Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είδε ο γκαντέμης φως στο τούνελ κι ήταν το τρένο που τον πάτησε.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Διπλωμα για 50cc και αγορα!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #137162 από Alexthebest14 στις 12 Ιουνίου 2016, 3:27μμ

Alexthebest14

μέλος από: 30/10/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Λοιπον εχω κλεισει ηδη τα 16 και σκεφτομαι να παρω διπλωμα για 50αρι.Το προβλημα μου τωρα ειναι αν αξιζει να παρω ενα 50αρι η να παρω ενα πχ.125αρι χωρις διπλωμα??Αν παλι αποφασισω να παρω ενα 50cc να προτιμισω ενα παπι η σκουτερ?και τι μοντελο?δεν εχω την παραμικρη ιδεα απο παπια μηχανες τιποτα.Θελω ενα για τις μετακινεισεις μου περισσοτερο αλλα μην παει αργα σαν τον θανατο.Τελος με ενα 50αρι θα μπορω να το παω δικαβαλο η να μην το σκεφτομαι καν?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137166 από NebulaSpirit στις 12 Ιουνίου 2016, 9:48μμ

NebulaSpirit

Εικονίδιο
μέλος από: 10/2/2016
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
Μηχανάκι χωρίς δίπλωμα ξέχνα το. Μία στραβή να γίνει τελείωσες. Σε ένα από τα αμέτρητα δικαστήρια που είχα περάσει για δίπλωμα (το είχα πλέον βγάλει και απλώς πήγαινα και το έδειχνα) είχα δει δεκάδες ανήλικους που οδηγώντας χωρίς δίπλωμα είχαν εμπλακεί σε κάτι σοβαρό και περιμέναν να δικαστούν μαζί με γονείς και δικηγόρο παρέα. Όταν οδηγάς χωρίς δίπλωμα ακόμα και αν κανονικά δεν φταις σε κάτι, επειδή δεν έχεις δίπλωμα αυτομάτως φταις. Πάρε ένα 50άρι να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αν και με μηχανή δεν θα το έχεις ποτέ ήσυχο το κεφάλι σου και υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να μην έχεις ούτε το κεφάλι σου γενικώς... Στις μηχανές όσο και αν προσέχεις εσύ όταν την πάθεις θα την πάθεις επειδή καποιος άλλος δεν πρόσεχε...αυτό είναι το κακό. Τώρα αν ντε και καλά θες να πάρεις, πήγαινε πάρε δίπλωμα πρώτα να είσαι οκ ότι και αν γίνει και μετά πάρε ένα παπί. Τα σκουτεράκια είναι ότι πιο φλώρικο έχει βγει σε δίτροχο...απορώ που παίρνουν όλοι και καμαρώνουν κιόλας! Συν ότι τα σκουτεράκια είναι σκοτώστρες. Πάρε κανένα στρογγυλοφάναρο ή glx που είναι και σκυλιά. Δικάβαλο παίρνεις άνετα με αυτά. Μην σου πω και τετρακάβαλο!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137182 από Alexthebest14 στις 14 Ιουνίου 2016, 11:02μμ

Alexthebest14

μέλος από: 30/10/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
εχεις να προτεινεις κανα μοντελο (50αρι)?ενα γρηγορο που να μην με αφησει σε καμια ανηφορα?!
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #137184 από kapoios* στις 15 Ιουνίου 2016, 11:55πμ

kapoios*

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2013
μηνύματα: 134 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

TCB WIND 50cc
Είναι 50άρι με εργοστασιακά βελτιωμένο κινητήρα με αυξημένη ιπποδύναμη και κυβικά.Άσχετα που λέει 50cc στην πραγματικότητα είναι 110cc και στην άδεια 50cc και ότι και να γίνει θεωρείται 50άρι και γενικά νομιμότατο με δίπλωμα για 50cc.
Έχω το ίδιο και πιάνει τελική 110 χλμ/ώρα.Στις ανηφόρες πάει πολύ καλά.Το πήρα για τον λόγο ότι ήθελα να είμαι νόμιμος αλλά ταυτόχρονα να έχω και γρήγορο παπί διότι δεν είμαι ακόμα 18 και δεν μπορώ να βγάλω δίπλωμα για 125cc.
Τσέκαρέ το και άμα θες ρώτα και κάνα μάστορα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login