Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μαγκέψανε οι κότες και κάνουνε τα πούπουλα χωρίστρα.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Καθυστερημένη εφηβεία?!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #137657 από Denexwidea στις 13 Αυγούστου 2016, 1:15μμ

Denexwidea

Εικονίδιο
μέλος από: 13/8/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Καλησπέρα.
Είμαι 14 ετών και έχω ένα πρόβλημα. Έχω καθυστερημένη εφηβεια. Έχω ελάχιστες τρίχες στο πεος, περισσοτερες στους ορχεις, λίγες στα πόδια και καθόλου στις μασχάλες. Το πέος μου είναι εντελώς μικρό.8 σε στύση(άν μετρησω αυτό που φαίνεται) και 9 αν το μετρησω από το κόκκαλο. Έχω αρχίσει να φοβάμαι πως απλά θα μείνω κοντός (1,60)"μικρός" και ατριχος. Το μόνο ευχαριστο που έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρο είναι πως οι όρχεις μου έχουν μεγαλώσει αισθητά, και άρχισα να εκσπερμάτωνω πριν 3 μήνες(μόλις είχα γίνει 14). Επίσης έχω παρατηρήσει περισσότερες τρίχες στα πόδια. Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω?Να πάω σε κάποιον γιατρό? Το θέμα μου είναι πως θέλω να νιώθω καλά με τον εαυτό μου. Ακόμη ήμουν παχύσαρκος αλλά με μία δίαιτα έχασα 20 κιλά και πλέον είμαι φυσιολογικός.μήπως παίζει και αυτό ρόλο? Ακόμη έχω ακούσει πως η μητέρα μου είχε πρώτη φορά περίοδο στα 15 και γενικά οι γνωστοί μου λένε πως μοιαζω στη μητέρα μου.Άρα μήπως είναι κληρονομικό το θέμα και στα 15 θα αρχίσει η ανάπτυξη μου?
Ευχαριστώ για το χρόνο σας κ συγγνώμη για το μεγάλο μύνημα:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137658 από Denexwidea στις 13 Αυγούστου 2016, 1:19μμ

Denexwidea

Εικονίδιο
μέλος από: 13/8/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Να συμπληρωσω κάτι για τον ύπνο επειδη έχω ακούσει αρκετά.Δεν κοιμάμαι πολύ 7-8 ώρες το χειμώνα τώρα το καλοκαίρι περισσότερο.αυτό παίζει ρολο?επισης είχα ακούσει από γιατρό πως η ανάπτυξη του σωματος γίνεται όταν κοιμάσαι και έξω έχει σκοτάδι. Ισχύει?
Ευχαριστώ και παλι
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #137659 από Levathian στις 13 Αυγούστου 2016, 1:34μμ

Levathian

Εικονίδιο
μέλος από: 1/7/2016
μηνύματα: 53 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αναπτυσεσαι οταν κοιμασαι και οχι οταν εισαι ορθιος ή κατα την διαρκεια της ημερας.
Οσον αφορα τα παραπάνω ισως βγαλεις αργοτερα, εξαλλου εισαι ακομη 14, εχεις αρκετα χρονακια μπροστα σου.
Γενικα πάντως, προσπαθησε να διατηρεις ενα συσγκεκριμενο βαρος και να μην παιρνεις αποτομα κιλά, ειδικα αν εισαι παχυσαρκος δεν ειναι και οτι καλυτερο για τις ορμονες σου, κρατα με αλλα λογια ενα σταθερο σωματικο λίπος.
Επίσης, ο πατερας σου ειναι τριχωδης? εχει πυκνα γενια? εχει τριχες στο στηθος,πλάτη,ποδια,χερια πυκνές?
Ειναι πολλά που πρεπει να ληφθουν υποψην...
Epiσης, βεβαιωσου οτι δεν εχεις προβληματα με θυροειδη, γιατι αν εχεις τοτε επηρρεζεται και το ορμονικο σου προφιλ, ρωτα βασικα τους γονεις σου αν εχει η οικογενεια σας ιστορικο με θυροειδη.
Παρεπιπτοντως, ουτε εγω ειχα τριχες στο πέος μεχρι τα δεκαπεντε και τωρα ειμαι φουλ (ηλικια 25 παρακαλω)
αυτα, γενικα παντως μην ανησυχεις ;p
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137660 από Denexwidea στις 13 Αυγούστου 2016, 4:01μμ

Denexwidea

Εικονίδιο
μέλος από: 13/8/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Ναι ειναι τριχώδης κ με πολλά γένια. Απλά ελπίζω να είναι θεμα καθυστέρημένης εφηβείας. Ακομη δεν ειμαι παχυσαρκος και ναι διατηρω ιδια κιλα(προσεχω κλπ) ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137664 από Panda15 στις 14 Αυγούστου 2016, 2:27μμ

Panda15

Εικονίδιο
μέλος από: 9/8/2016
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Φιλε μου θα γινω 15 θα παω πρώτη λυκειου το πεος μου είναι 10 εκ σε στυση και εχω τριχες πεος κ ποδια αλλα μασχαλες ουτε εγω ακομα μην ανησυχεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137666 από XristosS483 στις 14 Αυγούστου 2016, 8:25μμ

XristosS483

μέλος από: 10/8/2016
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Φιλε γεια σου,και εγω μια απο τα ιδια δεν εχω στις μασχαλες τριχες στα ποδια χερια μετρια και στο πεος μετρια προς λιγες ! Βεβαια εμενα αυτο οφειλεται στον πατερα μ που δεν εχει κυριολεκτικα πουθενα (στο παντελονι του δν ξερω τι εχει :Ρ) . Και εγω μεχρι τις προαλες εχυνα λιγο και το πεος μ σε στιση ειναι 10εκ . Ολα ειναι θεμα χρονου μαλλον ! Α επισης ειχα χασει και εγω κιλα προσφατα και ειμαι στα 70 με 1.74 υψος ! (Ηλικια 14)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login