Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Aν μια εικόνα αξίζει χίλιες λέξεις τότε γιατί όλες οι φωτογραφίες έχουν λεζάντες;
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Aποτριχωτικη μηχανή.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #39884 από eleftheria στις 03 Ιουνίου 2007, 11:23πμ

eleftheria

Εικονίδιο
μέλος από: 20/5/2007
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Θελω να αγοράσω μια αποτριχωτική μηχανη γιατι με τα ξυραφακια δεν την παλευω αλλο!Αλλα ειμαι στο διλλημα..καποιες φιλες μου τις εχει βολεψει πολυ και καποιες αλλες οχι..Ειναι λιγο επωδυνη διαδικασια αλλα λενε οτι το συνηθιζεις!Τι να κανω?Οι δικες σας εμπειριες?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39889 από Katerina στις 03 Ιουνίου 2007, 5:34μμ

Katerina

μέλος από: 25/5/2007
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Κοίτα το καλύτερο θα ήταν να μην είχες χρησιμοποιήσει ποτέ ξυραφάκι...Αλλά τώρα το θέμα είναι με τη μηχανή...Άκου αν δεν αφήνεις τις τρίχες να μεγαλώσουν πολύ τότε δεν θα πονάς όταν κάνεις αποτρίχωση. Εντάξει τις πρώτες φορές ισως σε πονέσει λίγο αλλά μετά δεν θα καταλαβαίνεις τίποτα...Προς τα κάλη τι είναι ο πόνος?Ειδικά αν κρατάει το αποτέλεσμα πολλές βδομάδες, αντίθετως με το ξυραφάκι! Άλλη μία λυση είναι η αποτρίχωση με κερί, που για μένα είναι το καλύτερο, γιατί εντάξει στη γάμπα η αποτριχωτική μηχανή δεν πονάει αλλά στο μηρό για να είμαι ειλικρινής δεν παλεύεται, ενώ με το κερί όλα είναι τέλεια και το αποτέλεσμα εξαίσιο...Δοκίμασε το!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39947 από 6n_o4 στις 06 Ιουνίου 2007, 9:59πμ

6n_o4

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/6/2007
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
kala 8a kaneis agorase
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39996 από E1e_na στις 09 Ιουνίου 2007, 6:51μμ

E1e_na

Εικονίδιο
μέλος από: 9/6/2007
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Koritsia kai egw exw ena paromio provlimataki. Mporite na me voiuisete ligo legondas m tin gnomi sas. .. ? Eime 13 xronvn kai uelw na kanw apotrixosi ta xeria m gt eime poli trixoti alla olo m lene ne min te kanw epd eime poli mikri, kai oti ua gemisw spirakia sta xeria k.a sxolia. Esas pia einai i gnomisas???
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40001 από Katerina στις 10 Ιουνίου 2007, 1:06μμ

Katerina

μέλος από: 25/5/2007
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
E1e_na ούτε που να σκέφτεσαι την αποτρίχωση και να σου εξηγήσω και το γιατί 1)με αποτριχωτική μηχανή θα πονέσεις πολύ και το αποτέλεσμα θα είναι οι τρίχες να βγαίνουν πολύ σύντομα και θα είναι πιο μακρύες, άρα τη μηχανή τη ξεχνάμε...2)αν κανεις αποτρίχωση με φωτόλυση για να τις ξεφορτωθείς μια και καλή το μόνο που θα καταφέρεις θα 'ναι να πετάξεις αδίκως τα λεφτά σου καθώς τώρα που θα μπεις στην εφηβεία δεν πρόκειται αυτός ο τρόπος αποτρίχωσης να αποδώσει αφού οι τρίχες θα ξαναβγούν κανονικά( στο εγγυώμαι)... Τώρα λογικά θα σε έχω απογοητεύσει αλλά εδώ έρχεται το καλύτερο αν πας σε ένα κατάστημα με καλλυντικά θα βρεις κάποιες "κρέμες" (βασικά δεν είναι κρέμες, ένα υγρό και μια σκόνη είναι νομίζω) οι οποίες ξανθαίνουν την τρίχα κ έτσι δεν φαίνονται. Για μένα αυτή είναι η καλύτερη λύση γιατί και δεν θα φαίνονται οι τρίχες που από ότι κατάλαβα δεν σου αρέσουν και θα πονέσεις ελάχιστα (βασικά ισως σου προκαλέσει κάτι σαν τσούξιμο στο χέρι, αλλά αυτο διαρκεί παααααρα πολυ λίγο) και τέλος για να μην σε πρήζω το αποτέλεσμα αυτής της μεθόδου διαρκεί περίπου ένα μήνα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40066 από viktab στις 12 Ιουνίου 2007, 1:50μμ

viktab

Εικονίδιο
μέλος από: 30/4/2007
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Καλά εγώ τη μηχανή δεν την αντέχω με τπτ.. Ενώ γενικά δεν είμαι τόσο μυγιάγγιχτή στον πόνο (ας πούμε με κερί δεν έχω πρόβλημα)αλλά η μηχανή αυτή είναι ο χειρότερός μου εφιάλτης.. Απαπαπα!!! Πάντως τώρα χρησιμοποιώ ξυραφάκι γιατί δεν μπορώ να περιμένω να βγούν οι τρίχες για να τις κάνω με κερί.. Αν και το θεωρώ καλύτερο το κερί..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40096 από mpoumpou στις 12 Ιουνίου 2007, 9:50μμ

mpoumpou

μέλος από: 10/6/2007
μηνύματα: 38 αποδεκτές 0
simfwnw me tin katerina E1e_na me tpt apotrixwsi sta xeria!to apotelesma 8a einai efimero kai i diadikasia poli epwdini!ase pou meta 8a xreiazetai na to kaneis gia mia zwi afou 8a bgoun pio maures meta!oso gia sena eleftheria mou pisteuw oti prepei na tin pareis tin mixani!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40343 από eleftheria στις 20 Ιουνίου 2007, 8:21μμ

eleftheria

Εικονίδιο
μέλος από: 20/5/2007
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Λοιπον θελω να πω στην E1e_na να μη σκεφτει να της ξανθινει γιατι ουτε αυτο θα εχει καλο αποτελεσμα!Οι τριχες ξαναμαυριζουν γρηγορα.Ασε που εισαι πολυ ικρη και ειμαι σιγουρη οτι δεν εχεις πολλες τριχες στα ζερια απλα ετσι νομιζεις λογω της εφηβειας!
Αν μεγαλωσεις και δεις οτι εχεις προβλημα ουσιστικο ο καλυτερος τροπος στα χερια ειναι το κερι!Αλλα οχι ακομα..μην το σκεφτεσαι καθολου!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login