Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πωλείται αλεξίπτωτο. Μεταχειρισμένο μόνο μια φορά, δεν άνοιξε καθόλου. Μικρός λεκές.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Μπερδεμα-περιεργες καταστασεις

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138813 από Grie09 στις 08 Μαρτίου 2017, 4:53μμ

Grie09

Εικονίδιο
μέλος από: 6/8/2016
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Καλησπερα αγαπητα μελη του φτου!Φετος ξεκινησα λυκειο και αυτο σημαινε νεες γνωριμιες, νεοι στοχοι... Ομως εγω Τα περιμενα ολα κανονικα. Κάπου εκεί όμως έπαθα αυτό που δεν πίστευα καλά καλά ότι υπάρχει... Γνώρισα ένα κορίτσι που απλά ξεχώριζε μέσα στο πλήθος... Είχε όλα τα χαρακτηριστικά που εγώ θαυμάζω πάνω σε ένα άτομο...και μια ομορφιά...και ειλικρινά, τον πιο όμορφο χαρακτήρα που γνώρισα ποτε μου.Ειναι υπεροχη, πολυ γλυκια και με κατι γκριζοπρασινα ματακια που ομοια τους δεν εχω ξαναδει και η γλύκα τόσο στο πρόσωπο της όσο και στο χαρακτήρα της και την φωνής ειναι καταπληκτική και δεν ειναι δυνατόν να την περιγράψω με τα λογια μου. Μπορω να κατσω και να την κοιταζω για ωρες ολοκληρες.. Αρχικα, θεωρουσα οτι δεν θα μπορω ποτε να ειμαι μαζι της. Μετα τις διακοπες των χριστουγεννων ομως σκεφτηκα οτι πρεπει να πιστευω σε εμενα και αρχισα διαρκως να κανω βηματα προοδου.Ψαχνω συνεχως τροπους για να την προσεγγιζω και πολλες φορες την πειραζω.. και αυτη με πειραζει λιγο..Πριν λιγες μερες, το παθος μου για αυτη με οδηγησε στο να προσπαθησω να παρω λιγο την κατασταση στα χερια μου και επειδη ξερω οτι το σπιτι της ειναι κοντα στο γυμναστηριο μου, την περιμενα να τελειωσει το μαθημα της και της προτεινα να φυγουμε μαζι. 15-20 λεπτα περπαταγαμε και ενοιωθα τοσο υπεροχα. Δυο μερες μετα απ αυτο, σε ενα μαθημα ενω η διπλανη της ηταν κανονικα στην ταξη ηρθε και εκατσε απο μονη της μαζι μου και μου ειπε να χωρευαμε μαζι χοροεσπεριδα (ελπιζω να μην ειναι friendzone).. ενω στο τελευταιο διαλειμμα πηγα και εκατσα μαζι της που ηταν με μια φιλη της και ερχοταν συνεχεια διπλα μου και ηταν κατι μεταξυ του με αγκαλιαζε-μου τρυβοτανε... δεν καταλαβα ακριβως ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΟΧΟ. Ολα πηγαιναν ρολοι και γινομουν ολο και πιο χαρουμενος. Μια εβδομαδα μετα απο την πρωτη βολτα, 1η Μαρτιου, ενω ηξερα τι ωρα τελειωνει, επιδιωξα να ειμαι λιγο πιο μπροστα απ αυτη στο δρομο για να δω αν θα με φωναζε. Δεν με φωναξε, ΑΛΛΑ ΕΤΡΕΞΕ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΙ. Τοτε μιλησαμε ακομη πιο ανετη απ την πρωτη φορα. μολις η βολτα μας ολοκληρωθηκε, της εδωσα εναν μαρτη που της εφτιαξα, με κοιταξε με ενα τεραστιο χαμογελο και μ ειπε: παντα ηθελα ενα τετοιο αλλα ποτε κανεις δεν μου εφτιαχνε, σε ευχαριστω! Με κοιταξε τοσο τελεια, τοσο υπεροχα. Ανυπομωνουσα την επομενη μερα να παω στο σχολειο. Να δω αν θα μ πει κατι! Μολις μπηκα στην ταξη μου ειπε: Κοιτα, δειχνωντας πολυ χαρουμενη τον μαρτη που της εφτιαξα. Το κοιταγε και χαμογελουσε, με κοιταγε και χαμογελουσε. Ολα εδειχναν να πηγαινουν τελεια, συναιβει ομως κατι απροοπτο, κατι που με επιασε τελειως απροετοιμαστο. Ηρθε μια φιλη της και συμμαθητρια μας κατι ειπε στην κοπελα και μετα ερχεται σε εμενα και μου λεει: Γουσταρεις την Μ...... ε? Μην ανυσηχεις θα σου κανω εγω κονε. Η απαντηση μου ηταν μεταξυ σοβαρου και αστειου μηπως το γλυτωνα. Ωσπου την δευτερα, εν ωρα μαθηματος μου εκανε αυτη η συμμαθητρια μας σχηματα καρδιας και μ εδειχνε την Μ... Υστερα απ αυτη την ωρα σχολαγαμε και μολις η κοπελα πηγαινε να φυγει, της φωναζει η διπλανη της και εκεινη: Crazy in love ή you are in love, δεν καταλαβα ακριβως. Ηξερα πως μαλλον θα εχανα εδαφος. Ειπα να δοκιμασω. Ηξερα τι ωρα τελειωνει το φροντ και φροντισα παλι να ειμαι λιγο μπροστα της, ηθελα να δω αν θα ξαναγινει, αν θα φωναζε. Μειωνα ταχυτητα οσο πιο πολυ γινοταν. Ηλπιζα οτι θα φωναζε. Μα δεν φωναξε ποτε. Απο τοτε δεν μου μιλαει σχεδον καθολου. και εγω δεν ξερω τι να κανω. Βοηθηστε με σας παρακαλω.
επιπροσθετες πληροφοριες: στο φεστιβαλ χορου του σχολειου.. η κοπελα που κανει την χορογραφια ηταν αναμεσα σε αυτη την κοπελα και σε αλλες τρεις.. Ρωτησα, εμαθα το τι επρεπε να διορθωσει και της ειπα τι να κανει για να βελτιωθει και να μπει.. ξερω πως το ηθελε πολυ. Επισης,οταν μιλαμε στο φβ(οχι συνεχεια και συνεχως σκεφτομαι τι να της στειλω.. εδω θελω σιγουρα βοηθεια) παντα μου μιλαει με καρδιες και οταν ολοκληρωνεται η κουβεντα μου στελνει 4-5 καρδιες.
Ευχαριστω εκ των προτερων. Περιμενω αμεση απαντηση αν γινεται παιδια γιατι με αγχωνει πολυ αυτη η κατασταση. Εννοειται πως δινω αποδεκτη, οποιος μπορει ας βοηθησει, και συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο. Ευχαριστω μεσα απ την καρδια μου
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #138854 από Nivaa στις 21 Μαρτίου 2017, 9:56μμ

Nivaa

Εικονίδιο
μέλος από: 20/3/2017
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Σου έχω μια συμβουλή, από οτι έγραψες είναι καλή κοπέλα άρα δεν θα σε χλεβαζε για κάτι... Πήγαινε και πες της πώς νιώθεις για εκείνη!! Μπορεί να ντρέπεσαι αλλά το να μην σου μιλάει είναι πιο δύσκολο από το να της πει ότι νιωθεις έτσι νομίζω τουλάχιστον.
Πες της τι νιώθεις χρησιμοποιησε το ρομαντισμό με το μέρος σου και δειξε της έμμεσα ότι την θες για τα μάτια της και όχι για το σώμα θα σε βοηθήσει πολύ..
Καλυ επιτυχία, ελπίζω να βοήθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login