Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Η ρουφιανιά σήμερα λέγεται καριέρα.
Τετάρτη, 17 Απριλίου

Φεισμπουκ (Εθισμος)

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #101762 από SkaterGirl στις 29 Μαΐου 2012, 1:13μμ

SkaterGirl

Εικονίδιο
μέλος από: 19/9/2011
μηνύματα: 117 αποδεκτές 0
Παιδια εδω και καιρο εχω καταλαβει πως παντα οπου και να ειμαι θα τσεκαρω το φεισμπουκ! Αυτο θελω να σταματησει και να γινω οπως παλια, πριν φτιαξω το φεισμπουκ. Ναι μεν βγαινω βολτες αλλα το μεσημερι και το βραδυ λιωνω στο φεισμπουκ. Εχετε καμια ιδεα για το πως να το ελαττωσω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101765 από LittleMonster στις 29 Μαΐου 2012, 1:38μμ

LittleMonster

Εικονίδιο
Moderator
μέλος από: 26/12/2011
μηνύματα: 179 αποδεκτές 0
Ο μόνος τρόπος είναι να το σβήσεις...

Βέβαια, μπορείς να σβήσεις το Facebook, και να φτιάξεις κάτι άλλο (π.χ. Twitter) κάτι που έκανα και εγώ και ηρέμησα... Κατέβασα στο PC όλες τις φωτογραφίες που είχα ανεβάσει, το έσβησα, και έφτιαξα Twitter... Και μου αρέσει πιο πολύ. Βέβαια, για να μη βαριέσαι twitter, πρέπει, ή να έχουνε και οι φίλοι σου, ή να έχεις ένα ενδιαφέρον (Κάποιων τραγουδιστών, μουσική, ποδοσφαιρο, κλπ κλπ) για να μπορείς να βρεις κόσμο να επικοινωνείς...

Αυτά από μένα.
Αποδεκτή αν σε κάλυψα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101768 από XxXGreGXxX στις 29 Μαΐου 2012, 3:03μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Καλα τα λεει το παιδι απο πανω. Η μεγαλη μαλακια ειναι πως εκει που πας να σβησειτ το φεισμουκ λεει οτι απενεργοποιειτε και οχι οτι σβηστικε.. Και εσυ μετα απο ενα χρονικο διαστημα αφου μπορεις να το ενεργοποιησεις παλι το κανεις.. Καλο θα ηταν να μην το ειχαμε φτιαξει την μαλακια.. πφφφ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101817 από SkaterGirl στις 29 Μαΐου 2012, 9:50μμ

SkaterGirl

Εικονίδιο
μέλος από: 19/9/2011
μηνύματα: 117 αποδεκτές 0
Το θεμα ειναι πως δεν θελω να το σβησω γιατι πολλοι γνωστοι μου ειναι ειτε μακρυα και σπουδαζουν ειτε στο εξωτερικο 2 φιλες μου και σπουδαζουν, αρα ο μονος τροπος επικοινωνιας ειναι το φεισμπουκ. Τουιτερ δεν ξερω πως λειτουργει και θα καταντησει βαρετο. Θελω γενικως να μην μπαινω τοσο στο φεισμπουκ να μην μπαινω γενικα στον υπολογιστη! Οντως το καλυτερο θα ηταν να μην ειχαμε φτιαξει ποτε φεισμπουκ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101821 από asap στις 29 Μαΐου 2012, 10:33μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
συγνωμη ρε παιδια.. θα σβησει το facebook για να κολλησει με το twitter?? σκοπος ειναι να ξεκινησει καμια αλλη δραστηριοτητα εκτος απο τον υπολογιστη...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101823 από LittleMonster στις 29 Μαΐου 2012, 10:46μμ

LittleMonster

Εικονίδιο
Moderator
μέλος από: 26/12/2011
μηνύματα: 179 αποδεκτές 0
Δεν εννοώ να κολλήσει με το Twitter!
Και κατά τη γνώμη μου, αφού δεν αρέσει η ιδέα του τουίτερ, μπορεί πολύ απλά να φτιάξει Skype, Msn κλπ κλπ, που: 1) Δεν γίνεται κολλητικό εύκολα και 2) Θα μπορεί να μιλάει με τους φίλους του...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101837 από SkaterGirl στις 30 Μαΐου 2012, 12:30πμ

SkaterGirl

Εικονίδιο
μέλος από: 19/9/2011
μηνύματα: 117 αποδεκτές 0
Φιλες ΤΗΣ κοπελα ειμαι Αυτο που ειπε ο ασαπ εννοω! Δηλαδη να βρω καποιο χομπυ η γινεται και με αλλο τροπο να το ελαττωσω? Να διαλυσω τον η\υ ας πουμε! :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101841 από asap στις 30 Μαΐου 2012, 1:05πμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
απο την ωρα που εισαι facebook θα εχεις μαλλον π.χ φιλες και θα μιλας ή κατι τετοιο.. κανονιζε μεσα στην μερα να κανετε διαφορα πραγματα ( καφε,βολτες,περιπατους ή αλλες δραστηριοτητες με τις οποιες ασχοληστε)

και εγω στην ιδια φαση βρισκομαι.. δηλαδη μεσημερι και βραδυ ειμαι συνεχεια facebook- (ακουμε καμια μουσικη,βλεπουμε καμια ταινια-σειρα και παει λεγοντας). αλλα αν το καλοσκεφτεις δεν εχω και τιποτα αλλο καλυτερο να κανω τετοιες ωρες..και επειδη ειμαι και κουρασμενος απο την δουλεια αναγκαστικα ειμαι σπιτι και αραζω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101845 από Mitsaras97 στις 30 Μαΐου 2012, 3:27πμ

Mitsaras97

Εικονίδιο
μέλος από: 9/3/2012
μηνύματα: 106 αποδεκτές 0
Μπορείς να διαγράψεις το facebook για πάντα απο ΕΔΩ. Το facebook σου θα διαγραφτεί ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ σε 7 ημέρες!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101869 από tsakantarhs στις 30 Μαΐου 2012, 2:34μμ

tsakantarhs

μέλος από: 17/5/2012
μηνύματα: 40 αποδεκτές 0
επειδη βρεθηκα στη περιπτωση σου πριν παρα πολυ καιρο και μου ετρωγε απιστευτο χρονο απο αλλες σοβαραροτερες υποχρεωσεις που ειχα,καταλαβα αμεσως οτι το φβ ανηκει ως ενα βαθμο στη κατηγορια εθιστικων δραστηριοτητων και μαλιστα ως ενα σημειο ανουσιων..εννοειται το απενεργοποιησα αμεσως με συνεπεια να χασω πολλες πραγματικες επαφες που κρατουσα με τη τεχνολογια του τσατ του.Αυτο ομως μου βγηκε σε καλο και το καταλαβαινω αυτη τη στιγμη.Σημασια δν εχει να κοψεις το φατσοβιβλιο..σημασια εχει να κοψεις αυτη τη πλαστικη μαλακια που ανοιγεις καθημερινα..γιατι και να το κοψεις το φβ θα βρεις ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ εναν αλλον τροπο να ασχολεισαι με το ιντερνετ.Αυτα και καλη δυναμη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login