Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δεν πίνουμε ποτέ καφέ νωρίς το πρωί γιατί θα μας κρατήσει ξύπνιους ως το μεσημέρι.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Αρνείται να πάρει φάρμακα. Τι κάνω?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138804 από HunyerGirl στις 07 Μαρτίου 2017, 9:43μμ

HunyerGirl

μέλος από: 7/3/2017
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Παιδιά εκπέμπω sos. Είμαι 22 ετών και ο φίλος μου είναι 44. Τον τελευταίο καιρό του έχουν πέσει πολλά προβλήματα μαζεμένα και έχει πολύ άγχος. Στο μεταξύ με κρατάει σε απόσταση. Δεν τον βλέπω όσο θα ήθελα και δεν μιλάμε αρκετά στο τηλ. Την προηγούμενη εβδομάδα ανέβασε πολύ πίεση και μάτωσε υπερβολικά η μύτη του. Πήγε στο νοσοκομείο και ο γιατρός του είπε να μην αγχώνετε, να μην κουράζετε, να προσέχει τη διατροφή του, και να παίρνει κάποια φάρμακα. Αμέσως πέταξε τη συνταγή του γιατρού και δεν θέλει να παίρνει τα φάρμακα για την καρδιά γιατί έχει πρόβλημα στύσης. Εχθές κάναμε έρωτα και ένιωθα την καρδιά του να χτυπάει πέρα απ το φυσιολογικό. Με τρόμαξε πολύ. Όταν του έκανα συζήτηση για τα φάρμακα παραλίγο να τσακωθούμε. Δεν ξέρω τι να κάνω μαζί του. Κάνει σαν μωρό. Επιπλέον δεν μπορώ να είμαι συνέχεια εκεί γιατί σπουδάζω. Βοήθεια. Κοντεύω να τρελαθώ. Φοβάμαι μην μου πάθει κάτι χειρότερο. Τι να κάνω????
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #138876 από DoraKou στις 28 Μαρτίου 2017, 12:23πμ

DoraKou

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2017
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

καθηστε σημερα αυριο οταν δεις ότι είναι στα high του και μίλα του απο καρδιας για το τι σκεφτεσαι... και βάλε και σαλτσες... ξεκίνα στο ασχετο μια συζήτηση κάπως ετσι καπως έτσι "Ξέρεις πόσο πολύ φοβάμαι ότι θα μου πάθεις κάτι?.. το ξέρεις ότι δεν κοιμάμε καθόλου γιατί σκέφτομαι αυτά που έχουν γίνει αυτές τις μέρες..." και υστερα ξεκίνα να του λές τις ανησυχίες σου ήρεμα και προπάθα να αγγιξεις "ευαισθητες χορδές" προσπάθα να τον ευαισθητοποιήσεις.. Μην του πεις τι πρέπει, αλλά πόσο φοβάσε για εκείνον
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login