Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Εδώ που ήρθες θα ξεχάσεις αυτά που ήξερες και θα μάθεις άλλα, καλύτερα.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

σημαδια στο πεος

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126469 από efhvos.gr στις 16 Απριλίου 2014, 4:14μμ

efhvos.gr

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/4/2014
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
γεια σας εδω και αρκετο καιρο εχω παρατηρισει κατι σημαδια (σαν μικρα σπυρακια) στο κεφαλι του πεους..μαλλον (οσο τ εψαξα) ειναι τα pearly penile papules αλλα θελω να παω σε εναν γιατρο να σιγουρευτω...κ εδω ειναι η ερωτηση..σε μια τετοια περιπτωση παμε σε ουρολογο ή σε δερματολογο..?

οποιος γνωριζει κ μπορει να βοηθησει ας μου πει..
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #126472 από Panos98 στις 16 Απριλίου 2014, 5:27μμ

Panos98

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/9/2013
μηνύματα: 115 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Σε δερματολογο φυσικα καθως αφορα το δερμα και μονο, ο ουρολογος ασχολειται με τις παθησεις του ουροποιητικου και γεννητικου συστηματος, που δεν εχουν καμια σχεση με την περιπτωση σου! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126475 από pi8hkos97 στις 16 Απριλίου 2014, 6:42μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Φίλε πιστεύω ότι πρέπει να πας σε ουρολόγο αρχικά γιατί το κεφαλάκι του πέους δεν είναι ακριβώς δέρμα. Αν χρειαστεί θα σε παραπέμψει σε δερματολόγο (το λέω διότι αν πας σε δερματολόγο και αυτόσ σε στείλει σε ουρολόγο θα πληρώσεις εις διπλούν και τον έναν και τον άλλον, ενώ είναι πιθανό και δερματολογικό να είναι το πρόβλημα ο ουρολόγος να έχει την λύση).
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126478 από efhvos.gr στις 16 Απριλίου 2014, 11:05μμ

efhvos.gr

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/4/2014
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ..θα θελα να ακουσω κ αλλες αποψεις..οποιος αλλος μπορει να βοηθησει ας μου πει..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126480 από Asxhmos στις 16 Απριλίου 2014, 11:56μμ

Asxhmos

Εικονίδιο
μέλος από: 26/8/2013
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
πήγαινε σε δερματολόγο εγώ είχα βγάλει κάτι στον βάλανο σαν κοκκινα σπυρακια! βασικα σου γραφω ολη μου την ιστορια :P

λοιπον..για αρχη επεινα μια αντιβιωση για τον λαιμο και τα βραδια εβγαινα για ποτακι-ποτακια και δν ηξερα οτι μπορει να παθω ζημια!
μετα απο λιγο καιρο παρατηρησα κτ κοκκινα σπυρακια στο κεφαλακι μου(το κατω) και στην αρχη πηγα σε ουρολογο στο ικα αυτος μου εδωσε μια αλοιφη δεν την θυμαμαι τωρα,μετα που την εβαζα εγιναν χειροτερα γιατι μου δημιοργησε ελκος (μεγαλυτερο μελανιασμα και δν μπορουσα να κατεβασω το πετσακι γτ ποναγα) μετα μου εδωσε μια αλοιφη kenacomb(αν την γραφω σωστα) και να τον πλενω με χαμομυλι πρωι βραδυ. ολα αυτα δεν εκαναν ΤΙΠΟΤΑ μετα πηγα σε μια δερματολογο(ιδιωτικο) και μ δωσε μια μεγαλη συνταγη με αλοιφες χαπια και πλυσιματα και εφυγαν τα σπυρακια ,μετα απο λιγο καιρο ομως ξαναεμφανιστηκαν και ξαναπηγα και μ εδωσε μια αλλη αλοιφη και μου ειπε οτι δν θα ξαναχρησιμοποιησω αφρολουτρο για να πλένω τον βαλανο και θα τον πλενω μονο με ενα ειδικο σαμπουαν! και πριν λιγες μερες τελιωσα την θεραπεια και ολα καλα!
ΥΓ: Να συμπληρωσω οτι η δερματολογος δεν μ ειπε 100% οτι ηταν απο την αντιβιωση ,μου ειπε οτι ειναι πολυ παραγοντες!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126483 από efhvos.gr στις 17 Απριλίου 2014, 12:28πμ

efhvos.gr

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/4/2014
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
δε πειραζει :)..ευχαριστω πολυ παντως..θα δω τι θα κανω.. :/. .καποιος αλλος εχει αλλη γνωμη?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126491 από efhvos.gr στις 17 Απριλίου 2014, 12:53μμ

efhvos.gr

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/4/2014
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
αν θελησω να τα αφαιρεσω ( εχω διαβασει οτι αφαιρουντε με laser ) τι κινδυνος μπορει να υπαρχει πιστευετε?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login