Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Γέλα με τα προβλήματά σου. Κι εγώ το ίδιο κάνω.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Παρθενα ή οχι;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129951 από marsi στις 01 Σεπτεμβρίου 2014, 4:36μμ

marsi

Εικονίδιο
μέλος από: 1/9/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Θελω τη βοηθεια σας για κατι.Με το αγορι μου ειχαμε προσπαθησει να ολοκληρωσουμε ωσπου σε μια προσπαθεια αν και δεν ενιωσα να μπαινει κατι(και σιγουρα αν μπηκε δε μπηκε ολοκληρο) εβγαλα ελαχιστο αιμα και το επομενο πρωι λιγο περισσοτερο.Απο εκεινη τη μερα μπαινει ενα δαχτυλο μεσα αλλα οσες φορες εχει προσπαθησει να βαλει το μοριο του στην αρχη ποναω αρκετα και υστερα μπαινει μονο το κεφαλι.Απορια:Εγω τελικα ειμαι παρθενα ή δεν ειμαι;Να περιμενω κ αλλο αιμα οταν μπει ολοκληρο ή απλα ειναι η ιδεα μου και ετσι ειμαι σφιγμενη και για αυτο δε γινεται τιποτα;
Υ.Γ. σορυ για το μεγαλο κειμενο =P
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #129952 από Jim123 στις 01 Σεπτεμβρίου 2014, 5:12μμ

Jim123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εφόσον βγήκε αίμα, ο παρθενικός υμένας ή έσπασε ή τραυματίστηκε, μάλλον τραυματίστηκε εφόσον λες ότι μπήκε λίγο, οπότε την επόμενη φορά θα βγάλεις αίμα.
Εξαρτάται τι εννοείς παρθένα, υπάρχουν περιπτώσεις γυναικών που ο παρθενικός υμένας έσπασε μετά την 2η-3η φορά ή και παραπάνω, δεν νομίζω αυτές να θεωρούνται παρθένες, οπότε εφόσον το έχεις κάνει δεν θεωρήσε παρθένα.
Το ότι δεν μπαίνει ή μπαίνει λίγο, μάλλον, οφείλεται στο ότι είσαι σφιγμένη, επίσης δώστε σημασία στα προκαταρκτικά, πες στο αγόρι σου να σου κάνει στοματικό πριν μπει, χαλάρωσε και όλα θα είναι οκ.
Αν σε κάλυψα πάτα αποδεκτή :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129959 από redcarpet30 στις 01 Σεπτεμβρίου 2014, 8:17μμ

redcarpet30

Εικονίδιο
μέλος από: 31/8/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Για να σιγουρευτεις μπορείς να το συγκρίσεις (με την βοηθεια ενος καθρευτη η με την βοηθεια του αγοριου σου ακομα καλυτερα)με την προηγούμενη κατασταση.Σε περιπτωση που έχει σπάσει θα το καταλαβεις.Τώρα όσον αφορα το θέμα του πόνου μπορεί να ευθύνονται πολλοί παραγοντες και το καλυτερο είναι να επισκευτεις τον προσωπικό σου γυναικολόγο για να σου πει με σιγουριά.Επίσης επειδή η πρωτη φορά είναι δυσκολη συνίσταται τόσο η χρηση προφυλακτικού και λιπαντικου, όσο και η κατάλληλη στάση η οποία διευκολύνει την όλη κατασταση (γκουγκλαρετο). Πάντως μην αφήνεις στην άκρη το θέμα του πονου και καλυτερα είναι να πας στο γυναικολογο σου γιατί ενέχει η πιθανότητα (μακρια απο σενα) κάποιου προβληματος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129982 από marsi στις 02 Σεπτεμβρίου 2014, 6:03μμ

marsi

Εικονίδιο
μέλος από: 1/9/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστω πολυ!Θα προσπαθησω να δω αυτες τις μερες και αν εχω απορια θα επιστρεψω =P
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login