Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κλαρινογκόμενα: Φεύγε και σώζου.
Τρίτη, 16 Απριλίου

Πρόβλημα με τρίχες στο πέος

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #124608 από souvlakofagos στις 09 Ιανουαρίου 2014, 5:48πμ

souvlakofagos

μέλος από: 9/1/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Γεια σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα εδώ και 2 χρόνια περίπου. Έχουν αρχίσει να βγαίνουν τρίχες στο πέος, και δεν εννοώ τις στάνταρ τρίχες κοντά στη βάση που έχουν πολλοί. Απ'την πίσω μεριά του πέους αριστερά και δεξιά στον κορμό ανεβαίνουν αραιές τρίχες μέχρι την κορυφή. Δεν είναι όσο έντονες είναι στη βάση, αλλά και πάλι είναι αισθητές στην επαφή.

Το πρόβλημα το αντιμετωπίζω προς το παρόν με ξυραφάκι. Έχω δει πως πολλοί προτείνουν τριμάρισμα/ψαλίδισμα αλλά ρε παιδιά έτσι γίνεται σαν κάκτος και είμαι σίγουρος ότι θα ενοχλεί και την κοπέλα. Απ'την άλλη το ξυραφάκι δίνει καλά αποτελέσματα τις πρώτες μέρες αλλά μετά αρχίζουν τα σπυράκια/κοκκινίλες και οι τρίχες είναι σαν γένια μετά από 3-4 μέρες και φοβάμαι να ξαναβάλω ξυραφάκι τόσο σύντομα. Τσιμπιδάκι ούτε για πλάκα..

Το πρόβλημά μου δεν είναι οι τρίχες που ξεκινούν απ'τη βάση και ανεβαίνουν 1cm στον κορμό, αλλά οι αραιές τρίχες στα κάτω/πλάγια του πέους που φτάνουν σχεδόν μέχρι την κορυφή.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα και αν ναι πως το αντιμετωπίζετε;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124623 από sotirisblack στις 09 Ιανουαρίου 2014, 11:07μμ

sotirisblack

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/1/2014
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Καλησπερα. Αυτο που εχεις φιλε μου δεν ειναι προβλημα φυσικα. Ειναι η φυσιολογικη αναπτυξη του πεους σου και η "ενηλικιωση του"!!! Η γνωμη μου ? Μην τις πειραξεις για να μην μεγαλωσουν αλλο. Οσον αφορα τις υπολοιπες, και εγω με ξυραφακι τις κανω αλλα οχι μεχρι το δερμα. Αφηνω 1-2 εκατοστα για να μην εχω τα γνωστα θεματα με φαγουρα κλπ κλπ Ελπιζω να σε βοηθησα !!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124771 από souvlakofagos στις 15 Ιανουαρίου 2014, 4:49πμ

souvlakofagos

μέλος από: 9/1/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστώ φίλε για την απάντησή σου.

Αλλά ρε παιδιά, πιστεύω ότι είμαι απ'τους λίγους που έχουν αυτό το πρόβλημα και φοβάμαι για όταν έρθει η ώρα που θα το κάνω, μου ρίχνει την αυτοπεποίθηση στο πάτωμα. Αν δεν τις ξυρίζω πραγματικά η πίσω μεριά του κορμού βγάζει αρκετές τρίχες που ανεβαίνουν μέχρι την κορυφή. Και θα είναι και τελείως αντιαισθητικό πιστεύω και για την κοπέλα και θα την ενοχλεί. Απ'την άλλη δε μπορώ να ξυρίζομαι συνέχεια λόγω ερεθισμού και φοβάμαι μην τρυπήσει και καμιά κοντή τρίχα το προφυλακτικό.

Πραγματικά βρίσκομαι σε απόγνωση και δε ξέρω πως να αντιμετωπίσω αυτό το πρόβλημα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124772 από Webmaster στις 15 Ιανουαρίου 2014, 5:03πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Τέτοια απόγνωση για τρίχες και μάλιστα στην εποχή του λέιζερ;

Άλλο κακό να μη σε βρει!



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124773 από souvlakofagos στις 15 Ιανουαρίου 2014, 5:22πμ

souvlakofagos

μέλος από: 9/1/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@15 Ιανουαρίου 2014)
Τέτοια απόγνωση για τρίχες και μάλιστα στην εποχή του λέιζερ;

Άλλο κακό να μη σε βρει!




Φίλε μου το έχω ρωτήσει αυτό σε αισθητικό/δερματολόγο και ήταν κατηγορηματικός εξηγώντας μου πως η περιοχή εκεί κάτω έχει πολλή μελανίνη και επειδή το λέιζερ θέλει ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα θα προκαλέσει εγκαύματα. Για το λόγο αυτό και δεν έχω αναφέρει την αποτρίχωση λέιζερ και σαν επιλογή.

Αυτό που θέλω να δώσω έμφαση είναι ότι δεν έχω πρόβλημα να ξυρίζω τις τρίχες 2-3 cm πάνω στον κορμό που ξεκινούν απ'τη βάση (γενικά τα γύρω γύρω χαμηλά). Μου έχουν πει και φίλοι ότι εκεί απλά ξυρίζουν και το ίδιο κάνω και εγώ. Το πρόβλημά μου είναι πως θα αντιμετωπίσω τις τρίχες που υπάρχουν πίσω/πλάγια του κορμού και ανεβαίνουν και απ' τις 2 μεριές μέχρι πάνω. Αυτές ούτε να τις τριμάρω μπορώ (ψαλίδι/ξυριστική) επειδή ο κορμός μπαίνει μέσα και η κοπέλα θα τις νιώθει και θα την ενοχλούν, ούτε και θέλω να τις βγάλω απ'τη ρίζα γιατί έχει πόνο, άσε που παίζει να γυρίζουν ανάποδα ή να βγουν και πιο δυνατές.. Η μόνη πρόχειρη λύση δηλαδή που έχω βρει είναι το ξυράφι αλλά μετά θέλει να το κάνω συνέχεια σε βάση ρε γαμώτο και με ερεθίζει.

Ενδιάμεση λύση δηλαδή δεν υπάρχει. Ή τις αφήνω όπως είναι να μεγαλώσουν και ο θεός βοηθός ή συνεχίζω με το ξυράφι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124774 από Webmaster στις 15 Ιανουαρίου 2014, 7:57πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Ηλεκτρόλυση;



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124775 από souvlakofagos στις 15 Ιανουαρίου 2014, 8:10πμ

souvlakofagos

μέλος από: 9/1/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@15 Ιανουαρίου 2014)
Ηλεκτρόλυση;




Το είχα σκεφτεί σοβαρά αυτό που λες αλλά πολλοί λένε ότι δεν δίνει μόνιμα αποτελέσματα και γενικά πονάει πολύ επειδή γίνεται τρίχα τρίχα. Αν ήταν να την έκανα μια φορά και να μην ξανάβγαιναν θα την έκανα αλλά δεν υπάρχει εγγύηση..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126661 από xxLOLxx στις 23 Απριλίου 2014, 7:18μμ

xxLOLxx

Εικονίδιο
μέλος από: 23/4/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Και εγω εχω τριχες κανω στο π**τσο αλλα ενταξει τισ κοβω με το ψαλιδι δεν ειναι προβλημα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144650 από GiannisTel στις 23 Φεβρουαρίου 2020, 8:26μμ

GiannisTel

Εικονίδιο
μέλος από: 23/2/2020
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπερα βρηκες καποια λύση;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144749 από Argiravas στις 16 Μαρτίου 2020, 4:19μμ

Argiravas

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2020
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Έγραψε:(souvlakofagos@09 Ιανουαρίου 2014)
Γεια σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα εδώ και 2 χρόνια περίπου. Έχουν αρχίσει να βγαίνουν τρίχες στο πέος, και δεν εννοώ τις στάνταρ τρίχες κοντά στη βάση που έχουν πολλοί. Απ'την πίσω μεριά του πέους αριστερά και δεξιά στον κορμό ανεβαίνουν αραιές τρίχες μέχρι την κορυφή. Δεν είναι όσο έντονες είναι στη βάση, αλλά και πάλι είναι αισθητές στην επαφή.

Το πρόβλημα το αντιμετωπίζω προς το παρόν με ξυραφάκι. Έχω δει πως πολλοί προτείνουν τριμάρισμα/ψαλίδισμα αλλά ρε παιδιά έτσι γίνεται σαν κάκτος και είμαι σίγουρος ότι θα ενοχλεί και την κοπέλα. Απ'την άλλη το ξυραφάκι δίνει καλά αποτελέσματα τις πρώτες μέρες αλλά μετά αρχίζουν τα σπυράκια/κοκκινίλες και οι τρίχες είναι σαν γένια μετά από 3-4 μέρες και φοβάμαι να ξαναβάλω ξυραφάκι τόσο σύντομα. Τσιμπιδάκι ούτε για πλάκα..

Το πρόβλημά μου δεν είναι οι τρίχες που ξεκινούν απ'τη βάση και ανεβαίνουν 1cm στον κορμό, αλλά οι αραιές τρίχες στα κάτω/πλάγια του πέους που φτάνουν σχεδόν μέχρι την κορυφή.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα και αν ναι πως το αντιμετωπίζετε;

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login