Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Η Μαλβίνα Κάραλη στην τηλεόραση, να τρίζει συθέμελα το σκατοπολιτισμό σας.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Sex και περίοδος

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #88007 από constantinaa στις 27 Οκτωβρίου 2011, 1:48πμ

constantinaa

μέλος από: 27/10/2011
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά..
Θέλω την βοήθεια σας..

Πριν ανάμιση μήνα έκανα έρωτα για πρώτη φορά καθώς ήμουν παρθένα.. Είμαι 19 χρονών. . Πάνω στην ορμή ξεχάσαμε να βάλουμε προφυλακτικό, το ξέρω, βλακεία μας.. Ούτε 5 λεπτά δεν διάρκησε καθώς του πα να σταματησει αφου δεν εβαλε προφυλακτικο.. Ευτυχως δεν προλαβε να τελειωσει, ουτε καν να βγαλει υγρα.. εγω ομως φοβήθηκα πολύ και πήρα χάπι της επόμενης μέρας μετά απο 8 περίπου ώρες... Μετά από περίπου μια εβδομάδα είδα περίοδο, η οποία ομως δεν ήταν οπως τις προηγουμενες φορες (το αιμα ηταν πιο λιγο και διαρκησε μονο 3 μερες).. Τωρα επρεπε να αδιαθετησω πριν απο 8 μερες και ακόμα τίποτα.. Υπαρχει περίπτωση να είμαι έγκυος? Κατι παει λάθος..
Εντομεταξύ πριν 2 μήνες σταματησα την ληψη αντισυλληπτικων, τα επαιρνα για τα σπυρακια, ο γιατρος μου τα εδωσε..

Pleaseeee helpppppp ...
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #88008 από AmazonaToumpaLi στις 27 Οκτωβρίου 2011, 1:57πμ

AmazonaToumpaLi

Εικονίδιο
μέλος από: 26/10/2011
μηνύματα: 43 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δες απο αυτα που με λες..δεν υπαρχουν πολλες πιθανοτητες απλα οταν κανεις ερωτα για πρωτη φορα μετα η περιοδος σου ¨τρελαινετε για κανα δυο μηνες μεχρι να ξαναεπανελθει στα φυσιολογικα επισης και η διακοπη των αντισυλιπτικων παιζει ρολο..και εγω οταν εκανα ερωτα πρωτη φορα μετα απο δυο μηνες με ηρθε περιοδος..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88012 από constantinaa στις 27 Οκτωβρίου 2011, 4:32πμ

constantinaa

μέλος από: 27/10/2011
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0
Καταλαβαίνω πως ειναι φυσιολογικο αυτο που μου λες και μακαρι να ειναι ετσι γιατι αγχωθηκα παρα πολυ.. Και οταν μου ηρθε ηταν για πολυ λιγο σε σημειο που δεν μπορω να ειμαι σιγουρη αν αυτο ήταν περιοδος ή απλα το αίμα που βγαζεις για καποιες μερες μετα την πρωτη σεξουαλικη επαφή.. αλλα πάλι είχαν ήδη περάσει αρκετεσ μερες.. Δεν ξερω αν παιζει ρόλο οτι την προηγουμενη νυκτα καναμε παλι sex, αλλα ευτυχως με προφυλαξη..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88017 από AmazonaToumpaLi στις 27 Οκτωβρίου 2011, 12:08μμ

AmazonaToumpaLi

Εικονίδιο
μέλος από: 26/10/2011
μηνύματα: 43 αποδεκτές 0
Ακομα και απο το ανχος μπορει να σε καθυστερει..Επισης να εχεις στο νου σου οτι εγκυος μπορεις να μεινεις την 10-17 μερα του κυκλου σου μετροντας απο την πρωτη μερα που σε ηρθε η περιοδος..Επισης αφου επαιρνες αντισυλιπτικα γιατι δεν τα συνεχιζεις?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88034 από constantinaa στις 27 Οκτωβρίου 2011, 2:58μμ

constantinaa

μέλος από: 27/10/2011
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0
Τα αντισυλληπτικα τα επαιρνα για 3 χρονια περιπου για μια θεραπεια που εκανα για την ακμη και η γιατρος μου ειπε να τα σταματησω, γιατι κανονικα επρεπε να τα παιρνω μονο 2 χρονια..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88666 από constantinaa στις 08 Νοεμβρίου 2011, 3:24πμ

constantinaa

μέλος από: 27/10/2011
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0
Εχουν περασει 20 μέρες και ακομα να αδιαθετησω.. Ουσιαστικα εχω καθυστερηση τοσες μερες. Τι να κανω? Να παω να παρω ενα τεστ εγκυμοσυνης για να μου φυγει το αγχος? Ειναι φυσιολογικοο?
Pleaseeee help meee
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login