Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Τη στιγμή ακριβώς που σκέφτεσαι ότι η ζωή είναι πουτάνα, πετάγεται κι ο νταβατζής.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Το μεγαλο βημα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #137781 από Maraki_synefaki στις 31 Αυγούστου 2016, 1:21πμ

Maraki_synefaki

Εικονίδιο
μέλος από: 31/8/2016
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Γεια σας μελη του Ftou!!
Θα χρειαστω την πολυτιμη βοηθεια σας. Ειμαι 15 και δεν ειχα ποτε σχεση, ουτε εχω κανει φαση. Φιλι στο στομα εχω δωσει πριν μερικα χρονια. Ειμαι αφυσικη το ξερω! Αλλου ειναι το προβλημα...οι δικοι μου εχουν λατι κολλητους που εχουν ενα γιο με αυτο το παιδι εχουμε μεγαλωσει μαζι και απο μικροι που ημασταν υπηρχε μια ελξη. Τεσπα τωρα που μεγαλωσαμε ειμαστε συνεχεια μες τις αγγαλιες τα υπονοουμενα τα σ'αγαπω και αυτα...ομως αυτος δν κανει το πρωτο βημα γιατι ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑΑ ντροπαλος....Τον ξερω 15 χρονια περιμενει να κανω εγω το πρωτο βημα....ομως τι θα κανω???? Τι θα πω??? Σας παρακαλω ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #137782 από Azatoth στις 31 Αυγούστου 2016, 3:26πμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γειά σου Μαρία και καλωσήρθες στην παρέα του ftou!

Καταρχήν, να ξεκινήσουμε απο τα βασικά. Το να είσαι 15 και να μην έχεις κάνει κάτι, δεν σε κάνει αφύσικη. Είσαι φυσικότατη! Το ότι είναι μόδα πλέον να φασώνονται απο τα 13 και να πηδιούνται απο τα 15, δεν σημαίνει οτι οι υπόλοιποι είναι αφύσικοι (δεν κατακρίνω το οτι το κάνουνε, δικαίωμα τους, απλά λεω οτι δεν είναι υποχρεωμένη όλοι να ακολουθήσουν το ίδιο μονοπάτι).
Τώρα, στο θέμα σου. Είμαι λίγο πολύ κατα των cliche και των "το αγόρι πρέπει να κάνει την πρώτη κίνηση", οπότε πιστεύω καταλαβαίνεις απο τώρα τι θα σου πώ.
Αν πιστεύεις οτι θέλει να είστε κάτι παραπάνω απο φίλοι, αλλα ντρέπεται να στο πεί, ή ζήτησε το εσυ, ή αν κι εσύ ντρέπεσαι, τότε δώστου εμφανή σημάδια οτι ενδιαφέρεσαι.
Αν αποφασίσεις να του μιλήσεις εσύ, δεν χρειάζετε να προσδιορίσετε τίποτα, όπως για παράδειγμα να του πείς "θέλω να τα φτιάξουμε". Απλά να του πείς πως σου αρέσει πολύ η παρέα του και ο ίδιος και πως θα ήθελες να είστε κάτι παραπάνω απο φίλοι.
(Ντάξει, όχι ακριβώς με αυτά τα λόγια, αλλα σίγουρα κάτι θα βρείς!)
Ελπίζω να σε βοήθησα. Για ότι άλλο χρειαστείς, εδώ είμαστε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137783 από Maraki_synefaki στις 31 Αυγούστου 2016, 11:11πμ

Maraki_synefaki

Εικονίδιο
μέλος από: 31/8/2016
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ευχαριστωω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login