Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όταν γεννήθηκα ο γιατρός είπε στον πατέρα μου: Λυπάμαι, έκανα ό,τι μπορούσα αλλά επέμενε να βγει...
Τρίτη, 23 Απριλίου

Τρίχες και λέιζερ.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #133661 από Aristotle στις 17 Μαΐου 2015, 5:28μμ

Aristotle

Εικονίδιο
μέλος από: 15/2/2015
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Γεια σας μέλη του ftou.

Πρόσφατα είχα ένα πρόβλημα και έπρεπε να μεταφερθώ στο νοσοκομείο. Εκεί,έπρεπε να ξεγυμνωθώ από την μέση και κάτω για να εξεταστώ. Τέλος πάντων,η νοσοκόμα εκεί μου είπε ότι,επειδή το πρόβλημα που είχα μπορεί να ξαναεμφανιστεί λόγω των τριχών που έχω στον πρωκτό(και στα κωλομέρια και στην σχισμή),θα ήταν προτιμότερο να έκανα λέιζερ σε εκείνη την περιοχή για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τι λέτε; Κοστίζει το λέιζερ; το έψαξα στο Internet και είδα πως η κάθε επίσκεψη κοστίζει 50 ευρώ και για να τελειοποιηθεί η διαδικασία χρειάζεται 5-6 επισκέψεις.Άρα 300 ευρώ.Όμως,διάβασα πως η διαδικασία αυτή πρέπει να επαναλαμβάνεται κάθε 2μηνο. Η νοσοκόμα μου είπε πως δεν κοστίζει και ότι πας σε έναν δερματολόγο και σου κάνει την δουλειά(εγώ μπήκα σε ένα site εδώ κάποιου ινστιτούτου ομορφιάς,ξέρετε όπως είναι τα bodyline κτλ). Έγραψα το θέμα εδώ γιατί όντως οι τρίχες εκεί με κομπλάρουν λίγο και φοβάμαι για τις μελλοντικές μου σχέσεις. Να με συγχωρείται για το μεγάλο κείμενο. Όλες οι απαντήσεις δεκτές.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #133663 από shooter_girl στις 17 Μαΐου 2015, 6:25μμ

shooter_girl

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2015
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Το λέιζερ κοστίζει αναλόγως που θα πας να το κάνεις. Το 300 που βάζεις είναι υπερβολικό. Αλλά είναι και αναλογικό, άμα πας σε ένα καλό και ακριβό γιατρό θα σου πάρει πολλά, άμα πας σε ινστιτούτο της πλάκας θα σου βγει τζάμπα. Αλλά αν είναι για λόγους υγείας να το κάνεις. Επίσης κοστίζει αναλόγως την περιοχή που θες να αποτριχώσεις. Για εκείνη την περιοχή οι τιμές είναι περίπου 50-100 αναλόγως που θα πας ξαναλέω. Για να τελειοποιηθεί το αποτέλεσμα πας ανά 2 μήνες στην αρχή και αργότερα πιο αραιά όταν θα ξαναεμφανίζονται οι τρίχες. Ανάλογα με την ποιότητα της τρίχας που έχεις αλλά και το χρώμα της, και το χρώμα του δέρματος, κοιμένονται και οι φορές που θα χρειαστείς. Αν έχεις ξανθιά τρίχα χρειάζεσαι λίγες επισκέψεις. Αν έχεις πχ. μαύρη και χοντρή τρίχα μπορεί να χρειαστείς και τις διπλάσιες. Επίσης οι επόμενες επισκέψεις, δηλαδή οι επαναλήψεις, είναι ως επί το πλείστον δωρεάν. Αν το ψάξεις υπάρχουν και ινστιτούτα που κάνουν προσφορές, εκπτώσεις κτλπ. Εγώ θα σου έλεγα να πας σε δερματολόγο και όχι σε ινστιτούτο ομορφιάς και για αισθητικούς λόγους αλλά κυρίως υγειινής. Είναι πιο αξιόπιστα. Τέλος να ξέρεις ότι αν έχεις μαυρίσει δεν μπορείς να κάνεις λέιζερ. Αλλά θα μου πεις στον κώλο θα το κάνεις!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login