Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Οι παπαροκάδες σε συναυλία και στην έξοδο πάγκος με εικονάκια και μπουκαλάκια αγιασμό
Σάββατο, 20 Απριλίου

Όταν τον βλέπω κολλάω!!!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138731 από AthinaKr στις 20 Φεβρουαρίου 2017, 3:48μμ

AthinaKr

μέλος από: 20/2/2017
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Εδώ και καιρό συχνάζω σε ένα τσιπουραδικο με την παρέα μου στην πόλη όπου σπουδαζω. Το παιδί (30 ετών) που έχει το μαγαζί που έχει το συγκεκριμένο μαγαζί κάνει συνέχεια περίεργες κινήσεις προς εμένα αλλά όχι ξεκάθαρες και με τον καιρό άρχισε να μου αρέσει πολύ. Παρόλο λοιπόν που είμαι επικοινωνίακη,γενικά η ψυχή της παρέας και είχα πολλές εμπειρίες μπροστά του κολλάω. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα ούτε να φλερτάρω ούτε να μιλήσω με κάποιον. Αλλά εδώ και πόσο καιρό ενώ μου αρέσει μόλις έρχεται κοντά μου γίνομαι άλλος άνθρωπος και ενώ πολλές φορές μου έχει μιλήσει εγώ δεν μπορούσα να του απαντήσω. Είναι πρωτοφανές αυτό που συμβαίνει!!! Και από κοινό μας φίλο μαθαίνω ότι ρωτάει για μένα αλλά και πως είναι ντροπαλός . Δεν ξέρω πως να τον προσεγγίσω γιατί κάθε φορά δείχνω ότι δεν ενδιαφέρομαι και κάνει και αυτός πίσω. Πως διορθώνεται η κατάσταση χωρίς να εκτεθώ;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138744 από Jesika1514 στις 24 Φεβρουαρίου 2017, 5:45μμ

Jesika1514

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2016
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
                 Αναγνώρισε την αμηχανία.
Είναι ακόμα πιο αποτελεσματικό αν το κάνεις με χιούμορ.
               Κάνε μια δήλωση κατανόησης
Κάτι άλλο που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να αντιμετωπίσεις την αμηχανία είναι μια δήλωση του τύπου
«Μου φαίνεται ότι αισθάνεσαι λίγο άβολα. Μάλλον δεν έχεις συνηθίσει άνδρες να σε πλησιάζουν συχνά ε;»
και απλά συνεχίζεις την συζήτηση από εκεί.
                      Άλλαξε θέμα συζήτησης
Ένας από τους λόγους που δημιουργείται αμηχανία είναι όταν ξεκινάς ένα θέμα συζήτησης και κυριολεκτικά το εξαντλείς σε τέτοιο βαθμό μέχρι που κανένας από τους 2 να μην έχει να πει κάτι άλλο. Μόλις καταλάβεις ότι συμβάινει κάτι τέτοιο μην πανικοβληθείς απλά άλλαξε θέμα. Ο διάλογος χρειάζεται να βγαίνει αβίαστα και να τον κατευθύνεις σε θέματα που γουστάρεις να μιλάς και εξυπηρετούν και τον σκοπό σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login