Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Υπάρχει ζωή πριν απ' το θάνατο;
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

προβλημα με την μανα μου.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126326 από progamer21 στις 07 Απριλίου 2014, 3:33μμ

progamer21

Εικονίδιο
μέλος από: 7/4/2014
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Καλησπερα παιδια και συνχνομη για τα ορθογραφικα λαθη.
Αντιμετοπιζω ενα προβλημα με την μανα μου.Εχω κανα μηνα που θελω να αλαξω δωματιο και να παω σε ενα αλλο που ειναι σε ξεχοριστω σπιτι και ειναι διπλα απο το σπιτι μου.Θελω να παω εκι για το πασχα τουλαχιστον
γιατι αυτο το δωματιο που εχς ινε στο κεντρο τοθ σπιτιου και δεν βορω ουτε να τραβιξω μαλακια γιατι ακοθγιετε μεχρι και αυτο...Ουτε να φερω φιλους στο σπιτι γιατι δεν βορουμε να μιλαμε διοτι η μανα μου τηα ακουει τα παντα, δεν μπορω ουτε να καπνισω γιατι δεν εχει παραθυρο και μυριζει και γενικα ειναι απεσια εδω.Ε λιπον που λετε ελεγα στην μανα μου οτι θελω να παω στο δωματιου για αυτους τους λογους και μου ελεγε οτι θα ερθει ο αδερφος μου απο αθηνα και θα θελει να μινει και αυτος εκει και της ειπα οτι δεν εχω προβλημα με αυτον (ειναι 20 χρωνων τωρα και εγω 16) και μετα απο πολη ωρα που της εξαντλισα ολες της δικαιολογιες που μου ελεγε, μου ειπε τελικα θα δουμε..Λεω εγω καλα...Ε σημερα γιρναω και μου λεει οτι θα ερθει και η αδερφη μου για πασχα και θελει να παει εκι για να διαβασει...και εγω εγινε της πουτανας...περνω την αδερφη μου τηλ και της λεω, εχεις προβλημα αν πηγαινα εγω κατω και εσυ επερνεσ το δικο μου δωματιο και μου απανταει οχι δεν με πιραζει....
Και απο εκει καταλαβα οτι η μανα μου θελει να δινει στους αλους τα παντα και σε εμενα τιποτα γιατι εχοθν συμβει πολλα περιστατικα σαν αυτο...Α και δεν ειμαι καθολου ζηλιαρης..απλα αυτο που γιναιτε πιστευω οτι ειναι πολη αδικο για εμενα.Περιμενω την αποψησας και ευχαριστω για τον χρονο σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #126330 από pi8hkos97 στις 07 Απριλίου 2014, 6:46μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φιλαράκι κοίτα πώς έχει το πράγμα όντως είναι λίγο άδικο για εσένα να μην μπορείς να φέρεις ένα φίλο, μία κοπέλα, να καπνίσεις, να μην μπορείς να ζήσεις για λίγο σαν άνθρωπος. Αν η κατάσταση δεν βελτιώνεται μπορείς να τα κάνεις έξω όλα αυτά (φίλους, γκόμενες κ.λ.π.) και όταν θες να καπνίζεις βγαίνε στο μπαλκόνι. ΕΠίσης αν λέει η μάνα σου ότι την ενοχλούν ορισμένες συμπεριφορές σου πες ότι έχεις και εσύ ανάγκες και πρέπει να συνηπάρξετε. Όσο για το δωμάτιο τί να σου πω, πάλεψέ το όσο μπορείς, πες στη μάνα σου πώς νιώθεις και ότι το έχεις πραγματικά ανάγκη για να ξεφύγεις και τί να σου πω σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126336 από progamer21 στις 07 Απριλίου 2014, 7:17μμ

progamer21

Εικονίδιο
μέλος από: 7/4/2014
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Κοιτα...Η μανα μου δεν καταλαβενει απο διαλογο...Πιστευω πως φτεει αυτο γιατι οι γωνεις της ηταν το ιδιο "μογκολοι" ...Ειναι φορες που μηλαμε ωραια...ΓΙΑ 5 ΛΕΠΤΑ...αλλα σινηθος γκαριζει οταν μηλαμε και ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ λεει δικαιολογιες που δεν τις λες ουτε σε 2 χρωνων παιδι..Και παντα θα την φερνω σε τετια θεση, που θα αλαζει σιζιτιση και το χειροτερο ειναι οτι ΠΑΝΤΑ θα βγει απο πανο..Ακομα και οταν φτεει!!...
Ο Αδερφοσμου στην ηληκια μου καπνιζε μες στο σπιτι,γιρνουσε οτι ωρα ηθελε αρπαζε τα μηχανακια κριφα και εκοβε βολτες και η μανα μου δεν του ελεγε τιποτα...ξερω οτι του εχει μεγαλη αδυναμια αλα δεν με νοιαζει..και αργοτερα πηγαι και εμινε στο δοματιακι που θελω να παω εγω μεχρι να σπουδασι..και τωρα ειναι αδιο το δωματιο αλλα εγω να μιν παω καταλαβες?... πιστευω πως η μονη λυση ειναι να φερνω φιλους,γκομενες κτλ στο δωματιο που ειμαι τωρα. να τα κανουμε μπουρδελω να καπνιζουμε να ντουμανιασει ο τοπος, για καποιο διαστιμα μεχρι να μου πει να φιγω μονη της :) ..Εσυ τη λες?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126348 από Μανοςςςςςς στις 08 Απριλίου 2014, 7:31πμ

Μανοςςςςςς

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2011
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126349 από Μανοςςςςςς στις 08 Απριλίου 2014, 7:34πμ

Μανοςςςςςς

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2011
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
Αγορίνα μου σε νοιώθω ..Το είχα ζήσει και εγώ αυτό όταν έμενα με τους γονείς μου.Απλά μην το βλέπεις έτσι.Μην νομίζεις δηλαδή οτι η μανα σου το κάνει αυτό επίτηδες για να στην σπάσει ή οτι κάνει διακρίσεις ανάμεσα στα παιδιά της.Εγώ πιστεύω οτι θέλει να σε έχει σπίτι γιατί είσαι ο μόνος που της έμεινε.Οι άλλοι έφυγαν για σπουδές...Μετά τα 40 οι μάνες γενικώς τα παίζουν.Σύδρομο άδειας φωλιάς αν έχεις ακουστά;Αμα της φύγεις και εσύ θα πανικοβληθεί :P ...Μπορεί να είναι δίπλα το δωμάτιο που λες αλλά όσο ναναι σε θέλει δικο της ..xaxa...
Αυτα...Αντε σου έυχομαι να την ψήσεις!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126356 από progamer21 στις 08 Απριλίου 2014, 3:13μμ

progamer21

Εικονίδιο
μέλος από: 7/4/2014
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
ασε τα καταφερνω σιγα σιγα!!ψηνετε!...οσο για το αν κανει διακρισεις, κανει σιγουρα, διοτι σε αυτον οταν ηταν στην ηλικια μου του εδινε το μιχανακη κλπ και μολης το λεω εγω γελαει -,- ...οσο για την αδεια φωλια εχεις δικιο το εχω σκεφτει και εγω!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139468 από mageiras στις 13 Ιουλίου 2017, 3:04μμ

mageiras

μέλος από: 14/1/2017
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
σκεφτηκες οτι ισως απλα η μανα σου σε θελει μες στο σπιτι για να μην νιωθει μονη της?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login