Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το Linux είναι φιλικό προς τον χρήστη. Δεν είναι φιλικό σ' αυτόν που αγνοεί και στον ηλίθιο.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

πρωτη φορα και αλλαγη της περιοδου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #132131 από marypan99 στις 23 Ιανουαρίου 2015, 4:35μμ

marypan99

Εικονίδιο
μέλος από: 3/1/2015
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Γεια σας ειμαι 16 και το εκανα για πρωτη φορα με τον δικο μου .. η περιοδος μου ομως δεν εχει σταθεροποιηθει καποτε μου ερχεται στις 22 αλλες στις 25 και αλλες στις 30 .. δυο φορες ομως που το καναμε δεν βαλαμε προφυλαξη αλλα δεν εχυσε μεσα αλλα εξω αλλα μετα συναιχισαμε .. υπαρχειπεριπτοση να ειμαι εγγυος γτ εχουν περσει 24 μερες απο την πρωιγουμενη περιοδο και εχω ανχωθει και ο δικος μου μου λεει να κανω τεστ εγγυμοσηνεις .. μπορειτε να με βοηθησετε? Βσκ να μου πειτε αν αλλαζουν και η μερες περιοδου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132135 από Dieftharmenos στις 23 Ιανουαρίου 2015, 5:31μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(marypan99@23 Ιανουαρίου 2015)
Γεια σας ειμαι 16 και το εκανα για πρωτη φορα με τον δικο μου .. η περιοδος μου ομως δεν εχει σταθεροποιηθει καποτε μου ερχεται στις 22 αλλες στις 25 και αλλες στις 30 .. δυο φορες ομως που το καναμε δεν βαλαμε προφυλαξη αλλα δεν εχυσε μεσα αλλα εξω αλλα μετα συναιχισαμε .. υπαρχειπεριπτοση να ειμαι εγγυος γτ εχουν περσει 24 μερες απο την πρωιγουμενη περιοδο και εχω ανχωθει και ο δικος μου μου λεει να κανω τεστ εγγυμοσηνεις .. μπορειτε να με βοηθησετε? Βσκ να μου πειτε αν αλλαζουν και η μερες περιοδου


Παντα θα παιρνετε προφυλαξη γιατι υπαρχουν τα προσπερματικα υγρα.Ειναι υγρα που βγαινουν απο το πεος μας κατα την διαρκεια του σεξ και περιεχουν μικρη ποσοτητα σπερματος.Υπαρχει πιθανοτητα να μεινεις εγγυος απο αυτα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132141 από marypan99 στις 23 Ιανουαρίου 2015, 11:01μμ

marypan99

Εικονίδιο
μέλος από: 3/1/2015
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Τρ με κοροιδευετε ? Αλλοι χυνουν μεσα στον κολπο και δεν μενουν εγγυες και σε μενα θα τυχει ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132142 από vampire19 στις 23 Ιανουαρίου 2015, 11:34μμ

vampire19

μέλος από: 23/1/2015
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Ειναι αναλογα τις μερες γονιμοτητας! Παντα πρεπει να παιρνετε προφυλαξεις σε αυτες τις ηλικιες. Στις μεθοδους αντισυλληψης το να εξπερματωνει εκτος κολπου δε θεωρειται ασφαλης μεθοδος αντισυλληψης!!!
Ευχομαι να μην εισαι εγγυος και αλλη φορα να προσεχετε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132143 από Dieftharmenos στις 23 Ιανουαρίου 2015, 11:42μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(vampire19@23 Ιανουαρίου 2015)
Ειναι αναλογα τις μερες γονιμοτητας! Παντα πρεπει να παιρνετε προφυλαξεις σε αυτες τις ηλικιες. Στις μεθοδους αντισυλληψης το να εξπερματωνει εκτος κολπου δε θεωρειται ασφαλης μεθοδος αντισυλληψης!!!
Ευχομαι να μην εισαι εγγυος και αλλη φορα να προσεχετε!


Δεν εχει να κανει με την ηλικια και επιπλεον το να χυνεις εκτος κολπου δεν θεωρειτε μεθοδος αντισυλληψης
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #132145 από shooter_girl στις 24 Ιανουαρίου 2015, 2:49πμ

shooter_girl

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2015
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εφόσον έχει σταθεροποιηθεί ο κύκλος σου, δεν υπάρχει λόγος να αλλάζουν και η μέρες περιόδου. Η περίπτωση να είσαι έγκυος από προσπερματικά υγρά είναι μηδαμινή, και θα πρέπει να συνδιάζεται και με γόνιμες μέρες, και με άριστη ποιότητα σπέρματος, πράγμα πρακτικά αδύνατο. Υπάρχει περίπτωση να έχεις καθυστέρηση και από ψυχολογικούς παράγοντες, πχ επειδή έχεις άγχος που έχεις καθυστέρηση. Καλό θα ήταν να περιμένεις ή ακόμα καλύτερα πάρε και κάνε ένα τεστ, όχι για τίποτα άλλο, για να σου φύγει το άγχος. Παρ'όλα αυτά πάντα με προφυλακτικό!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login