Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Εσείς οι άνθρωποι, είστε όλοι ίδιοι.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Περιτομή Απορίες.

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #163025 από Llull στις 09 Δεκεμβρίου 2022, 5:43μμ

Llull

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2022
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Φίλε καλησπέρα και πάλι. Έκανα την επέμβαση 05/12 και ακόμη εγώ μια μεγάλη ευαισθησία στην βάλανο, τόσο μεγάλη που δεν μπορώ καν να φορέσω βρακί. Όταν φοράω έχω έντονες ενοχλήσεις σε κάθε κίνηση οπότε το αποφεύγω. Το θέμα είναι πως για αυτό τον λόγο δεν έχω βγει ακόμη από το σπίτι και θέλω να ρωτήσω πόσες μέρες θα διαρκέσει ακόμη αυτό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163028 από Panos888 στις 10 Δεκεμβρίου 2022, 10:00πμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0
Καλησπέρα. Είσαι πολύ φρέσκος ακόμα. Ο,τι νοιώθεις είναι απόλυτα φυσιολογικό.

Σκέψου ότι εγώ την έκανα 15 Σεπτεμβρίου, δηλ. κοντεύω 3μηνο κ ακόμα άνετος δεν είμαι. Ειδικά στο μηχανάκι νοιώθω ενόχληση.

Υπολόγιζε στον μήνα ότι θα είσαι σε ανεκτά επίπεδα. Δυστυχώς η λέξη κλειδί είναι η υπομονή.

Φαντάσου ότι ο γιατρός μου είπε ότι σε 6 μήνες επανέρχεται εντελώς και η κλινική εικόνα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163029 από Llull στις 10 Δεκεμβρίου 2022, 10:41πμ

Llull

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2022
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Λες για 3 μήνες και με άγχωσες τώρα. Εμένα μου είπε πως πάνω στον μήνα θα είναι όλα φυσιολογικά και δεν θα έχω ενοχλήσεις. Έχω κάποιες ερωτήσεις. Το σεξ μετά από 4 βδομάδες που λένε πως είναι καλό να περάσουν είναι φυσιολογικό ή επώδυνο; Άνετος ισχύει πως θα μπορώ να περπατάω στις 10-15 μέρες; Επίσης, ο αυνανισμός είναι οκευ μέγα από 3 βδομάδες ή θέλει περισσότερο;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163030 από Panos888 στις 10 Δεκεμβρίου 2022, 3:47μμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0
Ένα μήνα μου έλεγε και εμένα και πράγματι είσαι μια χαρά, δε διαφωνώ, αλλά στο 100% σε καμία περίπτωση, τουλάχιστον σε ο,τι αφορά εμένα.

Το sex καλό είναι να γίνει με λιπαντικό. Εγώ τουλ. αυτό έκανα και στις 5 εβδομάδες. Αλλά ναι, στις 4 εβδομαδες μου είπε και ο δικός μου γιατρός είναι οκ.

Σε 20-25 ημέρες από τη στιγμή τις επέμβασης σίγουρα θα περπατάς άνετα.

Αυνανισμός, προσωπική άποψη, όχι πριν φύγουν εντελώς όλα τα ράμματα. Αλλιώς θα τα σπάσεις και δεν είναι καλό.

Ξέρω, σε πακετώνω αλλά θα το ξαναπώ, θέλει υπομονή._
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163033 από Crab στις 12 Δεκεμβρίου 2022, 10:29πμ

Crab

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2022
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Και εγω μπορω να επιβεβαιώσω ότι ειμαι ήδη 1.5 μήνα απο την επέμβαση και ακόμα δεν ειμαι 100% φυσιολογικός.
Ειδικότερα στο σεξ ακόμα "παλεύω" να βρω τα πατήματα μου.
Ήταν απλή επέμβαση αυτη που κάναμε σε ιατρικά επίπεδα αλλα οχι τόσο απλή όσο ελεγαν οι περισσότεροι...τουλάχιστον για εμενα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163035 από Llull στις 14 Δεκεμβρίου 2022, 4:21πμ

Llull

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2022
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Καλησπέρα, είμαι στην 9η μέρα και τα πράγματα πηγαίνουν κάπως καλύτερα. Περπατάω πιο άνετα (με γάζα στο πέος) και έχει αρχίσει να φεύγει το πρήξιμο αλλά η ευαισθησία παραμένει σε υψηλό επίπεδο θα έλεγα. Ελπίζω όλη η διαδικασία να μην πάρει πάνω από 1 μήνα που με προετοίμαζαν όλοι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163077 από Llull στις 31 Δεκεμβρίου 2022, 4:07πμ

Llull

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2022
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Καλημέρα και ελπίζω να έχετε μια υπέροχη χρονιά.
Πέρασαν 26 μέρες από την επέμβαση. Τα ράμματα δεν έχουν φύγει όλα ακόμη, ενώ μόλις χθες βγήκα πρώτη φορά από το σπίτι χωρίς γάζες. Η ευαισθησία στην βάλανο έχει υποχωρήσει αρκετά αλλά παραμένει ακόμη το πρήξιμο εκεί που έγινε η τομή και είναι το μόνο που με ενοχλεί στο περπάτημα. Είναι φυσιολογικό μετά από τόσες μέρες να υπάρχει ακόμη αυτό το τεράστιο πρήξιμο; Έχει αρχίσει να με ανησυχεί αρκετά αυτό το γεγονός. Να σημειωθεί ότι αυνανισμό ξεκίνησα στις δύο βδομάδες αλλά σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς (κάθε 4-5 ημέρες). Δεν έχω καμία ενόχληση με τις στύσεις πάντως.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163116 από Llull στις 06 Ιανουαρίου 2023, 11:34πμ

Llull

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2022
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Ρε παιδιά ένα μήνα μετά την περιτομή είναι φυσιολογικό να μην έχουν φύγει τα ράμματα; Δεν έχω κάποια δυσκολία στην καθημερινότητα μου πέρα από κάποιες μικροενοχολήσεις αλλά έχω αρχίσει να αγχώνομαι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163117 από Panos888 στις 06 Ιανουαρίου 2023, 3:28μμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Llull@06 Ιανουαρίου 2023)
Ρε παιδιά ένα μήνα μετά την περιτομή είναι φυσιολογικό να μην έχουν φύγει τα ράμματα; Δεν έχω κάποια δυσκολία στην καθημερινότητα μου πέρα από κάποιες μικροενοχολήσεις αλλά έχω αρχίσει να αγχώνομαι.


Καλησπέρα. Ο μήνας από όσο θυμάμαι είναι το όριο όπου τα ράμματα θα πρέπει να έχουν φύγει.

Δεν είναι τίποτα. Πες το στον γιατρό σου, και πιθανότατα θα σου πει να περάσεις από το ιατρείο του για να σου τα βγάλει εκείνος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #163121 από Xrismakk στις 07 Ιανουαρίου 2023, 9:33μμ

Xrismakk

Εικονίδιο
μέλος από: 7/1/2023
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα, έκανα και γω περιτομή πριν από 4 μέρες απλά παρατηρώ μια έντονη ξηρασία στην περιοχή του πέους.Ειναι φυσιολογικό αυτό;
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login