Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Η Μαλβίνα Κάραλη στην τηλεόραση, να τρίζει συθέμελα το σκατοπολιτισμό σας.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Πανοραμικη Ακτινογραφια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131253 από BabisSougias στις 20 Νοεμβρίου 2014, 8:54μμ

BabisSougias

Εικονίδιο
μέλος από: 14/9/2014
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
Γεια σας , εχω σεπτουμ (πιρσινγκ αναμεσα στα ρουθουνια) και πρεπει να παω να βγαλω μια πανοραμικη ακτινογραφια, ξερετε αν θα φανει το μεταλο που το εχω κρυμμενο στη μυτη? και αν φανει και πρεπει να το βγαλω θα φανει η τρυπα στα ρουθουνια? φτανει το μεγεθος της ακτινογραφιας τοσο ψηλα? αν χρειαστει να το βγαλω , μπορει να μεινει η τρυπα χωρις το σκουλαρικι για 1-2 ωρες εε? την εχω απο τελη ιουνιου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131254 από Webmaster στις 20 Νοεμβρίου 2014, 11:41μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Η κάθε επιλογή και πράξη αν δεν υποστηρίζεται από ευνοϊκές συνθήκες και κατάλληλο περιβάλλον είναι άστοχη ή, στην περίπτωσή σου, μη ώριμη. Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδέξιους κώλους.

Θέλω να πω: Βάζεις χαλκά στη μύτη σου και τον κρύβεις και τρέμει το φυλλοκάρδι σου μην το βρουν στην ακτινογραφία. Τότε γιατί τον βάζεις;

Αφήνεις μούσια και κάνεις το χίπστερ κι ύστερα μένεις με τη μάνα σου και τη βάζεις να πλύνει τα βακτηρίδια απ' τα μούσια που κολλάνε στα μαξιλάρια.

Πας και πηδιέσαι και ύστερα ανησυχείς αν το βρει ο γιατρός και το πει στη μαμά σου κι αυτή σε δείρει.

Θες ρε φίλε να κάνεις το μάγκα και τον επαναστάτη; Έχε και τα κότσια να υποστηρίξεις τη θέση σου κι όχι να κρύβεσαι απ' την ακτινογραφία. Δεν μπορώ να κατανοήσω αυτή τη μη ώριμη στάση των ατόμων της περιοχής σου.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #131262 από ScandalousAngel στις 21 Νοεμβρίου 2014, 11:17μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Στις ακτινογραφίες οι ασθενείς πρέπει να αφαίρουν καθε κόσμημα, μέταλλο κτλ από πάνω τους, τα οποία μπορεί να εμφανιστούν στην ακτινογραφία και να προκαλέσουν σύγχυση. Γι ' αυτό βγάλε τον κρίκο από τη μύτη σου μην νομίζει ο γιατρός ότι έχεις κάτι άλλο και όχι η τρύπα δεν θα φανεί. Δεν κλείνει τόσο εύκολα μια τρύπα ειδικά αν την έχεις τόσους μήνες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131265 από BabisSougias στις 22 Νοεμβρίου 2014, 11:40πμ

BabisSougias

Εικονίδιο
μέλος από: 14/9/2014
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
web master σε ευχαριστω για την ειρωνια με βοηθησε απιστευτα , το οτι δε θελω να δημιουργησω καταστασεις εντασεις στο σπιτι μου για λογους που δε χρειαζεται να ξερεις δε σου δεινει και το λογο να μιλας , κατσε λεγε μας της αμπελοφιλοσοφιες σου.
Scandalous σε ευχαριστω πολυ :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login