Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Στις τρεις πίτες το τζατζίκι δώρο.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Αρνειται το σεξ για ανεπαρκη λογο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136796 από alpacino1997 στις 17 Απριλίου 2016, 2:40πμ

alpacino1997

μέλος από: 25/1/2016
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Καλησπερα παιδια,θα ηθελα να μοιραστω το προβλημα μου μαζι σας.Καταρχας τα εχω με μια κοπελα εδω και 1 χρονο και 8 μηνες περιπου..Ειαι 18 μιση και κεινη κοντα στα 16(1λυκειου).Τα εχουμε πολυ καιρο γενικα και ως αποτελεσμα εχουμε δεθει πολυ μπορω να πω και γενικα εχουμε μια σταθερη σχεση που δε θελουμε να την αφησουμε.Πριν καποιο διαστημα ολοκληρωσαμε τα προκαταρκτικα.και της βαζω και δαχτυλο για το οποιο ηταν πολυ προθυμη.Στα προκαταρκτικα δυσκολευτηκαμε πολυ να τα κανουμε κυριως λογω της αρνησης της.Τωρα το θεμα ειναι οτι δε το εχουμε κανει ακομα.Εγω παρολο που εχει περασει παρα πολυς καιρος που τα εχουμε εχω την διαθεση να περιμενω οποτε ειναι ετοιμη να το κανουμε.Το θεμα ειναι ομως οτι οταν απλα το φερνει η κουβεντα μου λεει κατι που πιστευω οτι δε στεκει λογικα.Ισχυριζεται οτι θα το κανουμε μετα απο αλλα 2 χρονια οταν τελειωσει εκεινη τις πανελλαδικες επειδη νομιζει οτι αν κανει σεξ πριν τις πανελλαδικες.μετα θα εχει το μυαλο της ολο εκει και δε θα μπορει να αφοσιωθει στα μαθηματα των πανελληνιων.Δεν ειναι ουτε φυτο,ουτε υπερβολικη με τα μαθηματα στη πραγματικοτητα αλλα πως της εχει κολλησει αυτο δε μπορω να καταλαβω.Το θεωρω υπερβολη και ασχετο το ενα με το αλλο.και γενικα ειναι ανουσιο ολο αυτο ετσι οπως μου φαινεται.Το περιεργο της υποθεσης ειναι οντως το πιστευει και οτι οντως αυτον τον λογο τον θεωρει τον κυριοτερο για να μην τον κανουμε.Ακουγεται χαζο αλλα ετσι ειναι.Και γενικα δε μου λεει ποτε ψεμματα σε τετοια θεματα και φαινεται οτι το πιστευει.Τωρα απο τη μερια μου το θεωρω ελεινο να μη προχωρησουμε για αυτον τον λογο.Μου λεει δηλαδη οτι και να νιωσει ετοιμη να το κανουμε θα καταπιεστει για αυτο και τσαντιζομαι πολυ καθε φορα που το ακουω.Προσωπικα δε το θεωρω φυσιολογικο να το πιστευει αυτο.Και θελω τουλαχιστον να το αποδεσμευσω αυτο απο το μυαλο της και να το κανουμε απλα οποτε νιωσει ετοιμη.Μηπως μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας περι του θεματος και κυριως συμβουλες για το πως να τη πεισω να μην σκεφτεται ετσι ?(δλδ να περιμενει να περασουν οι πανελλαδικες και μετα)και να της ξεκαθαρισω πως το να κανει σεξ απο τη 1η λυκειου με τις πανελλαδικες δεν εχει σχεση ουτε τοση πολυ επιρροη οσο νομιζει
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136807 από Levi στις 20 Απριλίου 2016, 3:32πμ

Levi

Εικονίδιο
μέλος από: 20/4/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Μηπως δεν νιωθει ετοιμη και στο λεει σαν δικαιολογια ?
Οπως κ να χει αν μια κοπελα δν θελει για οποιοδηποτε λογο δν μπορεις να κανεις κατι παρα μονο να περιμενεις .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136809 από nonreligius στις 20 Απριλίου 2016, 10:36πμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Αυτά είναι βλακείες. Λογικά το πιστεύει, όμως δεν υπάρχει καμία περίπτωση να κολήσει και να μην μπορεί να διαβάζει. Έλεος πια. Εγώ ως άτομο που ο ανορθολογισμός με κάνει έξαλλο (δεν μπορείς να φανταστείς :D ) θα είχα φύγει με το που θα άκουγα τέτοιες μπούρδες. Δεν κατηγορώ την κοπέλα, δικαίωμά της στην τελική απλώς πιστεύω ότι στην ηλικία μας πρέπει να πηγαίνουμε με συνομήλικες η μεγαλύτερες (εντάξει με ανήλικη έτσι και αλλιώς δεν θα έκανα κάτι). Εγώ πχ έχω μία μεγαλύτερη ένα χρόνο, ποτέ δεν αντιμετώπισα τέτοια θέματα! Πάμε για άλλα αν συνεχιστεί αυτό ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136810 από alpacino1997 στις 20 Απριλίου 2016, 12:16μμ

alpacino1997

μέλος από: 25/1/2016
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Ευχαριστω για την απαντηση.Οντως ετσι ειναι τα πραγματα.Επειδη για πρωτη φορα επεμεινα σε αυτο το θεμα,καθησα και το εξακριβωσα.Απλα ειχε τυχει ενα περιστατικο σε καποια γνωστη της.Δηλαδη κατα τη διαρκεια των εξετασεων να προχωρησει πρωτη φορα με το αγορι της και να χωρισει μετα απο λιγο.Και ετσι επηρεασμενη απο εκεινη και τις συμβουλες τις(ας πουμε συμβουλες),θεωρεισαι οτι πρεπει να το αποφυγει.Το θετικο ειναι οτι προσφατα καταφερα με πολλα επιχειρηματα να της δωσω να καταλαβει,οτι η περιπτωση της ειναι τελειως διαφορετικη απο αυτη της γνωστης της.Και οτι δε πρεπει να καταπιεζεται για χαζους λογους.Ειδικα 2 χρονια πριν.Εκεινη τη περιοδο παει στα κομματια κανεις καποιες θυσιες.Αλλα απο πριν ποιο το νοημα?Δεν θα κερδισε τιποτα.Σε αυτα επεμεινα και οπως ηταν λογικο,καταλαβε οτι αυτα που ελεγα ηταν λογικα και στο συγκεκριμενο θεμα ειχε λαθος.Τωρα ευτυχως το προβλημα λυθηκεεφυγε ενα βαρος.γτ να περιμενεις 2 χρονια για χαζο λογο παει πολυ.Πλεον συμφωνει μαζι μου να το κανει οποτε ειναι απλα ετοιμη.Δεν ειναι ακομα βεβαια,αλλα καποια στιγμη θα ειναι
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login