Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Οι παίζοντες το πουλάκιν τους, δεν πάνε στον Παράδεισον (αν δεν μου δείξουν ιδιαιτέρως πώς το κάνουν).
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Με αγαπαει?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138222 από Jesika1514 στις 16 Νοεμβρίου 2016, 6:26μμ

Jesika1514

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2016
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Το αγόρι ειναι ντροπαλό και δεν δείχνει τα συναισθήματα.
Όταν έχει κενό περνάει και κάθεται έξω απο το παράθυρο και κοιτάει πρός την μεριά μου και οταν γύρισα αλλού ή φίλη μου είπε οτι ακομα κοιτούσε αλλα μετα μιλούσε με τον κολλητό του που ειναι στην τάξη μου. Στο πάρτυ για τις απόκριες ειχα ντυθεί άγγελος και οι φιλες μου μου είπαν οτι ειμαι πολύ ωραία. Και αυτος με έβλεπε και περπατούσε και σκόνταψε επειδή δεν έβλεπε που παταγαι..Οταν έλειπα οι φίλες μου μου ελεγαν οτι ρώταγε γιατί λείπω και μετα ηταν λίγο στεναχωρημένος τις μέρες που έλειπα και δεν είχε όρεξη για τίποτα. Νιώθω αμυχανα μπροστά του και νομίζω και αυτός επειδή μιλάει σε όλες μου τις φίλες εκτός απο μένα που αποφευγει να με κοιτάξει όταν του μιλάω μαζί με τίς φιλες μου ενω οταν καθομαι εγω σε ενα παγάκι αυτος κάθεται απέναντί σε ένα αλλο ή εκει κοντα και με καρφώνει με το βλέμα του.Ενω παλιά έπαιρνε αλλο δρόμο για το σπίτι του τώρα παίρνει τον ίδιο δρόμο με εμένα και λεέι καλημέρα ενώ στο σχόλασμα πάει τούς φίλους του μεχρι την εξώπορτα του σχολείου μετά έρχεται στο ιδιο δρόμο με εμάς και λέει καλο μεσημέρι. Μια φορά είπε σε όλες κόλλα πέντε και σε μένα κόλλησε πέντε στο τέλος και μου είπε καλό μεσημέρι
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #138223 από GiannakosBAcK στις 17 Νοεμβρίου 2016, 1:00μμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Το αγαπάει δεν είναι ο καταλληλότερος όρος στην κατάσταση που μας περιγράφεις αν και δεν έχει κάποια συγκεκριμένη έννοια για τον καθένα εκδηλώνεται και είναι κάτι διαφορετικό αλλά γενικότερα είναι κάτι βαθύ μπορεί να πεις ότι τον ενδιαφέρεις ή ότι σε γουστάρει και ναι από τα λεγόμενα σου σίγουρα δείχνει σημάδια ότι θέλει να σε πλησιάσει καθώς ΘΕΛΕΙ να είναι κοντά σου και αφού είναι λίγο ντροπαλός δώσε του κίνητρα να το ξεπεράσει σιγά-σιγά, αν και εφόσον ενδιαφέρεσαι και εσύ, η ίδια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138224 από Jesika1514 στις 17 Νοεμβρίου 2016, 4:55μμ

Jesika1514

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2016
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Ναι όμως μερικές φορές κάνει τον αδιάφορο και όταν τον ρώτησε μια φίλη μου που ειναι κολλητή του αν του αρέσει κάποια εκείνος απάντησε οχι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138225 από Jesika1514 στις 17 Νοεμβρίου 2016, 5:50μμ

Jesika1514

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2016
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0

Ναι όμως μερικές φορές κάνει τον αδιάφορο και όταν τον ρώτησε μια φίλη μου που ειναι κολλητή του αν του αρέσει κάποια εκείνος απάντησε οχι. Υπάρχει περίπτωση να μην του αρέσω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138227 από GiannakosBAcK στις 18 Νοεμβρίου 2016, 10:09πμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Αν είναι ντροπαλός τι απάντηση θα μπορούσες να περιμένεις τους ανθρώπους μην τους "κρίνεις" απ' τα λεγόμενα τους αλλά από τον τρόπο που μιλάνε τις εκφράσεις που παίρνουν πριν ή κατα την διάρκεια που μιλάνε(π.χ. υπάρχει δισταγμός?,σκέφτεται πολύ πριν μιλήσει?,έχει έκφραση απολογίας?κλπ..) όλα αυτά αλλά και άλλα δηλώνουν πράγματα.Αν ισχύουν όλα αυτά που έγραψες και δεν έκανε επειδή έτσι συμπεριφέρεται καθημερινά αλλά επειδή τον επηρέασες εσύ τότε σίγουρα τον ενδιαφέρεις.
Σκέψου εσύ πόσες φορές δίνεις απαντήσεις που δεν ισχύουν και ελπίζεις από τους άλλους να σε καταλάβουν και να κάνουν αυτό που θες.
Τέλος πάντων δεν αποκλείουμε την πιθανότητα να μην του αρέσεις αλλά αν όλα αυτά που είπες δεν είναι απλές συνήθειες του, σίγουρα του τραβάς την προσοχή και αυτό θα το καταλάβεις όταν θα μιλήσετε ή θα είστε κάπου μαζί κυρίως μόνοι, το πιθανότερο είναι να μην σου δείξει κάτι καθαρά και να κάνει τον αδιάφορο ίσως να μην σε κοιτάει καν, αλλά θα του αρέσει που είστε μαζί κι ας μη το δείχνει μη ξεχνάς ότι αν όντως είναι ντροπαλός όλα αυτά είναι επερχόμενα μέχρι να του περάσει αυτή η φοβία τού να εκφραστεί.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138229 από Jesika1514 στις 18 Νοεμβρίου 2016, 1:58μμ

Jesika1514

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2016
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Δεν τα κάνει καθημερινά αλλα μόνο μερικές φορές.Σήμερα κοιτούσε σε όλη την αυλή και μόλις με ειδε γύρισε αλλού το κεφάλι του και γέλαγε δυνατά και μίλαγε ολο κέφι στούς φίλους του.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138234 από GiannakosBAcK στις 19 Νοεμβρίου 2016, 10:23πμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Τι να πω.. ούτε ξέρω περισσότερα για την κατάσταση,ούτε είμαι ειδικός δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά κάτι ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε πάντα τι προσπαθεί να μας πει ο καθένας με τι γλώσσα του σώματος αλλά σίγουρα μπορείς να καταλάβεις κάποια πράγματα.Τέλος πάντων δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο εγώ αν εσύ από την πλευρά σου ενδιαφέρεσαι προσπάθησε να έρθετε πιο κοντά σαν άτομα η παρέες ώστε αργότερα να έρθετε πιο κοντά και να ξέρεις και να μην του αρέσεις τώρα τα συναισθήματα δημιουργούνται(εντάξει συνήθως υπάρχει μια έλξη ή κάτι με τη 1η ματιά,αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν αλλάζουν) είναι χημικές αντιδράσεις του εγκεφάλου μ'αυτό θέλω να σου πω ότι επειδή δεν αισθάνεται κάτι τώρα για σένα ίσως μετά από βόλτα μαζί να νιώθει κάτι διαφορετικό ίσως και όχι στο χέρι σας είναι.
*Μπορεί να λέω και μαλακίες κάνε ότι νιώθεις εσύ με τον τρόπο που πιστεύεις εσύ ότι είναι καλύτερος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138235 από Jesika1514 στις 19 Νοεμβρίου 2016, 10:36πμ

Jesika1514

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2016
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστώ με βοήθησες ειλικρινά πολύ και ευχαριστώ που μου απάντησες στις ερωτήσεις μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138293 από Jesika1514 στις 28 Νοεμβρίου 2016, 2:13μμ

Jesika1514

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2016
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Του έδειξα οτι μου αρέσει με πράξεις αλλα δεν του το έχω πεί όμως τώρα έχει συνέχεια την μάτια του πάνω μου και δεν γυρνάει αλλού το κεφάλι του οταν τον βλέπω εγω. Άσε που τώρα ειναι μία δυο εξω απο την τάξη μου και δεν φεύγει έχει κανει και απουσία όταν είχα εγώ κενό μόνο για να κάτσει κάτω με τούς φίλους του και να μάς ζητήσουν να παίξουμε κυνηγητό με αυτούς εμείς δεχτήκαμε και οι φίλες μου με άφηναν εμένα να τον κυνηγάω και αυτός μετα με κυνηγούσε εμένα και πήγαινε συνέχεια αυτός φυλακή όταν ήμουν μέσα για να φυλάει και είναι πολύ ψηλός γιά να του ξεφύγω. Όταν όμως με καρφώνει με τα μάτια του τα μπλέ και μου λεέι να μην κάνω ζαβολιά κοκκινίζω και αυτός γελάει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138308 από Jesika1514 στις 30 Νοεμβρίου 2016, 8:05μμ

Jesika1514

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2016
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Μια φορά που έλειπα στο φροντιστήριο αγγλικών μια φίλη μου είπε στην αδελφή μου οτι το αγόρι που μου αρέσει του αρέσει ένα κορίτσι απο το φροντιστήριο και την καρφώνει συνέχεια με την μάτια του και επέμενε στην αδελφή μου να μου το πεί δεν ξέρω αν πήγαινε γιά μενα αλλα η για καμια αλλη . Στο φροντιστήριο ποτέ ποτέ κοιτάει ή κοιτάει με την άκρη του ματιού του πρός εμένα ακόμα κι αν του μιλάω δεν μιλάει και τόσο και δεν μπορώ να του πιάσω την κουβέντα. Ασε που μου πέρνει ποτέ την θέση μου και αναγκάζομαι να κάτσω στην δικιά του και ποτέ κάθομαι στην δικιά μου αυτός κάθεται στην δικια του. Και μόλις φεύγω επειδή δεν έχουμε τίς ίδιες ώρες τον βλέπω να κοιτάει πρός την μεριά που φεύγω. Το διαπίστωσα γιατι μόλις κατεβενα τίς σκαλες αυτός με είχε καρφώσει με το βλέμα του και δεν το έβγαλε μέχρι που του είπε ο φίλος του κάτι και γύρισε το κεφάλι και μετά παλι σε μένα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login