Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είχες ένα πριβέ μήνυμα. Η Lilla το διάβασε οπότε ρώτα την να σου πει τι έγραφε.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Μαθήματα Πιάνου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #79221 από peterpan στις 11 Ιουνίου 2011, 3:50μμ

peterpan

Εικονίδιο
μέλος από: 26/3/2011
μηνύματα: 170 αποδεκτές 0
Σκέφτομαι να αρχίσω μαθήματα πιάνου από τώρα (μόλις τελείωσαν οι εξετάσεις= καλοκαίρι) και να σταματήσω μετά από 2 χρόνια λόγω των πανελληνίων.Τελείωσα την 1 Λυκείου. Λέτε να τα προλαβαίνω και τα δύο?
Είναι δύσκολο το πιάνο? Είναι αρκετά δύο χρόνια?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #79222 από M1k3y στις 11 Ιουνίου 2011, 4:03μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
2 χρόνια είναι μόνο οι Προκαταρκτικές. Μετά έχει 3 χρόνια Κατώτερες, 3 χρόνια Μέσες και 3 χρόνια Ανώτερες. Δηλαδή πτυχίο παίρνεις στα 11 χρόνια. Αλλά για να το πάρεις θα πρέπει όμως να έχεις παρακολουθήσει και πολλά άλλα μαθήματα (πχ. Θεωρία της Μουσικής, Σολφέζ, Ιστορία της Μουσικής, Αρμονία, Μορφολογία, Αντίστιξη, Χορωδία, Ορχήστρα, Πρακτική κλπ.)

Και ναι, θέλει συνεχή εξάσκηση γιατί είναι από τα πράγματα που αν τα αφήσεις, σε αφήνουν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #79285 από faidra:) στις 12 Ιουνίου 2011, 12:26μμ

faidra:)

Εικονίδιο
μέλος από: 14/5/2011
μηνύματα: 113 αποδεκτές 0
Ακριβώς.Εγώ έκανα 8 χρόνια και λόγω πανελληνίων το σταμάτησα φέτος.
Θα ξεκινήσω πάλι σ ένα χρόνο που θα έχω τελειώσει.Κάνε υπομονή, καλύτερα να αρχίσεις όταν τελειώσεις, δεν σου μένει πολύ καιρός.
Το πιάνο χρειάζεται να έχει μια συνέχεια.Όσο αναφορά τα χρόνια που χρειάζεται τα είπε ολο σωστά ο φίλος απο πάνω :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #79290 από Doctoras στις 12 Ιουνίου 2011, 3:11μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
H αδερφη του φιλου μου κανει δεκα χρονια και μολις περσυ πηρε βενα πτυχειο (να δεις δεν θυμαμαι) το οποιο σου επιτρεπει να διδασκεις διοτι εμαθες πλεον να παιζεις.Ξεκοινα το να μαθεις τα βασικα αυτα τα δυο χρονια και αν σου αρεσει μετα το λυκειο το συνεχιζεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login