Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Προσπαθείς να μάθεις ένα μωρό να μιλάει κανονικά αλλά καταλήγεις να μιλάς εσύ μωρουδιακά
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Χάπι και εκσπερμάτωση μεσα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #55773 από MaRmO στις 14 Νοεμβρίου 2009, 5:10μμ

MaRmO

Εικονίδιο
μέλος από: 9/12/2008
μηνύματα: 314 αποδεκτές 0
Επειδη αναφερθηκε προσφατα ενα θεμα με την εκσπερματωση μεσα...θυμηθηκα ενα θεμα που ηθελα να γραψω εδω και κατι μερες...
με το αγορι μου λοιπον θελουμε παρα πολυ να ξανακανουμε αυτο το πραγμα...δηλαδη να εκπσερματωσει μεσα μου...τοτε βεβαια που εγινε ειχα περιοδο αλλα θελουμε να γινει κ χωρις να εχω περιοδο γιατι θα ειναι πολυ πιο ωραια...
σκεφτηκαμε λοιπον τι θα μπορουσαμε να κανουμε γι'αυτο...μου ειπε πως 2 φιλοι του το ειχανε κανει αυτο...κ πολυ απλα οι κοπελες τους πηρανε ενα χαπι που το παιρνεις μεσα σε 72 ωρες και ετσι δεν μενεις εγκυος...

δηλαδη ας πουμε γινεται για 2 μερες να το κανουμε οσες φορες θελουμε κ να τελειωσει μεσα μου και επειτα να παρω το χαπι εκεινο μετα μεσα στις 72 ωρες?
τι αλλο γνωριζετε γι'αυτο το χαπι???ειναι επικυνδυνο?μπορει να προκαλεσει καμια ζημια???ειναι σιγουρο το αποτελεσμα?

τα αντισυλιπτικα μηπως ειναι καλυτερα?δηλαδη που τα παιρνεις πριν γινει η επαφη ωστε να μην μεινεις εγκυος...αλλα ακουσα πως αυτα ειναι καπως πιο επικυνδινα...
φωτιστε με σας παρακαλω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55775 από loverboy στις 14 Νοεμβρίου 2009, 5:20μμ

loverboy

μέλος από: 14/11/2009
μηνύματα: 116 αποδεκτές 0
Μιλας για το χαπι της επομενης ημερας και θα πρεπει να ξερεις πως δεν σε διασφαλιζει με τιποτα! ειναι απλα μετρο εκτακτης αναγκης. Αν θελεις το αγορι σου να χυνει μεσα σου θα πρεπει να παρεις το κανονινο αντισυλληπτικο χαπι! Δεν εχεις καποια φιλη που παιρνει για να σου πει;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55782 από VeTeRaNoS στις 14 Νοεμβρίου 2009, 6:37μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Το χάπι της επομενης μέρας δεν είναι καραμέλα!!είναι για ώρα ανάγκης διότι αν το παίρνεις συνεχεια μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα το ιδιο και τα αντισυλληπτικά...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55783 από MaRmO στις 14 Νοεμβρίου 2009, 6:41μμ

MaRmO

Εικονίδιο
μέλος από: 9/12/2008
μηνύματα: 314 αποδεκτές 0
ναι το ξερω αυτο αλλα θελουμε πολυ να το κανουμε αυτο και εννοειτε πως δεν θα το κανουμε συνεχεια απλα θα ερθει τωρα τα χριστουγεννα να με δει και θα κατσε κατι μερες οποτε μεσα σε αυτες τις μερες θελουμε να γινει...δε προκειτε δηλαδη να παιρνω συνεχεια αντισυλληπτικα...ειπαμε...μια 2 φορες...απλα θελω να ξερω τους κινδυνους...επισης...που μπορω να βρω για να το αγορασω?κ μηπως ξερετε ποσο κοστιζει??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55784 από Webmaster στις 14 Νοεμβρίου 2009, 6:54μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Για να κάνεις δουλειά με τα χάπια πρέπει να τα ξεκινήσεις τουλάχιστον 7-8 μέρες πριν την επαφή και να τα συνεχίσεις για τουλάχιστον 8-10 μέρες μετά. Επίσης αυτό που θες να κάνεις, ναι υπάρχει περίπτωση να αποτύχει και να μείνεις έγκυος.

Το χάπι της επόμενης μέρας, αντίθετα με ό,τι λένε πολλοί, δεν είναι έκτρωση. Είναι όμως βαρύ στον οργανισμό και δεν κάνει για αντισύλληψη ρουτίνας.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55785 από VeTeRaNoS στις 14 Νοεμβρίου 2009, 7:01μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Κανονικά πρέπει να πας σε έναν γυναικολόγο να σου πει πια αντισυλληπτικά πρέπει να πάρεις...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55786 από loverboy στις 14 Νοεμβρίου 2009, 7:07μμ

loverboy

μέλος από: 14/11/2009
μηνύματα: 116 αποδεκτές 0
Μονο ο γυναικολογος μπορει να πει σιγουρα τι πρεπει να κανεις! Μην ακους αποψεις απο οποιονδηποτε αλλον (βαζω και μενα μεσα φυσικα!)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55839 από MaRmO στις 16 Νοεμβρίου 2009, 8:16μμ

MaRmO

Εικονίδιο
μέλος από: 9/12/2008
μηνύματα: 314 αποδεκτές 0
δεν καταλαβα βασικα τι ειπες...ποια μπιχλιαρα??ποιος να χυνει μεσα της???κ ποιος να το αντεχει???

επισης webmaster εμαθα σημερα πως και καλα προκαλουν καρκινο τα αντισυλληπτικα και πως αμα τα παιρνεις συνεχεια μπορεις να τον παθεις...ενω αμα παρεις ας πουμε μερικες φορες στην ζωη σου ειναι ενταξει δεν θα παθεις καμια σοβαρη ζημια...επισης ναι...ακουσα πως το χαπι της επομενης μερας ειναι παρομοιο με την εκτρωση και ενιωσα ασχημα...καλυτερα μου φαινονται τα αντισυλληπτικα...θα ενδιαφερθω και απο αλλους και θα σας ενημερωσω σε περιπτωση που ενδιαφερει και καποιον αλλον..παντως αν εχει καποιος αλλος καμια παραπανω πληροφορια απο αυτες που μου εχουνε δωσει ειναι ευπροσδεκτη...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55846 από loverboy στις 16 Νοεμβρίου 2009, 11:47μμ

loverboy

μέλος από: 14/11/2009
μηνύματα: 116 αποδεκτές 0
Θα γινω κουραστικος Marmo αν ξαναπω πως το "ακουσα" "μου ειπαν" κ.λπ. δεν αποτελει εγκυρη αποψη;
Η λυση στο προβλημα ειναι απλη: Γυναικολογος!!!
Παρολα αυτα, επειδη εχω ψαξει λιγο το θεμα. Ειναι μυθος πως παθαινεις καρκινο με το χαπι - αυτα συνεβαιναν παλια, οταν κυκλοφορουσαν βαρια χαπια. Πλεον υπαρχει μεγαλη ποικιλια αναλογα με την περιπτωση. Πιστευει κανεις πως ο γιατρος θα σου δωσει κατι που θα σε σκοτωσει;;;;;;
Υπαρχουν φυσικα περιορισμοι, οπως το καπνισμα, αλλα για ολα αυτα θα σε ενημερωσει ο γιατρος και οχι καποιος ασχετος.
Αληθεια, ειναι τοσο απλα τα πραγματα....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55849 από DjBasile στις 17 Νοεμβρίου 2009, 12:10πμ

DjBasile

Εικονίδιο
μέλος από: 3/9/2004
μηνύματα: 23 αποδεκτές 0
Εγώ γιατρός δεν είμαι για να σου πω τις επιπτώσεις που έχει το χάπι εκτάκτου ανάγκης. Ο γυναικολόγος σου μπορεί να σου πει για τις αλλαγές στις ορμόνες σου και την αποσταθεροποίηση του κύκλου σου. Επίσης, ο οργανισμός σου είναι καθαρά δικό σου θέμα και δε μπορεί κανείς να σε αποτρέψει από τα χάπια αν αυτό θες πραγματικά.

Αλλά με τέτοια νοοτροπία, να βλέπεις δηλαδή τα χάπια αυτά σαν καραμέλες και σαν ασπίδα για απερίσκεπτο σεξ, σε βλέπω σύντομα να μπαίνεις χειρουργείο. Και δεν θα είναι για καλό.

Για να μη χτυπάς το κεφάλι σου στο τοίχο, μικρή είσαι ακόμα, βγάλε αυτές τις ιδέες απ'το μυαλό σου και πείσε τον εαυτό σου και το φίλο σου να είστε πιο προσεκτικοί.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login