιδιά απο πάνω,να κοιμάσαι καλά τουλάχιστον 8-9 ώρες και φτιάξε ένα μενού με γέυματα(πχ να τρως καθε 2-3 ώρες).
Λοιπόν γυμναστήριο θα πηγαίνεις 5 φορές την εβδομάδα και μην κάνεις πολλές ώρες και κάψεις τους μυς σου γιατί έτσι δεν γίνεται δουλειά,1-1,30 ώρα καλά είναι μαζί με τρέξιμο.
Να και ένα πρόγραμμα που βοήθησε πολύ εμένα:
Δευτέρα-Στήθος,Τρικέφαλους.Τρίτη-πλάτη,δικέφαλους.Τετάρτη-ξεκούραση.Πέμπτη-ποδια.Παρασκευή-ώμους και Σάββατο αν θες κάνε mix η ξεκουράσου.Αυτά απο εμένα καλό τουμπάνιασμα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135680 από Surfer123 στις 24 Νοεμβρίου 2015, 1:16μμ

Surfer123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Ευχαριστω πολυ ολους, για ολα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login