Στείλε λεφτά στο ftou.gr

~Guest
Login   Εγγραφή   Κατάλογος μελών
Τώρα στο chat
Είμαι ένας αυτόματος τηλεφωνητής. Ο ιδιοκτήτης μου δεν είναι εδώ, αλλά είμαι ανοικτός σε κάθε πρόταση.
Τρίτη, 23 Σεπτεμβρίου
Μήνυμα #77073 από Nasos13 στις 17 Μαΐου 2011, 1:16 μμ

Nasos13

Εικονίδιο

banned
μέλος από 17/5/2011
αποδεκτές απ.: 1
Καλησπερα...Με λενε Νασο και ειμαι 18 χρονων...ειμαι στην γ'λυκειο και τωρα οπως ξερετε δινουμε πανελληνιες....επειδη ειμαι σκραπας ως μαθητης κι επειδη δεν θα περασω πανελληνιες...(3 χιλιαδες μορια βλεπω να γραφω)...εχω προβληματιστει για το τι θα κανω στο μελλον μου...Σιγουρα θα υπαρξουν μεγαλες δυσκολιες απο δω και περα...ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ...Δεν μου αρεσουν τα γραμματα...Δεν μου αρεσει να μαθαινω νεα πραματα (τουλαχιστον σε οτι αφορα το σχολειο)...Τωρα προβληματιζομαι και δν ξερω τι να κανω την επομενη μερα μολις παρω το απολυτηριο....Μπορειτε να με βοηθησετε?

Προφίλ: Nasos13 Άλλα από Nasos13 Σχολιασμός φράσης του Nasos13

Rohala Art Course
Μήνυμα #77077 από stekka στις 17 Μαΐου 2011, 1:56 μμ

stekka

Εικονίδιο
μέλος από 5/12/2010
αποδεκτές απ.: 19

Αποδεκτή απάντηση

To 80% των μαθητών πιστεύουν ακριβώς το ίδιο που πιστεύεις εσύ και μαγκιά σου που το παραδέχεσαι! Δεν γουστάρεις τα γράμματα! Ωραία! Δεν είπε κανείς ότι πρέπει όλοι να γίνουν δικηγόροι, γιατροί, φιλόλογοι και μαθηματικοί και να τελειώσουν στο Harvard! Υπάρχουν και τα τεχνικά επαγγέλματα. Να πας να μάθεις μια τέχνη και θα ‘σαι μια χαρά! Εξάλλου όπως είπε και ένας σοφός “Η εκπαίδευση είναι θαυμάσιο πράγμα. Αλλά είναι καλό να θυμόμαστε πού και πού ότι τίποτε απ' όσα αξίζει να γνωρίζουμε δε μπορεί να διδαχτεί" ;)

Προφίλ: stekka Άλλα από stekka Σχολιασμός φράσης του stekka

Μήνυμα #77086 από faidra:) στις 17 Μαΐου 2011, 3:38 μμ

faidra:)

Εικονίδιο

μέλος από 14/5/2011
Γενικά έχεις κάτι που να σ αρέσει και να θες να ασχοληθείς? κάποιο χόμπι?

Προφίλ: faidra:) Άλλα από faidra:) Σχολιασμός φράσης του faidra:)

Μαντείο
Μήνυμα #77093 από VeTeRaNoS στις 17 Μαΐου 2011, 4:42 μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο

μέλος από 8/11/2009
αποδεκτές απ.: 109
Πήγαινε σε κάποια ιδιωτική σχολή που σε ενδιαφέρει (δεν μπορεί να μην σε ενδιαφέρει κάτι) και παράλληλα δουλειά.

Προφίλ: VeTeRaNoS Άλλα από VeTeRaNoS Σχολιασμός φράσης του VeTeRaNoS

Μήνυμα #77103 από Arthas στις 17 Μαΐου 2011, 7:22 μμ

Arthas

Εικονίδιο

μέλος από 11/1/2011
αποδεκτές απ.: 12
Σωστος ο VeTeRaNoS πηγαινε σε καποια ιδιωτικη σχολη που να κανεις κατι που σε προσελκυει και μετα οτι βγει.Παντως σου ευχομαι καλη συνεχεια στη ζωη σου σε οτι και αν επιλεξεις

Προφίλ: Arthas Άλλα από Arthas Σχολιασμός φράσης του Arthas

Μήνυμα #77113 από Nasos13 στις 17 Μαΐου 2011, 9:16 μμ

Nasos13

Εικονίδιο

banned
μέλος από 17/5/2011
ευχαριστω παιδια...εχω 3 πραματα στο νου μου...

Προφίλ: Nasos13 Άλλα από Nasos13 Σχολιασμός φράσης του Nasos13

Μήνυμα #77119 από agapoula στις 17 Μαΐου 2011, 10:27 μμ

agapoula

Εικονίδιο

banned
μέλος από 23/3/2011
αποδεκτές απ.: 6
μπορεις να ψαξεις για οαεδ/ιεκ δημοσιο/ιδιωτικες ή δημοσιες σχολες στην περιοχη σου η αν θες να εισαι πιο ξενοιαστος και εχεις και τη δυνατοτητα(κυριως οικονομικη)ψαξε για καπου παραπερα...επισης μπορεις να πας και σε επας ή να δωσεις 4-5 μαθηματα απο κλαδο του επαλ σαν γενικες εξετασεις και να παρεις ενα πτυχιο επαγγελματικου λυκειου(εχει οχηματων,μηχανολογων,ψυκτικων,ηλεκτρικων εγκαταστασεων,ηλεκτρονικων,πληροφορικης,υγειας προνοιας,γραφιστικης και εφαρμοσμενων τεχνων,διοικησης και οικονομιας και αλλα τετοια απ' οσο γνωριζω)...μια χαρα φαινονται ολα αυτα και ειναι ελπιζω...στις μερες μας πλεον μονο με μια τεχνη σωζεσαι...κατι ηξεραν και οι αρχαιοι οταν ελεγαν ''μαθε τεχνη κι ασ'τηνε κι αμα πεινασεις πιασ'τηνε...''

Προφίλ: agapoula Άλλα από agapoula Σχολιασμός φράσης του agapoula

Μήνυμα #77123 από Pelvic_Thrust στις 18 Μαΐου 2011, 12:05 πμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο

μέλος από 5/11/2009
αποδεκτές απ.: 67
Ετσι οπως το καναν τα πραματα ειναι σχεδον αδυνατο για τον μεσο μαθητη να περασει σε μια σχολη, γιαυτο μην αγχωνεσαι..

Ενας καθηγητης μου ειπε μια φορα.. "Μου ανοιξε ο κ0λος απο το διαβασμα" (για να περασει σε σχολη).

Και εμενα με προβληματιζε το τι θα κανω γιατι ηξερα πως δεν θα περασω, και δεν περασα.. Τωρα, μετα απο ~5 χρονια δεν με ενοχλει καθολου γιατι οι περισσοτεροι αποφοιτοι ΑΕΙ και ΤΕΙ ειτε ειναι ανεργοι ειτε κανουν μια ασχετη δουλεια με πολυ χαμηλοτερες απολαβες απ'οτι θα'πρεπε.

Καλα θα κανεις να μαθεις μια τεχνη π.χ. υδραυλικος η ηλεκτρολογος και μετα απο καμια 5ετια αφου θα εχεις αρκετη εμπειρια να σηκωθεις και να φυγεις εξωτερικο οπου η ζητηση για ειδικευμενο προσωπικο με προυπηρεσια ειναι τεραστια και φυσικα με πολυ καλυτερες απολαβες απ'οτι εδω.

Προφίλ: Pelvic_Thrust Άλλα από Pelvic_Thrust Σχολιασμός φράσης του Pelvic_Thrust

ΔΕ μπορείς να εκδόσεις απάντηση.
Ο guest δε μπορεί να εκδίδει μηνύματα σ' αυτό το forum.

Based on Web Wiz Forums, ©2002-2014 Web Wiz Guide :: Extended & attached to Strange Forces® by Aris Agrippas