Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σύσκεψη: Το υποκατάστατο της δουλειάς όταν βαριόμαστε.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Προβλημα με κοπελα στο θεμα του σεξ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136257 από alpacino1997 στις 31 Ιανουαρίου 2016, 5:50μμ

alpacino1997

μέλος από: 25/1/2016
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Καλησπερα παιδια.Θα θελα να σας πω το προβλημα μου.Εχω σχεση με μια κοπελα εδω και 1 χρονο και 6 μηνες(με μια μικρη παυση).Απο την αρχη η σχεση μας ηταν δυσκολη να επιτευχθει λογω διαφορας ηλικιας,αλλα συνεχεια το παλευαμε και οι 2.Εγω προσφατα εγινα 18 και εκεινη ειναι 15 στα 16.Εχουμε περιπου 3 χρονια διαφορα βασικα.οταν γνωριστηκαμε θελαμε ο ενας τον αλλον πολυ,αλλα ηταν αρχικα δυσκολο λογω ηλικιας.Τα φτιαξαμε τον επομενο χρονο ομως,ενω ειχαμε αισθηματα για μηνες ο ενας για τον αλλον.Τελος παντων εχουμε κλασικα μια πολυ καλη σχεση με αισθηματα με ολα τα θετικα και αρνητικα που χει αυτο.Εδω που ειναι το προβλημα ειναι το θεμα του σεξ.Ξερω πολυ καλα οτι οφειλω να εχω μια ισορροπια προς αυτο,λογω της ηλικιας της.(παει 1η λυκειου).Δε θελω να τη πιεζω και να τη κανω να βιαζεται.Αλλα επισης δε θελω να φτασουμε και στο αλλο ακρο,δηλαδη να περασει υπερβολικα πολυς καιρος.Οταν τυχαινει να αναφερθουμε σε τετοιο θεμα ειναι τοσο πολυ αρνητικη σε αυτο.Δηλαδη δυσκολα καποιο ατομο εστω και κοριτσι το θεωρει τοσο κακο.Φερηπην λεει οχι για σεξ αυτο με τιποτα απο τωρα.Οκ σεβαστο αυτο,δινω αρκετο χρονο,αλλα μετα μου συνεχιζει και λεει οτι πολυ αργοτερα θα το κανω.Μετα τις πανελλαδικες για να μην με επηρεασει και κατι τετοια..Ρε παιδια και οταν ακουω να μου τα λεει αυτα το θεωρω υπερβολη και αδιανοητο.Παρεμπιπτοντως μετα απο πολυ προσπαθεια.καταφερα και της εκανα στοματικο,και δαχτυλο(για το οποιο το ηθελε και απο μονη της μπορω να πω).Εκεινη βεβαια δεν μου χει κανει στοματικο,παρα μονο παιξιμο.Τα οποια σημαινουν οτι εχει γινει καποια ας πουμε προοδος.Αλλα αυτο που θα θελα να σας ρωτησω ειναι τη συμβουλη σας για το τι να κανω.Να κανω υπομονη και αλλη προσπαθεια?Γιατι η αληθεια ειναι οτι εχω αισθηματα για αυτην και εστω αυτη τη στιγμη δε θα θελω να την αφησω.Επισης θα θελα παρα πολυ να μουν ο πρωτος της και να μην την αφησω για αλλον.Ωστοσο τα εχουμε 1 χρονο και 6 μηνες και δε θα θελα να τα παρατησω τωρα.Απο την αλλη αμα ειναι να περιμενω σε 2-3 χρονια απο τωρα δε θα αντεξω πιστευω.Θελω και γω να ολοκληρωνω με τη κοπελα μου καποια στιγμη.Ειναι 2 θεματα που συγκρουουνται μεταξυ τους δυστυχως,τα αισθηματα απο τη μια ,με την αναγκη για σεξ απο την αλλη.Και ειμαι συνεχεια σε σκεψεις.Κλεινοντας θα θελα γενικα συμβουλες και επισης τη γνωμη σας αν σας φαινεται και σας υπερβολικο αυτο που λεει.Μετα τις πανελλαδικες να ολοκληρωσει.Πειτε μου γενικα λαμβανοντας υποψην οτι δε θελω να την αφησω κιολας και να βρεθει με αλλον,γιατι 8α με χαλασει πολυ και γιατι ηδη εχει περασει και καιρος και δε θελω να παει χαμενος ο χρονος.Να προσπαθησω εμμεσα να τη πεισω θα θελα πολυ εξαλλου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136260 από crystallia στις 01 Φεβρουαρίου 2016, 12:36πμ

crystallia

Εικονίδιο
μέλος από: 10/11/2015
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Καλήσπερα!!
Κατά τη γνωμη μου,δεν θελει να προχωρησει,είτε γιατι δεν εχει κανει ακομα το εμβολιο για τον καρκινο του τραχηλου,ειτε σκεφτεται οτι μετα την επαφη πρεπει να παει στο γιατρο για το τεστ ΠΑΠ. Αν ισχυει το δευτερο,τοτε νομιζω οτι θα πρεπει να παει με τη μαμα της,γιατι ειναι ανηλικη και δεν θα θελει να το μαθει.Στα λεω ολα αυτα,γιατι τα εχω ακουσει.Οπως και να εχει,πρεπει να της μιλησει καθαρα και να μαθεις τι την προβληματιζει!
Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο. Θα χαρω να μαθω πώς πηγε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136264 από alpacino1997 στις 01 Φεβρουαρίου 2016, 1:00μμ

alpacino1997

μέλος από: 25/1/2016
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Δηλαδη πιστευεις οτι αλλος λογος που δρν θελει ειναι οτι θα πρεπει να υποβληθει σε εξετασεις η γενικα δεν θα θελε να μαθευτει στους γονεις της.Η αλήθεια ειναι οτι δε το χα σκεφτει αυτο.Και οντως θα ταν επαρκής λογος.Απλα εμενα παντα μα παντα μου εδινε την εντυπωση οτι ειναι αντιθετη λογω ηλικιας.Οτι πρεπει να περιμενει πολυ καιρο.Και μου κοτσαρει και τα μαθηματα της 3 ης λυκειου .λες κκ εχει τοσο αμεση σχεση.Ειδικα για το τελευταιο με εκνευριζει οταν το ακουω πολυ μπορω να πω..γτ δεν υπαρχει λογος συσχετισης.ειδικα αν εχει πολυ χρονο μπροστά της.Πιστευεις οτι οι τελευταιοι λογοι θα μπορουσαν και να ισχυουν.ειδικα αυτος με τα μαθηματα?επειδη αυτο μου αναφερει παντα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136265 από crystallia στις 01 Φεβρουαρίου 2016, 2:45μμ

crystallia

Εικονίδιο
μέλος από: 10/11/2015
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Αυτό με τα μαθήματα δεν το πιστεύω.Απλά μπορεί να πιστεύει οτι μετά θα το θέλει συνέχεια και δεν θα μπορει να διαβαζει.Ή απλά ντρέπεται να προχωρήσει,γιατί εσύ εισαι εμπειρος κι εκεινη απειρη και δεν θα ξερει πώς να συμπεφερθει.ό,τι και να είναι πάντως,πρέπει να της μιλήσεις και να δεις τι φταίει.Μετά βλέπεις πώς θα το αντιμετωπισετε.

Πες μου πώς πηγε.
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #136266 από Μελινα Γ στις 01 Φεβρουαρίου 2016, 4:19μμ

Μελινα Γ

μέλος από: 17/1/2016
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εγω ειμαξ στην ηλικια της κοπελας σου και εχω κ εγω σχεση σχεδον χρονο ..αρχικα εγω δεν ηθελα να κανω σεξ με το αγορι μου για δυο λογους 1 γτι δν ηθελα να το μαθει η μανα μ και 2 γτι ειχα θεμα με τις φιλες οι οποιοες ηταν καπως συντηριτηκες και θεωρουσα κι εγω οτι ειμαι μικρη γι αυτο..προσπαθησε να την πεισεις οτι η αποφαση της ειναι καθαρα δικαιωμα της και κανεις δν πρεπει να αποφασιζει για εκεινη και οτι δν εχει κανεις δικαιωμα να την κρινει για κατι που προφανως και θα θελει καταβαθος απλως δν θα αφηνεο τον εαυτο της να σκεφτει λογικα οπως κ εγωσκεφτομουν ετσι :/ τελικα το εκανα και ειμαι πολυ καλα με το αγορι μ ευχομαι και σε σας ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136268 από alpacino1997 στις 01 Φεβρουαρίου 2016, 6:06μμ

alpacino1997

μέλος από: 25/1/2016
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Ευχαριστω για την απαντηση.Το θεμα με τη μητερα της το πιστευω και γω.Και ειδικα ο τροπος που θα την εχουν επηρεασει οι δικοι ειναι εμφανης και δεν ειναι καθολου προοδευτικοι σε τετοια θεματα απο ο,τι πιστευω.Για την μητέρα δε θεωρω οτι ειναι και τοσο αρνητικη πιστεύω. Αλλα ουτε και τερμα θετικη.ο πατερας της στανταρ θα χει καθετη γνωμη.Οσον αφορα για τις φιλες τις καθε αλλο παρα συντηρητικες δεν ειναι καθως οι περισσότερες το χουν ηδη κανει.Δηλαδη αυτο θα λειτουργουσε υπερ μου αν επηρεαζοταν αμεσα αλλα δεν ειναι ετσι.Τωρα θα σκεφτω να της μιλησω και να αφιερωσω χρονο σε αυτο το θεμα,διοτι ειναι ισως λιγο διαφορετικος ο λογος απο αυτον που ισχυριζεται.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136310 από alpacino1997 στις 07 Φεβρουαρίου 2016, 11:53μμ

alpacino1997

μέλος από: 25/1/2016
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Το συζητησα μαζι της παλι και δεν αλλαζει τιποτα.Εκεινη ισχυριζεται οτι δεν ειναι γενικα ετοιμη.ο λογος για τα μαθηματα αργοτερα ειναι ενας απο τους σημαντικους λογους,οτι θα την απασχολει το σεξ και θα το θελει χωρις να συγκεντρωνεται.Επισης εχει και ανασφαλεια οτι σε πρειπτωση που χωρισουμε 8α νιωσει πολυ ασχημα μετα.Γενικα οι γονεις της σαφως και συνεβαλαν στη γνωμη της,εστω εμμεσα.Και γενικα δεν αλλαζει ευκολα αυτο.Δεν δειχνει παντως να θελει να το κανουμε και ο μονος λογος που δεν το κανουμε ειναι να φοβαται μην το μαθει κανεις.Θα ηταν πιο ευκολα τα πραγματα τοτε.Ειναι οι λογοι που μου προβαλλει και το δειχνει η συμπεριφορα της οτι τους πιστευει.Μου ξεκαθαρισε οτι αυτη ειναι η θεση της και οτι δε το αλλαζει και αν θελω να κανω ντε και καλα σεξ να παω αλλου.Οση υπομονη και προσπαθεια να εκανα δεν βλεπω να αλλαζουν τα πραγματα.Δυστυχως.Τωρα απλα δε ξερω τι να κανω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136312 από Ana-menos στις 08 Φεβρουαρίου 2016, 12:10πμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Λοιπον φιλε ημουν ακριβως στην θεση σου. Τα ειχα με μια κοπελα 3 χρονια μικροτερη ιδια ηλικια με την δικια σου και εγω ημουν στην φαση που αναρρωτιομουν τα ιδια. Εγω θα σου πω κατι και αν θες με ακους. Μην την πιεσεις παλι για να κανετε σεξ γιατι εφοσων στο ειπε μια φορα δεν προκειται να αλλαξει. Εγω μολις χωρισα (τα ειχα 1μιση χρονο και χωρις να εχουμε προχωρησει) καταλαβα οτι ημασταν σε μεγαλη διαφορα ηλικιας και εγω αναζητουσα αλλα πραγματα. Αν τα ειχα και εγω και εσυ με μια κοπελα το πολυ 1 χρονο μικροτερη θα ειχαμε προχωρησει. Και εγω τα ιδια της ελεγα και οντως ημουν πιο εμπειρος σε αυτα αλλα στην τελικη την σεβαστηκα και δεν της κρατησα μουτρα ασχετα αν με πειραζει εμενα.
Ξερω οτι σκεφτεσαι πως αν χωρισετε θα παει με αλλον και τετοια αλλα δεν ισχυει γιατι αν δεν προχωραει μαζι σου θα αργησει γενικα και με τον αλλον. Απλα φιλε αν ξενερωσεις τοσο πολυ καντε ενα διαλειμμα γιατι και η κοπελα σου ειναι μικρη και λογικο να μην τα θελει αυτα απο τωρα. Εχεις και εσυ τις αναγκες σου το ξερω οπως ολοι στην ιδια ηλικια , αλλα η διαφορα μεταξυ σας ειναι μεγαλη για τετοια ηλικια και θα το καταλαβεις καλυτερα μετα απο καιρο
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login