Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Αν νομίζεις οτι κανείς δε νοιάζεται για σένα, δοκίμασε να αφήσεις δυο τρεις λογαριασμούς απλήρωτους.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Χαπι της επομενης μερας

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #107875 από Anisixos στις 23 Αυγούστου 2012, 2:49πμ

Anisixos

μέλος από: 23/8/2012
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Γεια σε ολους.

Δυστηχως εγινε το κακο με το κοριτσι μου, πανω στην επαφη και ενω ειχα τελειωση μεσα στο προφυλακτικα κατα τη εξοδο αυτο εμεινε μεσα στον κολπο της. Το προφυλακτικο βγηκε αλλα ξερω οτι υπάρχει τεράστια πιθανότητα εγκυμοσύνης.

Της είπα να πάρει το χάπι της επόμενης μέρας σήμερα το πρώι πριν καν να κλείσουν 12 ώρες απο το κακό αλλά δυστηχώς εγώ δεν μπορώ να πάω μαζί της γιατι φεύγω σε λίγες ώρες για εξωτερικό.

Είναι το χάπι 100% αποτελεσματικό? Πρέπει να πάρει μόνο 1 η 2?
Επίσης πρέπει να πάρει συνταγή γιατρού, πρέπει να είναι απο γυναικολογό η οποισδήποτε γιατρός μπορεί να τις δώσει??

Σας παρακαλώ αν ξέρετε οποιαδήποτε πληροφορία απαντήστε όσο πιο γρήγορα γίνετε γιατι θα τρελλαθώ δεν αντέχω.

Επίσης τα τεστ εγκύμοσηνης μετά απο πόσες μέρες απο την επαφή μπορούν να δείξουν με ακρίβεια??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #107876 από stef98 στις 23 Αυγούστου 2012, 3:09πμ

stef98

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/6/2012
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Νομιζω ειναι 100% αποτελεσματικο αφου της φερνει περιοδο. Πρεπει να παρει μονο ΕΝΑ. θελει και συνταγη γιατρου νομιζω. αν ειναι ομως σιγουρη οτι δεν εχει παει μεσα της το σπερμα το καλυτερο θα ηταν να μην παρει το χαπι γιατι εχει παρενεργειες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #107877 από Anisixos στις 23 Αυγούστου 2012, 3:12πμ

Anisixos

μέλος από: 23/8/2012
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Φυσικα και δεν ειναί σίγουρο για αυτό θα το πάρει. Δεν παίζουμε με τίποτα. Η περίοδος της της έρχετε κανονικά στις 8 του άλλου μήνα αλλά δεν μπορούμε να είμαστε αγχωμένοι τόσο πολύ. Πραγματικά τα χω παίξει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108069 από Anisixos στις 26 Αυγούστου 2012, 1:43πμ

Anisixos

μέλος από: 23/8/2012
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Μπορεί κάποιος να μου πει μετα απο πόσες μέρες απο τη μέρα που έγινε το περιστατικό μπορεί να κάνει τεστ εγκυμοσύνης?

Επίσης πόσες μέρες μετά αρχίζουν να εμφανίζονται τα συμπτώματα?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109333 από Anisixos στις 12 Σεπτεμβρίου 2012, 6:39μμ

Anisixos

μέλος από: 23/8/2012
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Το κακό έγινε στις 23/8 και το Σάββατο στις 8/9 έπρεπε να δει περίοδο και σήμερα 4 ημέρες μετά δεν έχει δει ακόμα.

Μπορεί να άλλαξε η περίοδος της λόγω επιπτώσεων απο το χάπι?
Θα είναι έγκυρο αν κανει τεστ εγκυμοσύνης τώρα?

Δεν λέω να ησυχάσω... Κάποιος?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109443 από tsemarorua στις 14 Σεπτεμβρίου 2012, 4:47μμ

tsemarorua

Εικονίδιο
μέλος από: 31/8/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Τα κανονικά τεστ εγκυμοσύνης δείχνουν αποτέλεσμα μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Αλλά αφού πήρε το χάπι της επόμενης μέρας δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, η αλλαγή του κύκλου είναι συχνό φαινόμενο που προκαλείται από αυτό το χάπι. Επίσης μπορεί να οφείλεται στο άγχος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109449 από colombiana στις 14 Σεπτεμβρίου 2012, 6:13μμ

colombiana

Εικονίδιο
μέλος από: 14/9/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Μην ανχωνεσαι!Συνηθως μετα το χαπι της επομενης,οι πιθανοτητες να ειναι εγκυος ειναι πολυ λιγες,εφοσον τ πηρε εντος 12 ωρων.το πιθανοτερο ειναι να της ερθει προωρα περιοδος κ ειναι φυσιολογικο περιπου μετα απο μια εβδομαδα αφου το εχει παρει.οσο για το τεστ θελει σιγουρα μια εβδομαδα μετα την καθυστερηση αν και δεν νομιζω να χρειαστει....καλη τυχη!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109451 από colombiana στις 14 Σεπτεμβρίου 2012, 6:22μμ

colombiana

Εικονίδιο
μέλος από: 14/9/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
και δεν χρειαζεται συνταγη γιατρου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109458 από Anisixos στις 14 Σεπτεμβρίου 2012, 8:19μμ

Anisixos

μέλος από: 23/8/2012
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Έγραψε:(colombiana@14 Σεπτεμβρίου 2012)
Μην ανχωνεσαι!Συνηθως μετα το χαπι της επομενης,οι πιθανοτητες να ειναι εγκυος ειναι πολυ λιγες,εφοσον τ πηρε εντος 12 ωρων.το πιθανοτερο ειναι να της ερθει προωρα περιοδος κ ειναι φυσιολογικο περιπου μετα απο μια εβδομαδα αφου το εχει παρει.οσο για το τεστ θελει σιγουρα μια εβδομαδα μετα την καθυστερηση αν και δεν νομιζω να χρειαστει....καλη τυχη!!!


Aφου έχω γράψει ότι πέρασαν 4 μέρες(σήμερα 6) απο τη μέρα που έπρεπε να της είχε έρθει κανονικα περίοδος και δεν της έχει έρθει ακόμα. Εσυ μου λες να μην αγχώνομαι γιατί είναι φυσιολογικό να της έρθει πρόωρα περίοδος ενω έχει γίνει ακριβώς το αντίθετο! Τι να καταλάβω εγώ τώρα?

Επίσης πιο πάνω μου λέει μια μέρα μετά την καθυστέρηση για το τεστ ενώ εσυ μια βδομάδα. Επιτέλους ποιο είναι το σωστό?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109459 από asap στις 14 Σεπτεμβρίου 2012, 8:30μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
το χαπι της αλλαζει τον κυκλο οποτε και λογικο ειναι να εχει καθυστερηση ακομα και τοσες μερες.....
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login