Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ένα PC χωρίς COBOL και Fortran είναι σαν μια σοκολάτα χωρίς κέτσαπ και μουστάρδα.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Παραφίμωση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130159 από Darkwin στις 09 Σεπτεμβρίου 2014, 10:10μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Όταν έχεις παραφίμωση, έχω ακούσει ότι παδιγεύεται το πετσάκι πίσω απο την βάλανο. Το πραγμά που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής : Έχεις παραφίμωση όταν προσπαθείς εσύ ο ίδιος να βάλεις το πετσάκι στην θέση του και δεν μπορείς επειδή εχει "παγιδευτεί"; Επίσης, το πετσάκι όταν κατεβαίνει με ευκολία μέχρι την βάλανο αλλα στην στύση πονάς λίγο όταν προσπαθείς να το κατεβάσεις όλο, σημαίνει ότι έχεις φίμωση;
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #130160 από Dieftharmenos στις 09 Σεπτεμβρίου 2014, 11:56μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

1)Ναι και να ξερεις πως η παραφιμωση ειναι χειροτερη απο την φιμωση.Μπορει να παθει νεκρωση το πεος και ακομα μετα απο εγχειρηση να μην γινεται τιποτα.

2)Αν οταν το πεος ειναι σε χαλαρωση και κατεβαινει κατω απο την βαλανο τοτε δεν εχεις φιμωση...απλα θελεις "προπονηση".
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130161 από Darkwin στις 10 Σεπτεμβρίου 2014, 12:01πμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Dieftharmenos@09 Σεπτεμβρίου 2014)
1)Ναι και να ξερεις πως η παραφιμωση ειναι χειροτερη απο την φιμωση.Μπορει να παθει νεκρωση το πεος και ακομα μετα απο εγχειρηση να μην γινεται τιποτα.

2)Αν οταν το πεος ειναι σε χαλαρωση και κατεβαινει κατω απο την βαλανο τοτε δεν εχεις φιμωση...απλα θελεις "προπονηση".

Ευχαριστώ φίλε μου. Απλως επείδη έψαχνα για την παραφίμωση και έλεγαν πως το πετσάκι παγιδεύεται πίσω από την βάλανο, αλλα μου φαινόταν περίεργο πως είναι αδύνατο να το "σπρώξεις" για να μπει ξανά στην θέση του.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130173 από pi8hkos97 στις 10 Σεπτεμβρίου 2014, 6:14μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Πάντως θα σου πρότεινα να πας σε ουρολόγο αν έχεις υποψία ότι έχεις κάτι. Και εγώ είχα μικροδυσκολίες (το πετσάκι κατέβαινε μέχρι τη μέση) και όταν πήγα σε ουρολόγο μου είπε ότι χρειαζόταν περιτομή.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login