Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είστε μοσχάρια – πίνετε γάλα αγελάδας.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Ή κοπέλα μου έχει καθυστέρηση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138302 από Σεφ123 στις 29 Νοεμβρίου 2016, 10:38μμ

Σεφ123

μέλος από: 29/11/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Γεια σας μέλη του φτου. Θα σας κάνω μία σύντομη περιγραφή για να καταλαβεται τι γίνεται. Την τελευταία φορά που κάναμε σεξ με την κοπέλα μου έγινε χωρίς προφυλακτικό, πριν όμως γίνει αυτό ή κοπέλα μ είχε 2 φορές το προηγούμενο μήνα περίοδο.Λοιπον όταν κάναμε σεξ χωρίς προφυλακτικό δεν τελειωσα μέσα (πιστεύω δηλαδη) και τώρα ή κοπέλα μου δεν ξέρει πότε θα της έρθει περίοδος κάποιος που να ξερει τι παίζει γιατί εχω αγχωθει αλλά κι εκείνη. .Επίσης να σημειωθεί ότι ποτέ δεν είχε σταθερό κύκλο να ανησυχησω;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138306 από Σεφ123 στις 30 Νοεμβρίου 2016, 6:06μμ

Σεφ123

μέλος από: 29/11/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Kaneis?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138313 από Ninadobrev1 στις 01 Δεκεμβρίου 2016, 11:37μμ

Ninadobrev1

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2016
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Είμαι κοπέλα και δεν έχω ουτε εγώ σταθερό κύκλο και νομίζω καταλαβαίνω. Αν αγχώνεται μια κοπέλα αυτό αλλάζει την περίοδο της Επίσης μπορεί Επειδή ειχε περίοδο 2 φορές τον προηγούμενο μήνα οπως λες μάλλον για αυτό κι όλας. Πόσο χρόνων είναι?
Πες της να κάνει ένα τεστ εγκυμοσύνης για καλο και για κακό κάτι απλο είναι ετσι κι αλλιώς
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138318 από Σεφ123 στις 03 Δεκεμβρίου 2016, 9:25μμ

Σεφ123

μέλος από: 29/11/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Τελικά έκανε το τεστ και βγήκε αρνητικό αλλά ακόμα δεν της έχει έρθει περίοδος , δεν ξέρω αν έχει σημασια αλλά το έκανε απόγευμα το τεστ ...
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #138341 από chronus στις 09 Δεκεμβρίου 2016, 4:15πμ

chronus

Εικονίδιο
μέλος από: 22/9/2016
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αφού έκανε το τεστ και βγήκε αρνητικό, δεν είναι έγκυος. Δεν έχει σημασία τι ώρα το έκανε, αρκεί να έχουν περάσει κάποιες μέρες από την ύποπτη επαφή. Η καθυστέρηση, γενικά, δεν οφείλεται μόνο σε εγκυμοσύνη. Υπάρχουν και άλλες αιτίες, ακόμα και το άγχος! Αν η καθυστέρηση συνεχίζεται, προτείνω να δει το γυναικολόγο της. Αν της ήρθε τελικά, προτείνω να περιμένει να δει πότε θα της έρθει και τον επόμενο μήνα (αν φυσικά δεν έχουν εμφανιστεί άλλα ενοχλήματα ή συμπτώματα στο χρονικό αυτό διάστημα). Αν και τον επόμενο μήνα έχει καθυστέρηση, πρέπει οπωσδήποτε να πάει στο γυναικολόγο της!

Υ/Γ: Όταν αποφασίζουμε να κάνουμε σεξ χωρίς προφυλακτικό, εκτός από τα μέτρα που πρέπει να παίρνουμε για την αποφυγή ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης, πρέπει να είμαστε σίγουροι ο ένας για τον άλλο, ότι δεν υπάρχουν σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα ή μεταδοτικά μικρόβια γενικά. Σε περίπτωση αμφιβολίας για την υγεία τού άλλου, μετά από ύποπτη επαφή, είναι αυτονόητο ότι πηγαίνουμε στο γιατρό!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login