Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Οι άντρες με σκουλαρίκι είναι έτοιμοι για γάμο. Έχουν εμπειρίες και πόνου και αγοράς κοσμημάτων.
Κυριακή, 5 Μαΐου

τα παντα για την μορα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #63761 από giannis96 στις 15 Ιουλίου 2010, 9:45πμ

giannis96

banned
μέλος από: 15/7/2010
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
λιπον πιστευω λιγο πολυ ολοι να ξερουμε για την μορα,εχει ερθει σε καποιον?
το μονο σηγουρο ειναι οτι δεν ειναι ψεματα εχω διαβασει και την ιατρικη εξιγηση
αλλα δεν με πιθει πολυ γιατι βλεπεις την σκια με χαρακτιριστικα που την εχουν δει πολοι λιπον πειτε τισ εμπιρειες σας και οτι αλλο γνοριζετε!
προφίλάλλα...˵quote˶
10
Μήνυμα #63763 από Webmaster στις 15 Ιουλίου 2010, 10:09πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μικρέ και χέστη περπατητή του φτουτζιάρ, γεια σου.

Ο άνθρωπος όταν κοιμάται παραλύει. Κι αυτό γίνεται για να ξεκουραστεί φυσικά το σαρκίο, αλλά πιο πολύ για να ξεκουραστεί ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ, και ως μπόνους για να μη χτυπήσεις εκεί που θα βλέπεις όνειρο πως τρέχεις στο Μαραθώνιο. Διότι φαντάσου τώρα να σηκωθείς κοιμισμένος και ν' αρχίσεις την τρεχάλα και να πηδάς από τα μπαλκόνια βραδιάτικα.

Έτσι λοιπόν μικρέ μου χέστη, κάθε μα κάθε που κοιμάσαι παραλύεις. Αν δεν παραλύσεις, δεν κοιμάσαι καλά.

Εδώ κοίτα τώρα: Την ώρα που είναι να ξυπνήσεις, πολλές φορές που ξυπνάς απότομα ή με άγχος, παθαίνει εμπλοκή το σύστημα και ενώ έχεις ξυπνήσει δεν έχει δώσει εντολή η κλούβια σου κεφάλα να ξεπαραλύσει το παραλυμένο σου σώμα, και εσύ νομίζεις πως σε κυριεύσανε οι δαίμονες και οι μόρες.

Κι αν το μεταφυσικό υφίσταται σε βαθμούς πολύπλοκους και μη εξηγητέους εδώ, δε θα φτάσουμε στην έσχατη κατινιά να υποβαθμίσουμε αυτές τις τόσο παραξηγημένες και εξελιγμένες οντότητες και να πούμε ότι και η φυσιολογική λειτουργία της παράλυσης στον ύπνο είναι δαιμονοπληξία! Τι λε ρε φίλε άλλη δουλειά δεν έχουν οι δαιμόνοι, εσένα θα πιάσουν να παραλύουν και μάλιστα πρωί πρωί; Τώρα για τις σκιές, κι εγώ μικρός έβλεπα τη σκιά της κρεμάστρας και νόμιζα πως ήταν ο βρικόλακας από τον τάφο.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63765 από Pelvic_Thrust στις 15 Ιουλίου 2010, 11:03πμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@15 Ιουλίου 2010)
Εδώ κοίτα τώρα: Την ώρα που είναι να ξυπνήσεις, πολλές φορές που ξυπνάς απότομα ή με άγχος, παθαίνει εμπλοκή το σύστημα και ενώ έχεις ξυπνήσει δεν έχει δώσει εντολή η κλούβια σου κεφάλα να ξεπαραλύσει το παραλυμένο σου σώμα, και εσύ νομίζεις πως σε κυριεύσανε οι δαίμονες και οι μόρες.


Πολυ σωστα, το'χω παθει μια φορα.. επειδη με ξυπνισαν ξαφνικα με τις φωνες τους και με τρομαξαν, αλλα δεν ειδα κανενα δαιμονα :P
Απλως δεν μπορουσα να κουνηθω. Ουτε καν τα ματια μου δεν μπορουσα να ελεγξω. Επισης ανεπνεα δυσκολα. Μετα απο περιπου 20δευτ. ξυπνησε και το σωμα. Αυτο το φαινομενο ονομαζεται "Sleep Paralysis".
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63780 από Doctoras στις 15 Ιουλίου 2010, 1:13μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Εγω συχνα το παθαινω και δενε χω δει τιποτα.Απλα δεν με ενδιαφερει πλεον να μαθω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63785 από AggelosTuDromu στις 15 Ιουλίου 2010, 1:46μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
εγω μια φορα στον υπνο μου ονοιρευτικα κατι παραξενο κ πολυ τρομαχτικο κ οταν ξυπνισα αποτομα ουτε να φωναξω δεν μπορουσα ουτε να κουνιθω ουτε να αναπνευσω....πως λεγετε αυτο...???...επισης σας εχει συμβει ποτε να ονοιρευτιτε κατι κ μετα απο λιγες μερες να γινει???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63787 από stefanos1996 στις 15 Ιουλίου 2010, 2:16μμ

stefanos1996

μέλος από: 6/5/2010
μηνύματα: 244 αποδεκτές 0
Έγραψε:(AggelosTuDromu@15 Ιουλίου 2010)
οταν ξυπνισα αποτομα ουτε να φωναξω δεν μπορουσα ουτε να κουνιθω ουτε να αναπνευσω


Αυτό ακριβώς το έχω πάθει κι εγώ!Ήθελα να φωνάξω και δεν μπορούσα, ήθελα να κουνηθώ και δεν μπορούσα αλλά μετά απο 10-15 δευτερόλεπτα συνήλθα. Δεν είναι τίποτα αυτό που ειπε ο webmaster ειναι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63788 από Pelvic_Thrust στις 15 Ιουλίου 2010, 2:24μμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
Sleep Paralysis λεγεται ειπα ^^

Εισαι φυτο για λιγα δευτερολεπτα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63790 από stefanos1996 στις 15 Ιουλίου 2010, 2:49μμ

stefanos1996

μέλος από: 6/5/2010
μηνύματα: 244 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Pelvic_Thrust@15 Ιουλίου 2010)
Sleep Paralysis λεγεται ειπα ^^

Εισαι φυτο για λιγα δευτερολεπτα

Αυτό ακριβώς
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63796 από AggelosTuDromu στις 15 Ιουλίου 2010, 3:28μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
ομως αυτο που ονοιρευσε κ μετα απο λιγες μερες αυτο που ονοιρευεσε γινετε?τι ειναι αυτο παλι? εγω ειχα ονοιρευτει καποτε οτι θα ριξουν τιν μπαλα μου στην ταρατσα ενος σπιτιου κ μετα απο λιγες μερες εγινε....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63797 από Pelvic_Thrust στις 15 Ιουλίου 2010, 3:39μμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
Έγραψε:(AggelosTuDromu@15 Ιουλίου 2010)
ομως αυτο που ονοιρευσε κ μετα απο λιγες μερες αυτο που ονοιρευεσε γινετε?τι ειναι αυτο παλι? εγω ειχα ονοιρευτει καποτε οτι θα ριξουν τιν μπαλα μου στην ταρατσα ενος σπιτιου κ μετα απο λιγες μερες εγινε....


Μπορει να εχει να κανει με το φαινομενο De Ja Vu..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login