Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ασπρόμαυρη τηλεόραση με λάμπες – Ανοίγεις την τηλεόραση, φτιάχνεις καφέ, πίνεις το μισό και ύυυυυυστερα δείχνει εικόνα.
Τρίτη, 16 Απριλίου

αγχος - γιατρος

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #133154 από grda2300 στις 15 Απριλίου 2015, 10:05μμ

grda2300

μέλος από: 14/4/2015
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Παιδιά γεια σας, ειμαι 15 χρονων. Του χρονου θα παω Α λυκειου και θα χρειαστει να κανω ιατρικες εξετασεις. Αυτο που με ανησυχει ειναι πως κατι φιλοι μου που ηταν πρωτη λυκειου φετος μου ειπαν πως ο γιατρος τους ψιλοταλαιπωρησε, οτι η εξαταση ηταν αρκετα σχολαστικη και οτι επρεπε να γδυθουν. Το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι πολυ ντροπαλος, δεν νιωθω και πολυ ανετα βγαζοντας ρουχα μου και αγχωνομαι με γιατρους. Ισχυουν αυτα που ειπανε οι φιλοι μου; Να ανησυχω γενικοτερα για αυτο;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133164 από leont97 στις 16 Απριλίου 2015, 12:45μμ

leont97

μέλος από: 14/4/2015
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Γεια σου..κοιταξε και εγω πριν 2 χρονια οταν ηταν να παω πρωτη λυκειου μας εδωσαν χαρτι για γιατρο και ανησυχησα ιδιαιτερα μπορω ν σου πω γτ ακουγα σαν κ σενα οτι πρεπει να γδυθουμε στ γιατρο και τα σχετικα..λοιπον σε μενα δν εγινε τπτ απο ολα αυτα! μια απλη εξεταση τ βσκ κ σ κανενα 10 λεπτο ειχα φυγει..ουτε ρουχα μ ζητησε ν βγαλω τπτ! κ σ φιλους π ρωτησα τ ιδιο εγινε! μην σε απασχολει αυτο γ κανενα λογο! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133200 από grda2300 στις 18 Απριλίου 2015, 10:32πμ

grda2300

μέλος από: 14/4/2015
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστώ πολύ, δηλαδή για τι εξετασεις μιλαμε κανονικα; Αυτο που με ανησυχει ειναι το χαρτι φαινεται να συμεριλαμβανει πολλα.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #133385 από Azatoth στις 29 Απριλίου 2015, 7:06μμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μην αγχώνεσαι άδικα, πολλά πράγματα που περιλαμβάνει το χαρτί τα απαντάει ο γιατρός χωρίς κάν να σε εξετάσει (απο το βιβλιάριο υγείας που περιέχει το ιατρικό σου ιστορικό).
Εμένα η κλασσική εξέταση ήταν πάντα το να ακούει το στήθος μου, να με ζυγίζει και να μετρά το ύψος μου, τίποτα παραπάνω.
Αν πάντως σου ζητήσει να γδυθείς, ρώτα πρώτα τον λόγο και το αν είναι απαραίτητο. Αν δεν είναι, μπορείς ευγενικά να του αρνηθείς.
Αποδεκτή αν σε κάλυψα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login