Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κι αν έχει ο γάιδαρος φωνή, για ψάλτη δεν τον παίρνουν.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Υπερθερμανση λαπτοπ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130864 από Otakus στις 25 Οκτωβρίου 2014, 2:23μμ

Otakus

μέλος από: 25/10/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Λοιπον το λαπτοπ μου εδω και 2 μερες εκανε καποιους περιεργους θορυβους (σαν να πετας ενα τσοφλι απο καριδι σε ανεμιστηρα ) . Χθες βαδυ ομως ενω επαιζα LoL κλασικα τα fps επεσαν παρα πολυ... Ποιοτητα ειχα τερμα χαμιλη αλλα και παλι απο 60 που εχω συνηθως τα fps ηταν 10. Παρατηρησα οτι απο το πλαι που βγαινει ο αερας δεν εβγαινε τιποτα αλλα εαν πλησιαζες καιγοσουν , οποτε κατεβασα ενα προγραμμα το speedfan που σου διχνει θερμοκρασιες του υπολογιστη . Το αποτελεσμα ειναι αυτο http://u.rpsx.eu/VFe.png . Η θεωρια μου ειναι οτι το ανεμιστηρακη εχει χαλαει και επειδη υπερθερμενεται κολλαει . Τη δευτερα θα το παω μαλλον σε τεχνικο μεχρι τοτε τι λετε?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #130867 από InvalidPerson στις 25 Οκτωβρίου 2014, 6:39μμ

InvalidPerson

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2014
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Το λάπτοπ σου σιγά σιγά πεθαίνει,όπως είπες, μάλλον τα fans του δε λειτουργούν σωστά με αποτέλεσμα ο επεξεργαστής σου να πέφτει πολύ ώστε να ρίξει την θερμοκρασία ...
Πήγαινε σε ένα μαγαζί (καλύτερα σε αυτό από όπου το πήρες) ώστε να σου καθαρίσουν-ξεμπλοκάρουν τα fans....
Χτύπα μια αποδεκτή αν θελεις :) Και μη ξανανοίξεις το λάπτοπ μέχρι τη δευτέρα αν μπορείς γιατί ο επεξεργαστής σου καταπονείται
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login