Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κάθε μέρα στη ζωή μου έχει το ίδιο πράμα: Ποικιλία. Θέλω κάτι διαφορετικό.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Αναβαθμιση απο vista σε 7.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130355 από panagiotiC στις 19 Σεπτεμβρίου 2014, 1:18μμ

panagiotiC

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2010
μηνύματα: 216 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδια,εχω ενα laptop (hp pavilion dv6500) και θελω να κανω αναβαθμιση απο vista σε 7,θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα:
1)Χρειαζεται να κανω φορματ αναγκαστικα;
2)Αν δεν χρειαστει το φορματ παρα μονο μια αναβαθμιση θα χαθουν τα αρχεια που εχω μεσα;
3)Θα χρειαστουν καινουργιοι drivers;
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #130356 από Darkwin στις 19 Σεπτεμβρίου 2014, 1:34μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

1) Ναι, πρέπει να κάνεις φορματ μέσω του CD του Windows 7.
2) Τα αρχεία σου δεν πρόκειται να χαθούν. Πηγαίνουν σε ένα φάκελο μέσα στον τοπικό δίσκο που λέγεται Windows.old
3) Όταν εννοείς drivers, δώσε ένα παράδειγμα για να καταλάβω.

Πρώτα από όλα όμως, πριν κάνεις τίποτα, θα σου πω κάτι. Κάποια λάπτοπ δεν είναι σαν τους κανονικούς υπολογιστές που τρέχουν ότι Windows θέλεις έσυ. Μου είχε τύχει μία φορά που αναγκάστικα να κάνω το ίδιο πράγμα όπως εσύ, και όταν έβαλα τα Windows 7, το λάπτοπ τα έπαιξε και αναγκάστικα να ξαναβάλω Windows Vista. Για αυτό, βρες το cd του Windows Vista, έτσι ώστε άμα γίνει καμιά βλάκεια, να ξαναεγκαταστήσεις τα Vista ξανά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130357 από panagiotiC στις 19 Σεπτεμβρίου 2014, 2:47μμ

panagiotiC

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2010
μηνύματα: 216 αποδεκτές 0
Ευχαριστω φιλε,οταν λεω drivers εννοω τους drivers του ηχου,των γραφικων και της μητρικης για να μπορεσουν να λειτουργησουν κανονικα ολα αυτα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130358 από Darkwin στις 19 Σεπτεμβρίου 2014, 3:10μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
A αυτα τα drivers. Ναι ρε σε αυτά δεν θα έχεις προβλήματα καθόλου. Μια χαρά θα λειτουργήσουν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login