Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Ακορντεόν: Μια γκάιντα με πλήκτρα.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Πιθανοτητα Εγκυμοσυνης

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130660 από Asterixxa στις 07 Οκτωβρίου 2014, 8:35μμ

Asterixxa

Εικονίδιο
μέλος από: 7/10/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Ειμαι 16 χρονων και πριν λγ καιρο ηρθα κατα καποιο τροπο σε επαφη με την κοπελα μου.Φορουσα μποξερακι οπως και εκεινη αλλα ακουμπαγε το μου... της πανω στο πεος μου και πηγαινε πανω κατω.Δεν ηταν ακριβως πανω στην κεφαλη αλλα λγ πιο κατω.Μετα απο 3-4 λεπτα εχυσα και προφανως τα χυσια πηγαν στο μποξερακι μου και οχι καπου αλλου.Η κοπελα μου εχει καθυστερηση 2 μερες και σημερα τις αρχησαν πονοι στην κοιλια και πλατη.Καμια σχεση ομως με συμπτωματα εγκυμοσυνης οπως ναυτια πρωινη ζαλαδα και εμμετους.Ισχυριζοταν οτι υπηρχε μεγαλη περιπτωση να εχει μεινει εγγυος αλλα εγω της εξηγησα οτι φοραγαμε και οι 2 εσωρουχα δεν γινεται να διαπερασε και τα 2 μποξερακια και να μπηκε μεσα στο κολπο.Της ειπα σωστο η υπαρχει περιπτωση εγγυμοσυνης...?Επισης η κοπελα μου δεν εχει σταθερο κυκλο και απο τι θυμαμαι ειχε τυχει παλλια 1 μηνα να μην ειχε περιοδο και να ειχε τον αλλο 2 φορες!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #130661 από Chris_25 στις 07 Οκτωβρίου 2014, 8:49μμ

Chris_25

Εικονίδιο
μέλος από: 7/10/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Asterixxa,

για να επέλθει γονιμοποίηση ωαρίου από σπερματοζωάριο θα πρέπει κάποιο από τα εκατομμύρια σπερματοζωαρίων που περιείχε το σπέρμα σου να καταφερνε να ταξιδέψει από τον κόλπο (τουλάχιστον 8 εκ.) μέχρι τη μήτρα (καμιά φορά ως και τις σάλπιγγες).

Αυτό όμως δεν έγινε γιατί έσυ στην χειρότερη εκσπερμάτισες εξωτερικά κι όχι εσωτερικά. Το σπέρμα έχει διάρκεια ζωής σε συνθήκες δωματίου 20 λεπτά, οπότε και πρακτικά ούτε χρόνο ούτε ορμή ούτε διείσδυση ούτε ποσότητα υπήρξε αρκετη για να φτάσει εκεί που θα 'ταν το ωάριο για να το γονιμοποιήσει. Με δεδομένο βεβαια πως μεσολαβούσαν κι εσώρουχα, δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση! Μείντε ήσυχοι. Με τριβή και εξωτερική εκσπερμάτιση δεν έμεινε καμία έγκυος. Να τρώει πες της και να ντύνεται καλύτερα (όχι η κοιλιά έξω κι όχι μονο χαμηλοκάβαλα παντελονια), για να μην κρυώνει.

[Πάτα αποδεκτή αν σου φάνηκε τέτοια η απάντηση ^_^]

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130662 από Asterixxa στις 07 Οκτωβρίου 2014, 8:52μμ

Asterixxa

Εικονίδιο
μέλος από: 7/10/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Ευχαριστω πολυ δηλαδη να μην ανυσηχω ετσι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130663 από Chris_25 στις 07 Οκτωβρίου 2014, 8:57μμ

Chris_25

Εικονίδιο
μέλος από: 7/10/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Καθόλου! Αν είναι έτσι όπως το περιέγραψες, είναι αδύνατο να ταξίδεψε το σπέρμα μέχρι εκεί που θα συναντούσε το ωάριο. Δεν είναι τυχαία η ορμή που εκτινάσσεται, αλλά υπάρχει για να διασφαλίσει αυτή την κάλυψη της απόστασης. Από μονο του δεν μπορεί να διανύσει σχεδόν καμιά απόσταση παρά μόνο όταν πια ρευστοποιείται (κανά 15λεπτο-20λεπτο μετά), όταν δλδ είναι πια ντεντ.

Δεν υπήρξε διείσδυση, άρα δεν υπάρχει εγκυμοσύνη.
Κουλ ^_^
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130664 από Asterixxa στις 07 Οκτωβρίου 2014, 8:59μμ

Asterixxa

Εικονίδιο
μέλος από: 7/10/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Ευχαριστω πολυυυ φιλε μου!Απλα ανησυχουσααα!Ημουν σχεδον σιγουρος οτι δεν υπηρχε περιπτωση να ηταν εγγυος απλα ηθελα να σιγουρευτω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login