Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Οι παπαροκάδες σε συναυλία και στην έξοδο πάγκος με εικονάκια και μπουκαλάκια αγιασμό
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Περιτομή

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134150 από giannis.k στις 28 Ιουνίου 2015, 8:05μμ

giannis.k

Εικονίδιο
μέλος από: 28/6/2015
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0


Καλησπέρα παιδιά.Ειμαι 17 χρονών,καινούριος στο φόρουμ και θα ήθελα τη βοηθειά σας σε ένα θεματάκι μου.Τη Δευτέρα 22 Ιουνίου υποβλήθηκα σε περιτομή καθως είχα φίμωση. Μπορώ να πω πως είμαι σχετικά καλά αν και εχω αρκετό πρήξιμο ακόμα.Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: α)Ενώ παρατηρώ πως σιγα σιγά τα ράμματα απορροφούνται ένα απο τα 'κομπάκια' των ραμμάτων έχει ανοίξει χωρις να μου εχει προκαλέσει πόνο.Είναι αυτό φυσιολογικό ή θα πρεπει να το προσέξω; β)Το βράδυ καμιά φορά υπάρχει ενα ,όλο και πιο μικρο οσο περναει ο καιρός, τράβηγμα λόγω στύσης.Οι πιθανότητες να σπάσουν τα ράμματα είναι μεγάλες; Εγω το προσέχω πολύ και δεν το έχω αφήσει να σηκωθεί ούτε μεχρι τη μέση της διαδρομής(αν μπορώ να το πω ετσι) αλλα και παλι εχω ενα φοβο μήπως σπάσουν τα ράμματα.
Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω με ενδιαφέρον τις απόψεις σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #134151 από nonreligius στις 28 Ιουνίου 2015, 9:27μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Έχω κάνει και εγώ την επέμβαση. Και εμένα μου είχε σπάσει 1 ράμμα πριν την ώρα του, αλλά με τον καιρό έδεσε. Βέβαια, επειδή δεν μπορώ να ξέρω τί ακριβώς έχει γίνει, πήγαινε στο γιατρό σου να κοιτάξει ο ειδικός. Πάντως σοβαρό δεν είναι κατά τη γνώμη μου.
Για τη στύση... τί μου θύμησες τώρα... Πολύς πόνος, πολύ τράβηγμα αλλά τα ράμματα είναι πολύ δύσκολο να σπάσουν. Και να σπάσει θα σπάσουν 1-2 το πολύ, δηλαδή τίποτα το σοβαρό.

Υγ κάνε μου αποδεκτή αν σε κάλυψα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134155 από giannis.k στις 29 Ιουνίου 2015, 11:03πμ

giannis.k

Εικονίδιο
μέλος από: 28/6/2015
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Φίλε μου ευχαριστώ.Μηπως θυμάσαι στις πόσες μέρες αρχισαν να πεφτουν σε εσένα τα ράμματα;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134167 από nonreligius στις 29 Ιουνίου 2015, 8:40μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Γύρω στις 10. Αλλά έκανα και χαμομήλι και βουτούσα μέσα τον μικρό nonreligius :p . Μου το είχε πει ο ουρολόγος μου και πραγματικά είναι πολύ αποτελεσματικό, καθώς πεύτουν γρηγορότερα και πιο ανώδυνα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134176 από giannis.k στις 30 Ιουνίου 2015, 2:43μμ

giannis.k

Εικονίδιο
μέλος από: 28/6/2015
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Φίλε μου παρατηρώ ενα ξεφλουδισμα στη βάλανο αλλα εχω διαβασει απο πολλους πως αυτο συμβαινει για λιγες μερες μετα τη περιτομη.δεν με ενοχλει απλα δν μου αρεσσει η εικονα.Εχεις καποια αποψη πανω σε αυτο;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134206 από nonreligius στις 01 Ιουλίου 2015, 1:36μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Να κάνεις υπομονή μέχρι να κλείσει η τομή και μετά θα στρώσει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login