Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Η καθαριότητα είναι μια πλάνη, σκατά στα μούτρα του Παπουτσάνη.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Έγκυος κατα την περίοδο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #132845 από bibis στις 19 Μαρτίου 2015, 11:35μμ

bibis

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2015
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
σήμερα ήρθα σε επαφή με την κοπέλα μου που είναι στην 5η ημερα της περιοδου της, το προφυλακτικό όμως έσπασε και εξπερματωσα στον κολπο της χωρις να ξερω οτι εχει σπασει. Απ'οτι διαβασα σε αυτα που εψαξα επειδη το σπερμα παραμενει 3-5 μερες υπαρχει περιπτωση να γονιμοποιηθει το ωαριο μολις γινει η ωορρηξια. Αν παρει το χαπι της επομενης ημερας θα δρασει, ή θα πρεπει να περιμενει να σταματησει πρωτα η πειριοδος και να ξεκινησει η ωορηξια και μετα να το παρει;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132846 από Dieftharmenos στις 20 Μαρτίου 2015, 12:08πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Δεν ξερω αν δρασει αλλα σε καποιες περιπτωσεις(σε μικρους κυκλους) η κοπελα μπορει να μεινει εγγυος ακομα και οταν εχει περιοδο.Παντως θα επρεπε να ανησυχεις και για σενα καθως το πεος σου ακουμπησε λογικα τον κολπο της ενω ειχε περιοδο και σε εκεινες τις μερες υπαρχουν απιστευτα μικροβια εκει περα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132918 από marypan99 στις 26 Μαρτίου 2015, 3:08πμ

marypan99

Εικονίδιο
μέλος από: 3/1/2015
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Dieftharmenos@20 Μαρτίου 2015)
Δεν ξερω αν δρασει αλλα σε καποιες περιπτωσεις(σε μικρους κυκλους) η κοπελα μπορει να μεινει εγγυος ακομα και οταν εχει περιοδο.Παντως θα επρεπε να ανησυχεις και για σενα καθως το πεος σου ακουμπησε λογικα τον κολπο της ενω ειχε περιοδο και σε εκεινες τις μερες υπαρχουν απιστευτα μικροβια εκει περα.

Δεν εχει μικροβια .. ποιος στο ειπε ? Απλα η περιοδος βγαζει βλενες αιμα και κυτταρικα υποληματα ... μικροβια δεν εχει ... αλλα να μου πεις ειναι και η υγειηνη ... αλλα κοιτα αμα η κοπελα δεν εχει καποια ασθενεια μην ανχονεσαι ... αρκη να πληθικες... ετσι το εχω κανει και εγω με τον δικο μου ;) οσο για την κοπελα σου μπορει να μηνει εγγυος και στην περιοδο γτ ειναι ολοκληρη βιολογια και με τα ωαρια και τις ωοθηκες ... καλυτερο ειναι το χαπιεπομενης μερας για σιγουρια αλλα αμα δεν ειναι η περιπτωση μια στα 100 να μηνει εγγυος απο αυτο το να εχει δυο ωαρια μεσα σε ενα κυκλο μην ανησιχεις δεν μενει εγγυος και το ωαριο ζει 1 μερα ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132919 από Dieftharmenos στις 26 Μαρτίου 2015, 11:01πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Λαθος διατυπωση...απλα οι πιθανοτητες να κολλησει κατι ο συντροφο σου στην περιπτωση που εχεις καποιο ΣΝΜ ειναι αυξημενες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132924 από cougar στις 26 Μαρτίου 2015, 10:53μμ

cougar

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/3/2015
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Μην προτεινετε ρε παιδια το χαπι της επομενης μερας λες και ειναι ντεπον.Εχει παρα πολλες παρενεργειες και απο τη στιγμη που η πιθανοτητα εγκυμοσυνης στην προκειμενη περιπτωση ειναι σχεδον μηδενικη,δεν υπαρχει κανενας λογος να υποστει η κοπελα κατι τετοιο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login