Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είσαι ο μόνος καντέμης που βλέπει αυτό το μήνυμα. Οι άλλοι βλέπουν τα νούμερα του Lotto της επόμενης κλήρωσης.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

καρκίνος στην γλώσσα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #69433 από kyle στις 24 Δεκεμβρίου 2010, 1:09πμ

kyle

Εικονίδιο
μέλος από: 2/12/2010
μηνύματα: 80 αποδεκτές 0
είμαι 17 χρονών..καπνίζω 3 χρόνια..τις τελευταίες μέρες είδα στον καθρέφτη οτι έχω βγάλει κάτι περίεργα στην γλώσσα μου..σαν σπυράκια..μετρίου μεγέθους αλλα είναι ψιλο-πολλά...είναι εδώ και 2-3 μέρες έτσι..δεν έχω παρατηρήσει καμοία αλλαγή..ούτε μειώνονται ούτε αυξάνονται..επίσης δεν με ενοχλούν..δεν υπάρχει ούτε αιμοραγία..ξέρει κανείς τι είναι?επίσης είναι κίτρινη η γλώσσα μου αλλα έχω παρατηρήσει ότι όταν καπνίζω κιτρινίζει..όταν έχω αρκετή ώρα να καπνίσω υποχωρεί.οπότε δεν με ανησυχεί αυτό..δεν καπνίζω πολύ..2-3 τσιγάρα την ημέρα γιατί θέλω να το κόψω...όσο αφορά τα σπυράκια αυτά..μου είπαν οι γονείς μου ότι δεν είναι τίποτα και μπορεί να είναι απο κάτι που έφαγα και να έπαθα κάποια μόλυνση..έχει πάθει κανείς κάτι παρόμοιο να μου πεί?απαντήστε γρήγορα παρακαλώ γιατί κοντέυω να πεθάνω απ'το άνχος μην έχω κανέναν καρκίνο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69436 από hsr19 στις 24 Δεκεμβρίου 2010, 2:43πμ

hsr19

Εικονίδιο
μέλος από: 22/12/2010
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
μολυνση αλλα δεν χανεις κατι να πας σε παθολογο!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69439 από VeTeRaNoS στις 24 Δεκεμβρίου 2010, 9:41πμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Επειδή έχεις βγάλει σπυράκια στην γλώσσα δεν πάει να πει ότι είναι καρκίνος όμως μπορεί να είναι οτιδήποτε άλλο που πρέπει να πάς να το κοιτάξεις σε ένα γιατρό.Ακόμα και μόλυνση να είναι δεν πρέπει να πάς στον γιατρό να σου δώσει κάτι να βάλεις;

Πάντως από τα λόγια σου πιστεύω έχεις καταλάβει ότι το τσιγάρο δεν κάνει τίποτα άλλο από τον να βρωμίζει το στόμα σου και αυτό είναι που έχει σημασία.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69557 από koftoraFTOU στις 27 Δεκεμβρίου 2010, 2:04πμ

koftoraFTOU

μέλος από: 12/12/2010
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Κατ'αρχας να τονισω οτι ΔΕΝ ειμαι γιατρος, αλλα ακόμη και να ημουν δε θα μπορουσα να κανω διαγνωση μεσω ιντερνετ.

"Σπυρακια" στη γλωσσα λιγο-πολυ ολοι μας νομίζω έχουμε βγάλει, συνηθως περνάνε μόνα τους και χωρίς να κάνουμε κάποια συγκεκριμένη θεραπεία. Σε κάποιες περιπτώσεις δεν πρόκειται για σπυρακια αλλα για αφθες.Ωστοσο επειδη αναφερεις οτι δε σου προκαλουν καμια ενοχληση, κατα πασα πιθανοτητα προκειται για απλα σπυρακια απο κατι που εφαγες μαλλον και οχι απο το τσιγαρο.

Σε κάθε περίπτωση, προσπαθησε να ελαττωσεις τα πικαντικα και οξινα φαγητα και επισκεψου ενα γιατρο για να σε εξετασει και να σε καθησυχασει :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69573 από Doctoras στις 27 Δεκεμβρίου 2010, 2:06μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Nαι ειμε σηγουρος πως πρεπει να πας στον γιατρο για καλο και για κακο δεν εχεις να χασεις τιποτα και θα ηρεμισεις και εσυ (ξερωντας το τι ειναι) και θα βρεις τροπο αντιμετοπισης.Μην βγαζεις συμπερασματα πριν την διαγνωση γιατι μπορει να ανχωθεις χωρις λογο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login