Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ο Michael Jackson σύμβολο του σεξ
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Σχέση με αλβανό-αντιδράσεις

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139595 από askard95 στις 28 Ιουλίου 2017, 12:28πμ

askard95

μέλος από: 28/7/2017
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ειμαι 18, πρωτοετης φοιτητρια και σπουδαζω στην πολη που μεγαλωσα. Εδω και 6 μηνες εχω σχεση με ενα παιδι απο την Αλβανια. Ενα πραγμα που με στεναχωρει ειναι οι αντιδρασεις του πατερα μου οταν το εμαθε που ενω ειχαμε καλη σχεση εχει τρελαθει και εχει ψυχρανθει πολυ μαζι μου. Το δευτερο ειναι οτι το παιδι που ειμαι μαζι του εχει δεχτει αρκετο ρατσισμο και σε γενικες γραμμες δεν εχει την καλυτερη γνωμη για την Ελλαδα και τους Ελληνες. Πως θα μπορουσα να αλλαξω μυαλα και στον πατερα μου και στο αγορι μου? Ευχαριστω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139603 από dm600 στις 28 Ιουλίου 2017, 2:49μμ

dm600

μέλος από: 27/7/2017
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Λοιπόν άκου. Πες του πατέρα σου να ξεπεράσει τις παλαιομοδιτικες ρατσιστικές αντιλήψεις που έχει και ότι αν είναι καλο το παιδί και μπορείτε να συνεννοηθείτε δεν υπαρχυπάρχει κανένα πρόβλημα...οι περισσότεροι γονείς Έτσι είναι ...απλα Πρέπει να το αποδεκτει και στην τελική ενήλικη είσαι Ο,τι θέλεις κανείς. Όσον αφορά το αγόρι σου,εξήγησε του ότι ορισμένοι άνθρωποι είναι ρατσιστές γι'αυτό δεν πρέπει να τον νοιάζει..αυτός ξέρει τι άνθρωπος είναι και δεν πρέπει να τον ενδιαφέρει τι λενε οι άλλοι γι'αυτόν...τελος,αν ταιριάζετε θα κάνεις αυτό που νομίζεις εσύ Αφού έχεις πλέον ανεξαρτητοποιηθεί.
Ελπίζω να βοήθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139604 από askard95 στις 28 Ιουλίου 2017, 4:22μμ

askard95

μέλος από: 28/7/2017
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ευχαριστω για την απαντηση. Δεν προκειται να αλλαξω γνωμη ουτε να χωρισω ο,τι και να λεει ο πατερας μου απλως με στεναχωρει αυτο. Αλλά αν επιλεξω θα επιλεξω να κρατησω τη σχεση μου. Σε ο,τι αφορα το αγορι μου εχει κι εκεινος τα κολληματα του δυστυχως. Δεν μπορει να μου μιλαει οτι ονειρευεται να συνεχισουμε σοβαρα αλλά την ιδια στιγμη να λεει οτι δεν μπορει την Ελλαδα οτι οι ελληνες ειναι φλωροι κτλ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login