Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ζουγανέλης να ξεσκίζει το μουσικό σήμα του Mega Channel με μπουζούκι και μπαγλαμά.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #65793 από johnny walker στις 04 Σεπτεμβρίου 2010, 12:00πμ

johnny walker

Εικονίδιο
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
θα ηθελα να σας ρωτησω βρε παιδια αν ντρεπεστε ή οχι να ειστε γυμνοι μπροστα σε καποιον(φιλο, γονεα, αδελφο, ξαδερφο).Εγω παντως πολυ.Τρεμω στην ιδεα να με δει καποιος γυμνο,δεν ξερω πραγματικα πως θα αντιδρασω, που να κρυφτω.Μηπως στο μελλον θα εχω το θαρρος?(ειμαι 16 και αγορι).Μηπως οφειλεται στο γεγονος οτι νιωθω αβολα με το σωμα μου?Τί να κανω για να το ξεπερασω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #65822 από Σηπτικό Βόδι στις 04 Σεπτεμβρίου 2010, 9:09μμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Είναι θέμα ταμπού. Οι περισσότεροι Έλληνες κατατάσσουν όχι τον γυμνισμό, αλλά το να είσαι γυμνός μπροστά σε άλλους στην κατηγορία ταμπού, όπως είναι σε άλλες χώρες ο αυνανισμός. Φαντάσου όμως, είναι άνθρωποι που ζουν με τον γυμνισμό και έχουν εξοικειωθεί με το σώμα τους, και ούτε φοβούνται ούτε τίποτα. (Δε λέω βέβαια ότι είμαι ένας απ' αυτούς, γιατί είπαμε: ο μέσος Έλληνας είναι ζώο και παλαιών αρχών.)

Η μεγαλύτερη ειρωνεία δε, είναι ότι στην αρχαία Ελλάδα το να είσαι γυμνός (στην καθημερινότητά σου γενικότερα) ήταν απ' τα πιο φυσικά πράγματα, και τώρα έχει γίνει "προσβολή της δημόσιας αιδούς". Είναι άλλο θέμα αυτό αλλά το έβαλα για να καταλάβεις.

Σίγουρα οφείλεται στο γεγονός ότι νιώθεις άβολα με το σώμα σου, ενώ δε θα 'πρεπε. Δε λέω βέβαια να το παίζεις άνετος χωρίς να είσαι, απλά κοντά σε συγγενείς δεν είναι κάτι το ΤΟΣΟ τραγικό αν σε δουν γυμνό, ούτε ναρκωτικά σε βλέπουν να παίρνεις ούτε να προσπαθείς να φυτέψεις μπονσάι στο σαλόνι του megasnake, προς θεού!

Για να το ξεπεράσεις τώρα, δε μπορώ να σου πω "κυκλοφόρα γυμνός όλη μέρα και θα συνηθίσεις", απλά να μην το φοβάσαι τόσο πολύ μη σε δει κάποιος γυμνό και του δίνεις τις διαστάσεις προβλήματος που στο κάτω κάτω δεν αξίζει να έχει κιόλας. Δεν υπάρχει απ' όσο γνωρίζω βέβαια κάποιου είδους άσκηση για να σταματήσεις να το αισθάνεσαι σαν κάτι κακό, απλά αν τύχει ποτέ και γίνει προσπάθησε να είσαι φυσιολογικός.

Τέλος, πιστεύω ότι αυτό -όπως και άλλα τέτοια θέματα- είναι όλα μες το κεφάλι μας. Αν ξεκαθαρίσουμε και συμφωνήσουμε με τον εαυτό μας ότι δεν είναι κάτι κακό τότε δε θα μας ενοχλεί αν/όταν συμβεί. Και αυτό ισχύει και για το να είσαι γυμνός αλλά και για ό,τι άλλο απασχολεί τον κόσμο. Αυτά.

Ελπίζω να βοήθησα,
Άρης.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #65823 από boy-19 στις 04 Σεπτεμβρίου 2010, 9:20μμ

boy-19

Εικονίδιο
μέλος από: 29/8/2010
μηνύματα: 56 αποδεκτές 0
Λοιπον, για να το ξεπερασεις θα φοναξεις την μαμα σου στο δωματιο θα της πεις να κλισεις τα ματια και θα κατεβασεις το παντελονι σου(και το εσωρουχο) και θα της πεις να ανοιξει τα ματια... (ειχα το ιδιο προβλημα και το δοκιμασα αλλα εγω ειχα βαλει και μουσικι που κανουν στριπτιζ απο τοτε δεν εχω καπιο προβλημα)



Υ.Γ. η μανα μου δεν ειχε προβλημα
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #65827 από plhgwmenh στις 04 Σεπτεμβρίου 2010, 10:18μμ

plhgwmenh

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/12/2009
μηνύματα: 115 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

εσενα δεν ειχε του παιδιου κατα 99,9% θα εχει...εξαλλου αν του πει κατι προσβλητικο δεν θα τον βοηθησει καθολου αντιθετως θα χειροτερεψει την κατασταση...για να το ξεπερασεις προσπαθησε σιγα σιγα να το ανακαλυπτεις κοιταζοντας σε σε καθρεφτη,να χαλαρωνεις,να σκεφτεσαι θετικα και να εισαι αισιοδοξος...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #65830 από johnny walker στις 04 Σεπτεμβρίου 2010, 11:59μμ

johnny walker

Εικονίδιο
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τις συμβουλες σας.Με εχουν ηδη βοηθησει αρκετα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #65831 από nathalie στις 05 Σεπτεμβρίου 2010, 12:35πμ

nathalie

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2008
μηνύματα: 106 αποδεκτές 0
Εμ ειναι και θεμα συνηθειας. Σκεψου πως οι αθλητες και οιχορευτριες αλλαζουν μαζι και κανουν μπανιο μαζι.Εμενα οι μισες μου φιλες ειναι αθλητριες και οι αλλες μισες ειναι χορευτριες,οποτε δεν εχω θεμα με τις φιλες μου.Επισης δεν ντρεπομαι ουτε την αδερφη μου και φυσικα ουτε το αγορι μου.
Θα σε συμβουλευα να μη δοκιμασεις αυτο με τη μανα σου, μαλλον θα σκεφτει οτι εχεις καποιο προβλημα και θα αρχισει να σε πρηζει και θα βρεθεις και σε ΠΟΛΥ δυσκολη θεση, φαντασου το μονο. Νομιζω πως οταν κανεις μια σοβαρη σχεση και προχωρησετε θα σου φυγουν τα κομπλεξ για χαρη αλλων ... πραγματων.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #65836 από afroula στις 05 Σεπτεμβρίου 2010, 2:13πμ

afroula

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/9/2010
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
και εγω εχω αναλογο προβλημα παρολο που ημουν αθλητρια για αρκετα χρονια...και ντρεπομαι μεχρι και στο αγορι μου να ειμαι γυμνη μηπως και δεν του αρεσει το σωμα μου αν και ειμαι λεπτη και τα σχετικα.γενικα δεν εχω κανενα προβλημα με το σωμα απλα ειναι στο μυαλο μου...!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #65861 από panosx στις 05 Σεπτεμβρίου 2010, 6:36μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
με εσορουχα no problem αλλα γυμνος λογικα νιωθεισ μια αμηχανια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #65864 από Πάνθηρας στις 05 Σεπτεμβρίου 2010, 8:34μμ

Πάνθηρας

Εικονίδιο
μέλος από: 5/9/2010
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Προσωπικά και εγώ ντρέπομαι να είμαι γυμνός μποροστά στους γονείς,φίλους κλπ εκτος από τον αδερφό μου βεβαια μιας και είμαστε δίδυμοι.Πιστεύω πως είναι απόλυτος φυσιολογικό.Δεν μπορείς να κανεις τίποτα για να το ξεπεράσεις όταν θα έρθει η ώρα στο μέλλον πιστεύω θα σου βγει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #65886 από Doctoras στις 06 Σεπτεμβρίου 2010, 12:48πμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Οχι δεν ντρεπομαι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login