Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που έφτασε και στην Ελλάδα ο υπερυπολογιστής Sinclair Spectrum ZX.
Τρίτη, 23 Απριλίου

φοβαμαι τον πονο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134920 από Dangi στις 31 Αυγούστου 2015, 8:34μμ

Dangi

μέλος από: 31/8/2015
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
καλησπερα.ειμαι 17 και τα εχω με το αγορι μου πανω απο 1μιση χρονο παρολα αυτα δν εχουμε ολοκληρωσει ακομα αν και οι δυο το θελουμε απιστευτα και προσπαθουμε.το προβλημα ειναι οτι φοβαμαι τον πονο σε σημειο τοσο πολυ που δν μπορει ουτε καν δαχτυλο....φοβαμαι πως θα πονεσω,φυσικα αυτος εχει απολυτη καταννοηση και δν με πιεζει καθολου μ αγαπαει απιστευτα αλλα καταλαβαινω οτι ξενερωνει και θελει κατι παραπανω μετα απο τοσο καιρο.αλλα εγω εξακολουθω να φοβαμαι τον πονο....τι να κανω;πως να το αντιμετωπισω;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134921 από nonreligius στις 31 Αυγούστου 2015, 8:54μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Καταρχάς δεν κατάλαβα απλά φοβάσαι ότι θα πονέσεις ή έχεις πονέσει μία φορά και μετά το φοβήθηκες;
Αν ισχύει το πρώτο, είναι απλά ιδέα σου. Μην αφήσεις το φόβο σου να σου χαλάσει τη φάση. Χαλάρωσε, και απόλαυσέ το.
Αν ισχύει το δεύτερο, δοκίμασε σιγά σιγά μόνη σου με δάχτυλο να ανοίξεις, και μετά ο πόνος θα είναι παρελθόν. Δεν νομίζω τώρα με ένα μόνο δάχτυλο να πονάς. Για να αισθάνεσαι πιο άνετα, δοκίμασε μόνη σου να βάλεις δάχτυλο. Αν σε πονάει λίγο μην του δίνεις σημασία. Όταν "ανοίξεις", δοκιμάζεις με 2 δάχτυλα κ.ο.κ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134923 από Dangi στις 31 Αυγούστου 2015, 9:11μμ

Dangi

μέλος από: 31/8/2015
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
βασικα ειχα χτυπησει παλια ασχημα εκει και στο μυαλο μου ταυτιζω τον πονο του χτηπηματος με αυτον που θα νιωσω...δν μπορω μονη μου γιατι απλα δν ερεθιζομαι και το αγορι μου δν προκειται να κανει κατι αποτομα για να μν με πονεσει.το ξερω οτι ειναι στο μυαλο μου αλλα και παλι δν μπορω να το αντιμετωπισω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134925 από nonreligius στις 31 Αυγούστου 2015, 10:58μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Τί να σου πω τότε ίσως είναι καλό να επισκευτείς ψυχολόγο, σίγουρα θα σε βοηθήσει να αντιμετωπίσεις τους φόβους σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login