Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που επιτέλους ήρθε και στην Ελλάδα η πρώτη σερβιέτα με φτερά. Ως τότε είχαν σερβιέτες που έφευγαν μέσα στο δίωρο και γίνονταν χάλια
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Απο αγνωστος, αυτος που χρειαζομαι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138759 από carmella στις 27 Φεβρουαρίου 2017, 6:45μμ

carmella

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/2/2017
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Καλησπερα, μπορει το κειμενο να ειναι μεγαλο αλλαειναι σημαντικο:


Πριν απο ενα χρονο γνωρισα σε ενα παρτυ της σχολης ενα παιδι που ηταν στο τελευταιο ετος κι γω ημουν στο πρωτο, δεν τον ηξερα μεχρι τοτε αλλα μετα καταλαβα οτι και αυτος και η παρεα ειναι πανω-κατω 'πεφτουλες'.. Μου την επεσε λοιπον κι εμενα σε εκεινο το παρτυ αλλα εκτος του οτι δεν μου αρεσε φοβηθηκα και λιγο γιατι δεν ημουν και πολυ εμπειρη τοτε.. Μετα απο το παρτυ οποτε μας εβλεπε αυτος και ο φιλος του πηγαιναν και μας μιλαγαν αλλα εμεις τους ειχαμε παρει απο κακο ματι ειδικα εγω αυτον, μια απο τις φορες που ειχαν ερθει να μας μιλησουν εκεινος μου ελεγε οτι δεν μπορει να με βγαλει απο το μυαλο του κλπ αλλα δεν το ελεγε με σοβαρο υφος κι ετσι κι εγω το πηρα στη πλακα..Ολο αυτο το στενο μαρκαρισμα συνεχιστηκε κι εγω τον απεφευγα τοσο που κατεληξε να με λεει και σνομπ :Ρ Απο ενα σημειο και μετα αρχισα να του μιλαω κανονικα και μετα απο καποιο καιρο αρχισα και να τον σκεφτομαι και να στεναχωριεμαι στην ιδεα οτι ειναι τελευταιο ετος και του χρονου θα φυγει..Το καλοκαιρι λοιπον λιγο καιρο πριν κλεισει η σχολη,τον ξαναειδαμε στη πλατεια με τη φιλη μου, μιλαγαμε και μου πεταγε και καποια προστυχα λογια και εγω τοτε του μιλησα αποτομα και εφυγα..Δεν τον ξαναειδα μεχρι που εκλεισε η σχολη... Τον σεπτεμβρη τον ξαναειδα τυχαια με τη φιλη μου σε ενα μαγαζι που ειχαμε παει να φαμε,ειχε ξαναρθει για να δωσει τα τελευταια μαθηματα, ηταν σε μια μεγαλη παρεα,καποια στιγμη ηρθε μας χαιρετησε και εκατσε στο τραπεζι μας και πανω στη κουβεντα αρχισα εγω να του τα χωνω για τον τροπο που μου ειχε μιλησει τοτε και αρχισαμε να τσακωνομαστε, στεναχωρηθηκε και μου ζητησε πολλες φορες συγνωμη και μου ειπε επισης οτι δεν ειναι ο χαρακτηρας που νομιζω εγω πως ειναι και να του δωσω μια ευκαιρια βγαινοντας μαζι του..του ειπα οτι μετα απο ολο αυτο θελω χρονο τελος παντων ανταλλαξαμε τηλ, με πηρε μετα απο κποιες μερες και κανονισαμε να βγουμε..Ηταν οντως πολυ ωραια, μου φερθηκε παρα πολυ καλα οσο ειμασταν στην καφετερια και μετα πηγαμε βολτα..Εβρεχε και καποια στιγμη με επιασε και με φιλησε..αυτο εγινε αλλες 2-3 φορες μεσα στη βολτα και οταν με αφησε σπιτι μου.. γενικα φερθηκε παρα πολυ καλα και ηταν πολυ τρυφερος μαζι μου..μου ξαναεστειλε να βγουμε αλλα δεν μπορουσα και βγηκαμε μετα απο αρκετες μερες οταν ξαναηρθε για τν πρακτικη του..Περασα και τοτε πολυ ωραια και μετα απο 2 μερες ηρθε σπιτι μου για φαγητο και μεσα σε ολα τα αλλα εγινε και το αναμενομενο..Αρκει μονο να πω οτι ηταν η πρωτη μου φορα, δν ειχα αφησει με κανεναν αλλον να γινει αυτο μονο με αυτον τον ανθρωπο ενιωσα οτι το ηθελα μαζι του και να πω ομως και οτι δεν εγινε καονικα γιατι ημουν αγχωμενη και αυτος δεν με πιεσε καθολου μου ειπε οτι δεν ειμαι ετοιμη δεν πειραζει και καποια αλλη φορα που θα ειμαι πιο χαλαρη θα συνεχζσουμε..Τελος παντων μετα συνεχισε να μου φερεται πολυ καλα και ηθελε να κατσουμε αγκαλια και ηταν πολυ τρυφερος μαζι μου ωσπου εφτασε η ωρα να φυγει και καταλαβα οτι μαλλον δεν θα τον ξαναδω, μετα τον πηρα τηλ να γυρισει πισω για να του δωσω κατι που ξεχασε και καλα και του εδωσα και κατι δικο μου να το εχει και αυτος μυ εφερε παγωτο και μου ειπε να του στελνω μυνηματα και να μιλαμε..Εγω επειδη ειχα τη σκεψη συνεεια οτι δεν με θελει και οτι αν του στειλω θα τον πριξω, εκανα 15 μερες να του στειλω και η συζητηση δεν κρατησε πολυ καθως εγω εκανα να παντησω στα δικα του μυνηματα μπρει και 1-2 μερες για να μην δειξω κολλημενη και επισης δεν απανταγα και με τροπο να συνεχιστει η κουβεντα..Θα πηγαινε στρατο και 2 μηνες αργοτερα μου ειχε πει οτι θα ξαναερθει για την ορκομωσια του.. Ενα βραδυ λοιπον πριν την ορκωμοσια τον πηρα τηλ με τη δικαιολογια οτι εμαθα οτι την επομενη μερα ηταν η ορκομωσια του και ηθελα να του πω καλη επιτυχια. Μου ειπε λοιπον να παω να τον δω και οτι θ χαρει πολυ να με δει. Πηγα, με ειδε και χαρηκε πολυ και του εδωσα και ενα δωρο που του ειχα φερει, μετα μου ειπε να βγαλουμε φωτο και μτ εγω εφυγα αλλα δεν με καταλαβε..στο δρομο με πηρε τηλ και μου ειπε να ερθω σε μια καφετερια που θα πηγαιναν να τους κερασει ολους..πηγα κι εγω, μου φεροταν πολυ καλα μετα το ξαναειδα τυχαια πριν φυγουν με τους γονεις του κι ηρθε ν μου μιλησει, με αγκαλιασε και τοτε που δεν ηταν μπροστα ολοι οι υπολοιποι ηταν παλι πολυ τρυφερος μαζι μου και με κοιταγε στα ματια και το ενιωθα οτι ενιωθε και αυτος κατι..αλλα εφυγε..τα χριστουγεννα που γιορταζα με πηρε τηλ και του ειπα οτι θα ερθω στη πολη που ειναι και μου ειπε οτι θα εχει αδεια απο το στρατο κι να τον παρω τηλ να βγουμε..του εστειλε καποιες μερες πριν παω ποιες μερες θα ειμαι εκει και με πηρε τηλ και βγηκαμε για καφε..πανω στη κουβεντα με ρωτησε αν μου αρεσει κανενας απο τη σχολη ή γενικα αλλα απεφευγα να του απαντησω και επισης φερνοταν παραδειγμα μια φιλη του μου ανοιξε το θεμα για τις σχεσεις απο αποσταση και οτι αυτος τς βλεπει δυσκολες και επεμενε να μαθει τη γνωμη μου και εγω του ειπα οτι εγω πιστευω οτι δεν ειναι παντα τοσο δυσκολα..Μετα μου ειπε να παμε να μου γνωρισει τους φιλους τυ κι ετσι κι εγινε και στο δρομο για να παμε σε αυτος με πειραζε και μου ελεγε οτι με θελει κλπ αλλα εγω το επερνα στη πλακα γιατι κι υτος καπως ετσι το ελεγε..οι φιλοι του επρεπε να φυγουν και μειναμε με τη φιλη του που εχει σχεση απο αποσταση.. μιλησαμε για διαφορα θεματα ..οταν φυγαμε του ζητησα αν μπορει να με παει μεχρι τη σταση και στο δρομο του ελεγα ευχαρσιτω και του ζητουσα συγνωμη που μπαινει στον κοπο να με πηγαινει εμενα μεχρι τη σταση και εκει μου ειπε οτι αν δεν ηθελε δεν θα το ειχε κανει και οτι ειναι εκει και με πηγαινει γιατι το θελει απο μονος του, και μετα αρχισε να με πειραζει παλι αλλα φτασαμε στη σταση, τον αγκαλιασα και του ειπα οποτε ερθει αθηνα να με παρει κλπ Μετα απο καποιες μερες εγω θυμομομυν οτι ειχε τα γενεθλια του και του εστειλα μυνημα και μου ξαφωιαστηκε που το θυμομουν και του ειπα οτι μου το ειχε πει και οτι εχω καλη μνημη..Και εκλεισε εκειιι.. Θελω να μου πειτε τι πιστευετε απο ολα αυτα οτι νιωθει για μενα και τι να κανω απο εδω και περα γιατι ιναι πραγματικα πολυ σημντικος για μενα κι αν εχω κανει καπου λαθος θελω νσ το ξερω γιατι δεν θελω να τον χασω..
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #138763 από ha.sta στις 28 Φεβρουαρίου 2017, 12:40μμ

ha.sta

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2016
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Απο αυτα που διαβαζω φανταζομαι πως εκεινος σε θελει απλα θα φοβατε να κανει σχεση απο αποσταση γιατι δυστυχως τις περισσοτερες φορες δεν εχει καλο τελος και δεν ειναι ωραιο να τσακωνεσαι με καποιον και να μην μπορειτε να μιλησετε ενω κοιτατε ο ενας τον αλλον, και γενικα ολη η φαση αλλιωνεται αρκετα οταν υπαρχουν χιλιομετρα στη μεση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login