Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Ένας χρόνος σπουδές Τεχνητής Νοημοσύνης αρκεί για να πιστέψει κανείς στο Θεό.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138386 από Alior στις 19 Δεκεμβρίου 2016, 11:37μμ

Alior

Εικονίδιο
μέλος από: 12/10/2016
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Καλησπέρα....

Με αφορμή το σημερινό συμβάν με την τρομοκρατική ενέργεια που συνέβη στη Τουρκία και τη δολοφονία του Ρώσου , γράφω τα εξής γιατί δεν έχω σε ποιον να τα πω...
      Ας βάλουμε το μυαλό μας να θυμηθεί τις τελευταίες ενέργειες αυτης της ...φάρας των Τζιχαντιστών. Τα θυμηθήκαμε;Ωραία.
      Τώρα μπορούμε να μιλήσουμε για αυτή την αδίστακτη ιδεολογία των Τζιχαντιστών.Ποιος λογικός άνθρωπος θα ήθελε να πεθάνει σκοτώνοντας άλλους για να πάει στον "παράδεισο του αλλαχ΄"? Μάλλον όχι πολλοί ...Παρόλα αυτά υπάρχουν άτομα που από την νεαρή τους ηλικία , με βαρβαρους τρόπους,αποστήθισαν και υιοθέτησαν αυτήν την ιδεολογία!Είναι αξιόλογο να σημειώσω επίσης οτι , πιστεύουν όντως οτι αφαιρώντας τη ζωή κάποιου που δεν πιστεύει στην ισλαμιστικη αυτή θρησκεία , κερδίζουν μια θέση κοντά στον αλλαχ...
      Γιατί λοιπόν δεν τους έχουμε εξαφανίσει ακόμα ; ΤΙ περιμένουμε ; Να είμαστε εμείς οι επόμενοι που θα δολοφονηθούν ; Να γίνουμε η γέφυρα της λύτρωσης τους;
      Η λύση είναι : είτε τους πείθουμε να αλλάξουν ιδεολογία και να σταματήσουν ο,τι κάνουν για να βλάψουν τους "αλλοθρησκους" -μάλλον δεν είναι εφικτό- είτε να αφανίσουμε ΚΑΙ αυτούς ΚΑΙ την ίδια την ιδεολογία .

Εγώ τα είπα και ηρέμησα. Και δεν ξέρω γιατι το ανεβάζω σε ένα φορουμ. αλλά έτσι κιαλλιώς ο καθένας κάνει ότι θέλει... Έτσι δεν είναι ;...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login